Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSpLands championat

Klubmesterskab, Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF 2023

Man skal starte mindst 6 løb, for at kunne vinde et klubmesterskab.
I løbet af sæsonnen optælles point for de enkelte ponyer således:
1. plads giver 5 point
2. plads giver 4 point
3. plads giver 3 point
4. plads giver 2 point
5. plads giver 1 point

Mest vindende pony/kusk/rytter er den med flest 1. pladser.
Hvis der er to eller flere med lige mange 1. pladser, bruges antal 2. pladser til at finde vinderen.
Er der fortsat lige mange, bruges 3. pladser o.s.v.

Point opnået i sæson år 2023

Se e.v.t. i stedet år: 2024 2022
Ponyer med flest point er øverst, med gul baggrundsfarve.
 
Sulky ponyer
Under 100 cm.
Lukas Lundgård53
Nørkærs Lucca40
Pom Frida15
Under 120 cm.
Mormors Linde38
Fröken Blixtra15
Fiona Lundgård10
Spirit9
Under 128 cm.
Djoko43
Shakira31
Fiffi9
Under 135 cm.
Anton JSA40
Benson10
 
Monté ponyer
Under 120 cm.
Spirit7
Under 128 cm.
Wicca30
Fiffi15
Djoko7
Under 135 cm.
Benson1
Under 148 cm.
Norrings Poême22
Sæmi fra Grundfør11



Antal 1., 2. og 3. pladser opnået i sæson år 2023

Se e.v.t. i stedet år: 2024 2022
Klubmesterskabet er udelukkende for løb afviklet på egen bane, og udelukkende for egne medlemmer, og ponyer der er registreret som ponyer af klubbens medlemmer.
De mest vindende i klubben er vist med gul baggrundsfarve.
Hvis baggrundsfarven er lyserød, er personen eller ponyen i dag medlem af en anden klub, men har deltaget i løb på banen.
Så er man normalt ikke med i klubmesterskabet. Hvis kusken/rytteren/ponyen var medlem i en periode det aktuelle år, kan der være en undtagelse.
Er der flere med ens 1.,2. og 3. pladser, så bruges 4. og 5. pladser til at finde rækkefølgen.
Listerne herunder viser alle der har deltaget på banen. Du kan e.v.t. vælge at se kun klubbens medlemmer og ponyer
Kuske sulky,
incl. autostart.
Kusk navn1.2.3.
Johanne Anker Thune1175
Ella Gommesen (Od)324
Malte Madsen323
Helena Feltheim (Od)322
Thilde Ibsgaard Fjelsted 312
Smilla Vig Poulsen (Sk)310
Camilla Germann Jensen (Od)301
Mads Steen Biering Petersen (Od)231
Adam Køhler (Od)221
Clara Winther Veel (Lf)210
Victoria Lønborg Olsson (Od)141
Olivia Sophia Vestergaard Vig120
Sidsel Ibsgaard Fjelsted 112
Lina Lindhardt (Sk)110
Mie Faxøe Enghave Lauridsen (Od)110
Isabella Jensen (Od)110
Signe Madsen (Od)101
Lise Jakobi Jakobsen101
Ida Bak Jensen (Sk)101
Malou Bak Djervad (Od)100
Line Eg Jørgensen (Sk)100
Aksel Sibuhr Nielsen (Od)100
Nova Harbjerg Theilmann100
Chillie Foged041
Mike Damberg (Ål)021
Marcus Kjølby Pedersen (Ål)020
Julie Nørgård Laursen (Ål)013
Stine Lemvig Christensen (Od)012
Emilia Eline Nielsen (Od)011
Josefine Holst Køhrsen011
William Feldstedt011
Oliver Jensen (Sk)010
Jonathan Winther Veel (Lf)010
Magnus Skovsen (Od)010
Merle Klarborg Clemmensen (Ål)010
Emily Lindhardt (Sk)010
Malou Barnkob Bro (Kv)010
Carl Kamp Jensen002
Embla Elisabeth Brix002
Silje Schmidt Andersen (Od)002
Alberte Malling Mørk (Ch)002
Lucka Anne Ambrosia Pedersen (Sp)002
Sophie Iversen Dall001
Alberte Bach Christiansen (Sk)001
Julie Eg Jørgensen (Sk)001
Filuca Wermelin-Larsen (Bh)000
Ida Faxøe Enghave Lauridsen (Od)000
Sofie Pihl (Kv)000
Julie Gravesen (Sk)000
Emilie Kamp Jensen000
Lucca Søndergaard Simonsen000
Sofie Eg Jørgensen (Sk)000
Monté ryttere,
incl. autostart
Rytter navn1.2.3.
Victoria Lønborg Olsson (Od)300
Laura Klindt Pedersen230
Isabella Henriksen (Od)216
Nova Harbjerg Theilmann212
Alberte Bach Christiansen (Sk)200
William Feldstedt112
Signe Madsen (Od)102
Caia-Lucia Søholt Buchgraitz (Od)101
Johanne Anker Thune100
Frederik Feldstedt020
Laura Marie Brøchner Dyhrberg (Sk)020
Sarah Aarup Hyldborg (Ål)011
Line Eg Jørgensen (Sk)010
Sophie Iversen Dall010
Julie Eg Jørgensen (Sk)010
Ida Faxøe Enghave Lauridsen (Od)000
Embla Elisabeth Brix000
Kuske. Ungdomsløb sulky,
incl. autostart
Kusk navn1.2.3.
Josefine Holst Køhrsen120
Malou Bak Djervad (Od)100
Pernille Bye100
Noah Aarup Hyldborg (Ål)010
Signe Madsen (Od)002
Mikkel Johansen (Od)001
Stine Lemvig Christensen (Od)000
Embla Elisabeth Brix000
Camilla Germann Jensen (Od)000
Chillie Foged000
Ponyer, sulky,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Djoko721
Lukas Lundgård443
Nørkærs Lucca332
Anton JSA323
Øjesten (Sk)310
Mormors Linde307
Frederik Flottenheimer (Od)213
Søndergårds Mika (Od)200
Allgunnens Jaguar (Od)200
Zacapa (Od)200
Fiona Lundgård200
Shakira141
Benson131
Elwis (Od)120
Barnhoeve's Claire (Od)111
Trilta (Od)111
Supreme Sonnyboy (Od)111
Søren Riwal (Od)111
Pom Frida111
Kazper (Sk)110
Skovbrynet's Flowrider (Od)110
Obelix (Od)110
Findus (Lf)110
Florian Black (Od)101
Tomtebo Fia (Sk)101
Baunegårdens Aladdin (Od)101
Dites Zalmiak (Od)100
Idun (Sk)100
Pejnarve Ferry (Lf)100
Zickat (Od)031
Ute (Ål)021
Damkærs Tarzan (Ål)020
Gubban (Od)020
Anemone Af Veddinge (Od)012
Sønderskovs Dreamwork (Od)011
Björn Mo (Od)011
Laibek’s Sunrise (Od)011
Fiffi011
Spirit010
Farfars Tornado (Sk)010
Zmilla Vanilla (Ål)010
Disney (Od)010
Bobbi (Ål)010
Båtares Grim (Ål)010
Tom (Sk)010
Lukas (Ål)010
Léttir fra Højvang (Od)003
Fröken Blixtra002
Bådsgårds Yoda (Ch)002
Pippi Ambrosia (Sp)002
Bentley Z (Od)001
Brunskogs Kalle (Sk)001
Candy (Od)001
Viki Holm (Sk)001
Buller (Ål)001
Tejas Morian (Od)000
Tysse (Od)000
Wito (Sk)000
Viktory (Od)000
Pippi II (Sk)000
Kamas Surprice FVB (Od)000
Neith (Od)000
Mormors P. Stjärna (Od)000
Tregaardes Cristiano (Od)000
Monté Ponyer,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Norrings Poême230
Isaiah Gallaway (Od)216
Wicca212
Idun (Sk)200
Fiffi112
Breeogue Millie (Od)101
Bergholdt´s Abby (Od)101
Björn Mo (Od)100
Obelix (Od)100
Djoko100
Tejas Morian (Od)100
Sæmi fra Grundfør020
Brutus (Sk)020
Bourbon (Sk)020
Spirit010
Lukas (Ål)010
Léttir fra Højvang (Od)001
Lopez (Ål)001
Viktory (Od)000
Tomtebo Fia (Sk)000
Benson000