Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSpLands championat

Klubmesterskab, Skive Ponytrav klub - SKPT 2023

Antal 1., 2. og 3. pladser opnået i sæson år 2023

Se e.v.t. i stedet år: 2024 2022
Klubmesterskabet er udelukkende for løb afviklet på egen bane, og udelukkende for egne medlemmer, og ponyer der er registreret som ponyer af klubbens medlemmer.
De mest vindende i klubben er vist med gul baggrundsfarve.
Hvis baggrundsfarven er lyserød, er personen eller ponyen i dag medlem af en anden klub, men har deltaget i løb på banen.
Så er man normalt ikke med i klubmesterskabet. Hvis kusken/rytteren/ponyen var medlem i en periode det aktuelle år, kan der være en undtagelse.
Er der flere med ens 1.,2. og 3. pladser, så bruges 4. og 5. pladser til at finde rækkefølgen.
Listerne herunder viser alle der har deltaget på banen. Du kan e.v.t. vælge at se kun klubbens medlemmer og ponyer
Kuske sulky,
incl. autostart.
Kusk navn1.2.3.
Ida Bak Jensen652
Line Eg Jørgensen633
Gry Bruun 533
William Svane500
Oliver Jensen345
Adam Køhler (Od)331
Laura Marie Brøchner Dyhrberg232
Julie Gravesen230
Smilla Vig Poulsen201
Merle Klarborg Clemmensen (Ål)200
William Feldstedt (År)200
Nora Kirstine Laursen 111
Alberte Bach Christiansen110
Lina Lindhardt104
Johanne Anker Thune (År)102
Aksel Sibuhr Nielsen (Od)102
Noah Aarup Hyldborg (Ål)100
Claire Leegaard (Lf)100
Isabella Jensen (Od)100
Aicha Louise Nørregaard (Lf)100
Sofia Skov100
Helena Feltheim (Od)100
Victoria Vestenbæk041
Katrine Torp Frederiksen034
Sofie Eg Jørgensen021
Emily Lindhardt021
Emilia Eline Nielsen (Od)020
Tabea Anne Munk (Bh)020
Mathea Jönsson (Bh)020
Naja Refsgaard013
Kira Lauridsen011
Julie Eg Jørgensen011
Benjamin Kure Jensen (Bh)010
Carl Kamp Jensen (År)010
Ida Nørgaard Hejdemann002
Julie Nørgård Laursen (Ål)002
Nathalie Knebelau (Ch)001
Mathilde-Mai Christensen (Lf)001
Alberte Malling Mørk (Ch)001
Megan Marie Feldbæk Culbert (Ch)000
Marcus Kjølby Pedersen (Ål)000
Sidsel Ibsgaard Fjelsted (År)000
Mike Damberg (Ål)000
Richard Larsen000
Mikkel Kjølby Pedersen (Ål)000
Tilde Mundus Nielsen (Bh)000
Malou Bak Djervad (Od)000
Bertram Klarborg Clemmensen (Ål)000
Emma Nøhr Olsen (Lf)000
Mathilde Caroline Zacho Kühnel (Sp)000
Frederik Mundus Nielsen (Bh)000
Monté ryttere,
incl. autostart
Rytter navn1.2.3.
Alberte Bach Christiansen422
Lina Lindhardt312
Victoria Lønborg Olsson (Od)222
Julie Eg Jørgensen201
Line Eg Jørgensen124
Emily Lindhardt123
Sarah Aarup Hyldborg (Ål)111
Claire Leegaard (Lf)100
Kira Lauridsen020
Frederik Feldstedt (År)020
Laura Marie Brøchner Dyhrberg012
Alina Dransfeldt Kjær (Bh)010
Mie Faxøe Enghave Lauridsen (Od)001
Katharina Leegaard (Lf)001
Gry Bruun 000
Marcus Kjølby Pedersen (Ål)000
Kuske. Ungdomsløb sulky,
incl. autostart
Kusk navn1.2.3.
Aicha Louise Nørregaard (Lf)100
Camilla Germann Jensen (Od)010
Malou Bak Djervad (Od)001
Stine Lemvig Christensen (Od)000
Noah Aarup Hyldborg (Ål)000
Ponyer, sulky,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Viki Holm652
Tomtebo Fia434
Djam421
Farfars Tornado345
Brunskogs Kalle300
Olympia's Jesschiwa222
Kazper221
Bourbon210
Øjesten201
Alessio M200
Eruss (Bh)200
Fiffi (År)200
Zmilla Vanilla (Ål)200
Wito130
Elwis (Od)130
Pippi II124
Jamayka112
Tejas Pegasus112
Fiona Lundgård (År)101
Bailey (S) (Od)101
Anna100
Lopez (Ål)100
Laibek’s Sunrise (Od)100
Søren Riwal (Od)100
Florian Black (Od)100
Zigrid (Lf)100
Skovbrynet's Flowrider (Od)100
Verdandi043
Fame031
Malene023
Kamas Notra Dame (Bh)020
Østruplunds Jason (Bh)020
Sønderskovs Dreamwork (Od)020
Prins Valentin013
Idun011
Mørdrupsgårds Arabesk (Bh)010
Fröken Blixtra (År)010
Bentley Z (Od)010
Bådsgårds Yoda (Ch)002
Djoko (År)001
Akleia (Ch)001
Båtares Grim (Ål)001
Allgunnens Jaguar (Od)001
Kamas Surprice FVB (Od)001
Tregaardes Cristiano (Od)001
Buller (Ål)001
Luna af Toalstang (Ch)000
Bådsgårds Beauty000
Ute (Ål)000
Mormors Linde (År)000
Trilta (Od)000
Donna Allara (Bh)000
Damkærs Tarzan (Ål)000
Sunds Oboy (Sp)000
Filur000
Kadanz (Ål)000
Lukas (Ål)000
Bobbi (Ål)000
Hjortagers Trisse (Bh)000
Helge (Lf)000
Dites Zalmiak (Od)000
Monté Ponyer,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Idun520
Brutus323
Fame202
Ågårds Bambino123
Tejas Morian (Od)121
Båtares Grim (Ål)101
Björn Mo (Od)101
Zigrid (Lf)100
Elmegårds Lady020
Sæmi fra Grundfør (År)020
Vognmandgårdens Bella012
Bourbon012
Bacardi (Bh)010
Lopez (Ål)010
Tomtebo Fia002
Lil's Nikolina (Lf)001
Skovbrynet's Flowrider (Od)001
Tejas Pegasus000
Golden Sky (Ål)000
Obelix (Od)000
Youshi (Ål)000