Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSpLands championat

Klubmesterskab, Aalborg Ponytravklub - Ikaros 2023

Antal 1., 2. og 3. pladser opnået i sæson år 2023

Se e.v.t. i stedet år: 2024 2022
Klubmesterskabet er udelukkende for løb afviklet på egen bane, og udelukkende for egne medlemmer, og ponyer der er registreret som ponyer af klubbens medlemmer.
De mest vindende i klubben er vist med gul baggrundsfarve.
Hvis baggrundsfarven er lyserød, er personen eller ponyen i dag medlem af en anden klub, men har deltaget i løb på banen.
Så er man normalt ikke med i klubmesterskabet. Hvis kusken/rytteren/ponyen var medlem i en periode det aktuelle år, kan der være en undtagelse.
Er der flere med ens 1.,2. og 3. pladser, så bruges 4. og 5. pladser til at finde rækkefølgen.
Listerne herunder viser alle der har deltaget på banen. Du kan e.v.t. vælge at se kun klubbens medlemmer og ponyer
Kuske sulky,
incl. autostart.
Kusk navn1.2.3.
Merle Klarborg Clemmensen334
Jonas Urth Pedersen333
Filuca Wermelin-Larsen (Bh)310
Mikkel Kjølby Pedersen 300
Bertram Klarborg Clemmensen223
Marcus Kjølby Pedersen 222
Adam Køhler (Od)211
Sofie Eg Jørgensen (Sk)201
Julie Nørgård Laursen145
Camilla Germann Jensen (Od)111
Jonathan Winther Veel (Lf)110
Christina Krogh Biel (Kv)110
Lina Lindhardt (Sk)101
Victoria Lønborg Olsson (Od)100
Josefine Karin Skovsen (Od)100
Alberte Malling Mørk (Ch)100
Freia Møller Jørgensen (Kv)100
Laura Marie Brøchner Dyhrberg (Sk)030
Noah Aarup Hyldborg 020
Emilia Eline Nielsen (Od)011
Mathilde Pedersen (Kv)011
Helena Feltheim (Od)011
Mathilde Urth Pedersen010
Mikkel Klitgaard Knudsen (Ch)010
Megan Marie Feldbæk Culbert (Ch)010
Mike Damberg010
Lærke Møller Jørgensen (Kv)010
Malou Bak Djervad (Od)001
Sofie Pihl (Kv)001
Malou Barnkob Bro (Kv)001
Liva Lahrmer Snedker (Od)001
Gry Bruun (Od)001
Cecilie Soelberg (Kv)001
Mads Steen Biering Petersen (Od)001
Clara Winther Veel (Lf)001
William Svane (Sk)000
Natasja Lisa Folkmann-Staack (Ch)000
Silje Schmidt Andersen (Od)000
Oliver Jensen (Sk)000
William Feldstedt (År)000
Monté ryttere,
incl. autostart
Rytter navn1.2.3.
Sarah Aarup Hyldborg 331
Marcus Kjølby Pedersen 302
Mathilde Urth Pedersen215
Katharina Leegaard (Lf)200
Line Eg Jørgensen (Sk)120
Victoria Lønborg Olsson (Od)110
Julie Eg Jørgensen (Sk)101
Signe Madsen (Od)100
Caia-Lucia Søholt Buchgraitz (Od)100
Mathilde Pedersen (Kv)100
Emily Lindhardt (Sk)030
Isabella Henriksen (Od)012
Frederik Feldstedt (År)010
Malou Barnkob Bro (Kv)010
Pernille Klitgaard Knudsen (Ch)001
Gry Bruun (Od)001
Filuca Wermelin-Larsen (Bh)000
Ida Faxøe Enghave Lauridsen (Od)000
Laura Marie Brøchner Dyhrberg (Sk)000
Mie Faxøe Enghave Lauridsen (Od)000
Kuske. Ungdomsløb sulky,
incl. autostart
Kusk navn1.2.3.
Mikkel Pedersen (Kv)100
Cecilie Germann Jensen (Od)010
Camilla Germann Jensen (Od)001
Aicha Louise Nørregaard (Lf)000
Ponyer, sulky,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Damkærs Tarzan522
Soffy320
Zmilla Vanilla213
Morfars Joar (Bh)200
Bobbi125
Kadanz123
Vokal From121
Buller111
Morfars Catalina (Bh)110
BB:S Sipp Vincent (Lf)110
Cæsar I (Kv)110
Fame (Sk)101
Kazper (Sk)101
Bourbon (Sk)100
Björn Mo (Od)100
Anemone Af Veddinge (Od)100
Bådsgårds Yoda (Ch)100
Tysse (Od)100
Kamas Surprice FVB (Od)100
Thybo's Loke (Od)100
Prins G (Kv)100
Olympia's Jesschiwa (Sk)030
Lukas020
Pepsi012
Sønderskovs Dreamwork (Od)011
Fisen (Kv)011
Bentley Z (Od)011
Lopez010
Skott's Rally (Ch)010
Farsøs Katie (Ch)010
Barnhoeve's Claire (Od)010
Emmeros Celine (Kv)010
Ute010
Kalle010
Elwis (Od)010
Dites Zalmiak (Od)001
Ravanelly Silver (Kv)001
Zingo (Od)001
Djam (Od)001
Hedvig (Kv)001
Neith (Od)001
Søndergårds Mika (Od)001
Laibek’s Sunrise (Od)001
Sandagers Elvis (Kv)001
Pejnarve Ferry (Lf)001
Tejas Morian (Od)000
Tregaardes Cristiano (Od)000
Icemann (Kv)000
Toogoodtobetrue (Od)000
Gloria’s Cumulus (Ch)000
Brunskogs Kalle (Sk)000
Båtares Grim000
Søren Riwal (Od)000
Østergårds Prins (År)000
Tarzan Magic000
Turbin (Kv)000
Tomtebo Fia (Sk)000
Farfars Tornado (Sk)000
Monté Ponyer,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Båtares Grim331
Pepsi215
Golden Sky202
Brutus (Sk)201
Lil's Nikolina (Lf)200
Youshi100
Tip Top (Kv)100
Léttir fra Højvang (Od)100
Lopez100
Bergholdt´s Abby (Od)100
Ågårds Bambino (Sk)030
Tomtebo Fia (Sk)020
Isaiah Gallaway (Od)012
Obelix (Od)010
Sæmi fra Grundfør (År)010
Turbin (Kv)010
Lunesdale Last Rose (Ch)001
Tejas Pegasus (Od)001
Mormors Turbo (Bh)000
Lukas000
Skovbrynet's Flowrider (Od)000
Viktory (Od)000
Bourbon (Sk)000