Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSpLands championat

Lands championat 2024

Antal 1., 2. og 3. pladser opnået i sæson år 2024

Se e.v.t. i stedet år: 2023
Er der flere med ens 1.,2. og 3. pladser, så bruges 4. og 5. pladser til at finde rækkefølgen.
Kuske sulky,
incl. autostart.
Kusk navn1.2.3.
Aksel Sibuhr Nielsen (Od)740
Sofie Pihl (Kv)735
Joey Leonardo Holsted (Lf)711
Mathilde Pedersen (Kv)684
Alberte Malling Mørk (Ch)561
Adam Køhler (Od)440
Karoline Frimudt Juhl Jensen (Kv)432
Maddie Sophia Feldbæk Culbert (Od)411
Jonas Urth Pedersen (Ål)321
Luna H. Romer (Lf)320
Camilla Germann Jensen (Od)312
Oliver Jensen (Sk)310
Jonathan Winther Veel (Lf)303
Mathilde Drescher (Ch)300
Malou Barnkob Bro (Kv)222
Ida Faxøe Enghave Lauridsen (Od)221
Julie Sjøholm Jensen (Bh)220
Karina Bagge Hudtloff Nielsen (Lf)220
Smilla Vig Poulsen (Sk)212
Sofus Gilsgaard Fachman (Lf)212
Emma Nøhr Olsen (Lf)212
Malte Madsen (År)211
Mila Lollike Olsen (Lf)210
Natasja Lisa Folkmann-Staack (Ch)210
Johanne Anker Thune (År)202
Ida Nørgaard Hejdemann (Sk)201
Lucas Low Hansen (Lf)201
Anne Gade (Sk)201
Malou Bak Djervad (Od)131
Lærke Møller Jørgensen (Kv)131
Freja Krogh Krarup (Kv)124
Silje Schmidt Andersen (Od)122
Katharina Leegaard (Lf)121
Sofie Eg Jørgensen (Sk)121
Lina Lindhardt (Sk)121
Lucas Jensen (Lf)120
Freya Fryland (Lf)113
Victoria Lønborg Olsson (Od)112
Claire Leegaard (Lf)112
Lise Jakobi Jakobsen (År)112
Alberte Bach Christiansen (Sk)112
Sophie Iversen Dall (År)111
Marcus Kjølby Pedersen (Ål)110
Freia Møller Jørgensen (Kv)102
Max Pettersson (Bh)102
Silas Vellier (Lf)101
Stine Lemvig Christensen (Od)101
Merle Klarborg Clemmensen (Ål)101
Laura Marie Brøchner Dyhrberg (Sk)101
Isabella Jensen (Od)101
Tabea Anne Munk (Bh)101
Helena Feltheim (Od)101
Mathea Jönsson (Bh)100
Noah Aarup Hyldborg (Ål)100
Frederik Beyer Smidt (Kv)100
Mathilde-Mai Christensen (Lf)100
Sophie Drejer Aaholm (Lf)100
Signe Henriksen (Od)100
Emilia Eline Nielsen (Od)032
Ida Bak Jensen (Sk)031
Nora Kirstine Laursen (Sk)030
Josefine Holst Køhrsen (År)030
Megan Marie Feldbæk Culbert (Ch)030
Ella Gommesen (Od)026
Line Jensen (Lf)023
Markus Nik Christensen (Lf)022
Chillie Foged (År)021
Filuca Wermelin-Larsen (Bh)021
Julia Gaarden Jensen (Sp)020
Søs Ragnhild Havemann (Lf)020
Aicha Louise Nørregaard (Lf)020
Lærke Signe Pettersson (Bh)020
Freyja Edimar-Hansen (Ch)012
Alba Lollike Olsen (Lf)012
Victoria Seelig Keilstrup (Lf)011
Thilde Ibsgaard Fjelsted (År)011
Magnus Skovsen (Od)010
Line Eg Jørgensen (Sk)010
Agnes Bjørk May (Od)010
Frederik Mundus Nielsen (Bh)010
Mike Damberg (Ål)010
Anastasia Davydova (Bh)010
Mie Faxøe Enghave Lauridsen (Od)010
Julie Eg Jørgensen (Sk)010
Clara Winther Veel (Lf)003
Freya Mille Andersen (Lf)003
Cecilie Soelberg (Kv)002
Sif Møller Jørgensen (Kv)002
Luca Ramos Skov (Od)002
Lina Bysted (Sk)002
Bertram Klarborg Clemmensen (Ål)002
Sofia Skov (Sk)001
Malie Suckow Neumann (Sp)001
Mathilde Caroline Zacho Kühnel (Sp)001
Gry Bruun (Od)001
Sidsel Ibsgaard Fjelsted (År)001
Malou Suckow Neumann (Sp)001
Mie My Høyen Staalsen (Ch)001
Sofie Liljekvist Wydojnik (Ch)001
Viggo Talbro (Od)001
Laura Kofod Bager (Bh)001
Josefine Jessen (Od)001
Asger Birch Beier (Ch)000
Emily Lindhardt (Sk)000
Astrid Beyer Smidt (Kv)000
Benjamin Kure Jensen (Bh)000
Agnes Sofie Lerche Pedersen (Lf)000
Julie Nørgård Laursen (Ål)000
Pernille Klitgaard Knudsen (Ch)000
Olivia Sophia Vestergaard Vig (År)000
Lucka Anne Ambrosia Pedersen (Sp)000
Cecilie Isabella Bom Larsen (Lf)000
Una Simonsen (Ål)000
Lærke Kirstine Hansen (Od)000
Cia Mørk Christensen (Od)000
Monté ryttere,
incl. autostart
Rytter navn1.2.3.
Gry Bruun (Od)220
Alberte Bach Christiansen (Sk)210
Filuca Wermelin-Larsen (Bh)210
Line Eg Jørgensen (Sk)121
Mathilde Urth Pedersen (Ål)112
Isabella Samson (Bh)111
Caia-Lucia Søholt Buchgraitz (Od)110
Victoria Lønborg Olsson (Od)103
Laura Marie Brøchner Dyhrberg (Sk)100
Emily Lindhardt (Sk)100
Ida Sibborn Pedersen (Lf)100
Freyja Edimar-Hansen (Ch)100
Claire Leegaard (Lf)100
Lina Lindhardt (Sk)022
Laura Kofod Bager (Bh)020
Sarah Aarup Hyldborg (Ål)011
Nova Harbjerg Theilmann (År)011
Sofie Liljekvist Wydojnik (Ch)010
Søs Ragnhild Havemann (Lf)010
Julie Eg Jørgensen (Sk)003
Mie Faxøe Enghave Lauridsen (Od)001
Katharina Leegaard (Lf)001
Mathilde Pedersen (Kv)001
Frederik Mundus Nielsen (Bh)001
Lærke Signe Pettersson (Bh)001
Megan Marie Feldbæk Culbert (Ch)000
Alina Dransfeldt Kjær (Bh)000
Luna H. Romer (Lf)000
Oliva Marie Munk (Bh)000
Laura Klindt Pedersen (År)000
Johanne Anker Thune (År)000
Kuske. Ungdomsløb sulky,
incl. autostart
Kusk navn1.2.3.
Nathalie Knebelau (Ch)110
Camilla Germann Jensen (Od)100
Cecilie Germann Jensen (Od)010
Sofie Pihl (Kv)010
Helena Feltheim (Od)001
Freyja Edimar-Hansen (Ch)001
Ponyer, sulky,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Bailey (S) (Od)640
Funnyfarms Dario (Lf)611
Miss Magic (Kv)422
Øjesten (Sk)413
Katriona M (Od)411
Neith (Od)401
Ljungens Lady (Kv)342
Bådsgårds Yoda (Ch)341
Fisen (Kv)341
Lojstamodd (Lf)321
Polka (Lf)320
Hedvig (Kv)312
Farfars Tornado (Sk)310
BB:S Sipp Vincent (Lf)303
Billy (Lf)232
Kazper (Sk)231
Ravanelly Silver (Kv)231
Viktory (Od)221
Alfred (Lf)212
Helge (Lf)212
Anton JSA (År)211
Soffy (Ål)211
Skovgæret's Baldo (Bh)210
Luna af Toalstang (Ch)210
Anemone Af Veddinge (Od)203
Trilta (Od)202
Icemann (Kv)202
Seist Juoni (Lf)201
Fiona Lundgård (År)201
Baron V D Japigweg (Ch)201
Star ll (Sk)201
Gloria’s Cumulus (Ch)200
Søndergårds Mika (Od)200
Emmeros Celine (Kv)131
Dites Zalmiak (Od)131
Elwis (Od)130
Mormors Linde (År)123
Stjernens High-Pondus (Ch)122
Sir Michael Jackson (Lf)121
Lil's Nikolina (Lf)121
Fie (Kv)121
Tomtebo Fia (Sk)121
Isilon Alassë (Ch)120
Casino (Lf)113
Smilla (Kv)113
Pippi II (Sk)112
Björn Mo (Od)112
Zigrid (Lf)112
Bådsgårds Sudoku (Lf)111
Nørkærs Lucca (År)111
Brunskogs Kalle (Sk)111
Zixten Mo (Kv)110
Golden Sky (Ål)110
Sandvejens Lise (Od)110
Lopez (Ål)110
Prins G (Kv)102
Maxzimus (Od)102
Fløjlegårds Bentley (Bh)102
Kamas Notra Dame (Bh)101
Barnhoeve's Claire (Od)101
Smidtens Loke (Kv)100
Zmilla Vanilla (Ål)100
Østruplunds Jason (Bh)100
Bådsgårds Yoyo (Lf)100
Blended Linus (Lf)100
Sønderskovs Dreamwork (Od)032
Mosekærs Lukas (Bh)030
Pom Frida (År)030
Skotts Breezer (Lf)022
Tom (Sk)021
Candy (Od)021
Shakira (År)021
Malene (Sk)021
Farsøs Katie (Ch)020
Adonis (Sp)020
Luna (Lf)020
Eruss (Lf)020
Frederik Flottenheimer (Od)015
Søren Riwal (Od)012
Cæsar I (Kv)011
Tejas Pegasus (Od)011
Viki Holm (Sk)011
Mini Vinnie (Od)011
Mormors Turbo (Bh)011
Bådsgårds Yakari (Ch)010
Zoey (Sk)010
Hjortagers Trisse (Bh)010
Disney (Od)010
Ute (Ål)010
Snygg Viking (Ch)010
Tysse (Od)010
Bentley Z (Od)010
Morfars Catalina (Bh)010
Kjøngs Bailey (Lf)010
Gwaihir Ax (Lf)003
Maggie (Kv)002
Findus (Lf)002
Søndergårds Fay (Lf)002
Turbin (Kv)001
Flamingo (Kv)001
Pejnarve Ferry (Lf)001
Sandagers Elvis (Kv)001
Sandy (Sp)001
Fröken Blixtra (År)001
Djoko (År)001
Buller (Ål)001
Sunds Oboy (Sp)001
Maccos (Sp)001
Kadanz (Ål)001
Bobbi (Ål)001
Jamayka (Sk)001
Kia (Ch)001
Tip Top (Kv)001
Musse Mørk (Ch)001
Jacki (Bh)001
Ljungens Nina (Ch)000
Thybo's Loke (Od)000
Thybo's Cæsar (Lf)000
Wonder (Lf)000
Supreme Sonnyboy (Od)000
Levinjo (Lf)000
Bourbon (Sk)000
Michak's Rosie Macgee (Ch)000
Queen (Ch)000
Brioni Wee (Sk)000
Mørdrupsgårds Arabesk (Bh)000
Lukas Lundgård (År)000
Tejas Morian (Od)000
Mindy (Lf)000
Pippi Ambrosia (Sp)000
Monté Ponyer,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Idun (Sk)210
Mormors Turbo (Bh)210
Lucky Luke (Od)200
Brutus (Sk)124
Pepsi (Ål)112
Skovgæret's Valdo (Bh)111
Bergholdt´s Abby (Od)110
Elwis (Od)110
Bourbon (Sk)100
Brioni Wee (Sk)100
Zigrid (Lf)100
Musse Mørk (Ch)100
Asbjørn af Ballegården (Lf)100
Vognmandgårdens Bella (Sk)022
Skovgæret's Baldo (Bh)020
Båtares Grim (Ål)011
Wicca (År)011
Levinjo (Lf)010
Farfars Tornado (Sk)010
Kia (Ch)010
Tejas Morian (Od)002
Lil's Nikolina (Lf)001
Skovbrynet's Flowrider (Od)001
Tip Top (Kv)001
Björn Mo (Od)001
Victoria (Bh)001
Blis (Bh)001
Ljungens Nina (Ch)000
Bacardi (Bh)000
Bambola Set (Lf)000
Tomtebo Fia (Sk)000
Norrings Poême (År)000
Eik fra Dyrmose (År)000
Lukas (Ål)000
Eruss (Lf)000