Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSpLands championat

Klubmesterskab, Charlottenlund Ponytravklub - CPK 2022

Antal 1., 2. og 3. pladser opnået i sæson år 2022

Se e.v.t. i stedet år: 2021
Klubmesterskabet er udelukkende for løb afviklet på egen bane, og udelukkende for egne medlemmer, og ponyer der er registreret som ponyer af klubbens medlemmer.
De mest vindende i klubben, indtil dags dato 2022-11-28 er vist med gul baggrundsfarve.
Hvis baggrundsfarven er lyserød, er personen eller ponyen i dag medlem af en anden klub, men har deltaget i løb på banen.
Så er man normalt ikke med i klubmesterskabet. Hvis kusken/rytteren/ponyen var medlem i en periode det aktuelle år, kan der være en undtagelse.
Er der flere med ens 1.,2. og 3. pladser, så bruges 4. og 5. pladser til at finde rækkefølgen.
Listerne herunder viser alle der har deltaget på banen. Du kan e.v.t. vælge at se kun klubbens medlemmer og ponyer
Kuske sulky,
incl. autostart.
Kusk navn1.2.3.
Malou Barnkob Bro1225
Mikkel Klitgaard Knudsen781
Nathalie K Hansen646
Sofie Pihl (Kv)642
Mike Damberg514
Ida Marie Absalonsen Heeris465
Mikkel Pedersen (Kv)421
Malva Johansson (XX)301
Camilla Germann Jensen (Od)242
Filuca Wermelin-Larsen (Bh)222
Lærke Møller Jørgensen (Kv)221
Christina Krogh Biel (Kv)212
Nikoline Drewsen (Lf)210
Ella Løvstrup210
Freja Krogh Krarup (Kv)201
Mathilde Pedersen (Kv)156
Natasja Lisa Folkmann-Staack137
Emilie Selmann (Kv)134
Matilde Drewsen (Lf)131
Aicha Louise Nørregaard (Bh)121
Maddie Sophia Fellbæk Culbert (Od)121
Sofie Quist115
Nicolai Haagensen113
Christian Simonetti (XX)110
Cecilie Soelberg (Kv)110
Lovisa Sens Alm (XX)110
Malou Suckow Neumann (Sp)110
Towa Olsson (XX)110
Allie Lilja (XX)101
Adam Køhler (Od)100
Tabea Anne Munk (Bh)100
Sandra Mehla Heisholt (XX)100
Nora Wibe Rugland (XX)100
Freia Møller Jørgensen (Kv)030
Victoria Melanie Fisker (Od)021
Frederik Beyer Smidt (Kv)020
Mathea Jönsson (Bh)020
Megan Marie Feldbæk Culbert014
Niels-Peter Lønstrup011
Liv R Haraldsson (XX)011
Isabella Legl Bååth (XX)010
Lea Dadic (XX)010
Alberte Malling Mørk (Sp)010
Eeva Kotisaari (XX)010
Meja Olsson (XX)010
Ebba Sjöstedt (XX)010
Allis Krook (XX)002
Oliva Marie Munk (Bh)001
Wilma A Johansson (XX)001
Mathilde Drescher001
Liva Lahrmer Snedker (Od)001
Meja Andersson Kajrup (XX)001
Wilma Johansson (XX)001
Magne Melby Eithun (XX)001
Alicia Persson (XX)001
Patricia H Hemmingsson (XX)001
Caroline Stokka Svendsen (XX)000
Agnes Fagerberg (XX)000
Mia Dahlquist (Lf)000
Laura Spuhr Nielsen (Lf)000
Alessandra Rosensköld (XX)000
Liva Degn (Od)000
Sif Møller Jørgensen (Kv)000
Hannah Osmark (XX)000
Alina Myllymäki (XX)000
Wilma Jernberg (XX)000
Sara Permbeck (XX)000
Monté ryttere,
incl. autostart
Rytter navn1.2.3.
Nathalie K Hansen311
Filuca Wermelin-Larsen (Bh)100
Wilma Johansson (XX)010
Pernille Klitgaard Knudsen001
Mathilde Pedersen (Kv)000
Kuske. Ungdomsløb sulky,
incl. autostart
Kusk navn1.2.3.
Mikkel Pedersen (Kv)200
Ella Løvstrup100
Aicha Louise Nørregaard (Bh)100
Nathalie K Hansen010
Britta Lönner (XX)010
Ida Marie Absalonsen Heeris010
Sofie Quist002
Luna Snitgaard (Sp)000
Ponyer, sulky,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Isilon Alassë 632
Turbin522
Ute514
Fröken Blixtra433
Ljungens Lady (Kv)411
Ravanelly Silver403
Amaya352
Ushayrah 350
Icemann (Kv)342
Fie (Kv)300
H: G: Sven-Arne300
Helge (Lf)241
Skott's Rally233
Emmeros Celine (Kv)222
Cæsar I (Kv)212
Prins Felix212
Tip Top (Kv)211
Miss Magic 210
Maggie (Kv)201
Gransjöns Kiara (XX)201
Hedvig (Kv)134
Eruss (Bh)121
Elaicha (XX)121
Mormors Turbo (Bh)120
L.G:s Fromella (XX)120
Björn Mo111
Maxzimus (Od)111
Bentley Z (Od)110
Maccos (Sp)110
Elviruss103
Queen 102
Morfars Catalina (Bh)102
Sun Maid (Lf)100
Don Cherrie (XX)100
Elwis (Od)100
Lucas (Bh)100
Rosa (Kv)100
Dolce (Bh)100
Razzla Skott (XX)100
Deco C.C. (XX)100
Speedy Rubin (XX)100
Fisen (Kv)053
Prins G (Kv)030
Gloria’s Cumulus026
Akleia023
Smidtens Loke (Kv)020
Østruplunds Jason (Bh)020
Finally013
Flamingo (Kv)011
Mormors P. Stjärna (Od)011
Musse Mørk010
Fiorella (Od)010
Star010
Hedens Tiger (XX)010
Trolleby Melon010
Koskenkukan Frodo (XX)010
Gransjöns Tornado (XX)010
Pejnarve Yankee (Od)010
Tysse (Od)010
Maks010
Bådsgårds Yoda (Sp)010
Lilla Gullan (XX)010
Farsøs Katie003
Ängdalas Olof (XX)002
Baron V D Japigweg001
Allgunnens Ebba (Kv)001
Pejnarve Ferry (Od)001
Björkens Frisco (XX)001
Oton (XX)001
Hjortagers Trisse (Bh)001
Angel (XX)001
Aragon ES (XX)001
Elmir (XX)001
Hagstads Felix (XX)001
Zingo (Od)001
Smedens Nirvana (XX)001
Neith (Od)000
Isilon Nirmë (Lf)000
Lil`s Elton (XX)000
Rain II (Lf)000
Stenbydal’s Linja (XX)000
Lady Marion (XX)000
Kroken Hill Ärlan (XX)000
Herbert fra Åstedet (Od)000
Smilla (Kv)000
Glorias Concorde (XX)000
Ekslätts Iceland (XX)000
Ponnyhaugens Sigurd (XX)000
Hietarannan Romeo (XX)000
Gedsagegaard Gaston (XX)000
Monté Ponyer,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Akleia311
Mormors Turbo (Bh)100
Elit Trot (XX)010
Lunedale Last Rose001
Ljungens Lady (Kv)000