Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSpLands championat

Klubmesterskab, Lolland Falster Ponytravklub - LFPT 2022

Antal 1., 2. og 3. pladser opnået i sæson år 2022

Se e.v.t. i stedet år: 2021
Klubmesterskabet er udelukkende for løb afviklet på egen bane, og udelukkende for egne medlemmer, og ponyer der er registreret som ponyer af klubbens medlemmer.
De mest vindende i klubben, indtil dags dato 2022-11-28 er vist med gul baggrundsfarve.
Hvis baggrundsfarven er lyserød, er personen eller ponyen i dag medlem af en anden klub, men har deltaget i løb på banen.
Så er man normalt ikke med i klubmesterskabet. Hvis kusken/rytteren/ponyen var medlem i en periode det aktuelle år, kan der være en undtagelse.
Er der flere med ens 1.,2. og 3. pladser, så bruges 4. og 5. pladser til at finde rækkefølgen.
Listerne herunder viser alle der har deltaget på banen. Du kan e.v.t. vælge at se kun klubbens medlemmer og ponyer
Kuske sulky,
incl. autostart.
Kusk navn1.2.3.
Jonathan Winther Veel1095
Clara Winther Veel889
Emma Nøhr Olsen524
Lucka Anne Ambrosia Pedersen (Sp)523
Karina Bagge Hudtloff Nielsen333
Alberte Malling Mørk (Sp)300
Freya Mille Andersen234
Line Jensen232
Laura Boline Juul Larsen231
Tobias Birk (Sp)212
Laura Spuhr Nielsen211
Malva Johansson (XX)200
Silas Vellier134
Lucas Jensen134
Lucas Low Hansen131
Agnes Sofie Lerche Pedersen122
Søs Ragnhild Havemann122
Matilde Drewsen120
Nikoline Drewsen120
Sarah Christel Pedersen115
Joey Leonardo Holsted110
Seline Aagaard Bernth110
Adam Køhler (Od)102
Malou Suckow Neumann (Sp)101
Nathalie K Hansen (Ch)101
Mathilde Pedersen (Kv)101
Claire Leegaard100
Natasja Lisa Folkmann-Staack (Ch)100
Malie Suckow Neumann (Sp)100
Ella Gommesen (Od)100
Leia Anne Ambrosia Pedersen (Sp)020
Sophie Drejer Aaholm011
Katharina Leegaard011
Victoria Seelig Keilstrup011
Nicolai Haagensen (Ch)010
Camilla Germann Jensen (Od)010
Ida Marie Absalonsen Heeris (Ch)010
Mikkel Klitgaard Knudsen (Ch)010
Cecilie Isabella Bom Larsen001
Luna H. Romer001
Sofie Quist (Ch)001
Emilie Selmann (Kv)001
Mads Volmer Christensen000
Malou Barnkob Bro (Ch)000
Sofie Liljekvist Wodojnik (Ch)000
Mike Damberg (Ch)000
Alba Lollike Olsen000
Zhane Trøst000
Monté ryttere,
incl. autostart
Rytter navn1.2.3.
Katharina Leegaard405
Clara Winther Veel221
Søs Ragnhild Havemann220
Karina Bagge Hudtloff Nielsen133
Line Jensen100
Claire Leegaard011
Emma Nøhr Olsen010
Nathalie K Hansen (Ch)010
Agnes Sofie Lerche Pedersen000
Ponyer, sulky,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Jensen754
Findus466
Lojstamodd443
Kåresmindes Fiona443
Luna af Toalstang (Sp)420
Mindy333
Thybo's Cæsar321
Haurums Frega320
Seist Juoni262
Gwaihir Ax234
Ismile (Sp)223
Pippi Ambrosia (Sp)212
Kjøngs Bailey211
Rain II211
Bådsgårds Yoda (Sp)200
Sir Michael Jackson146
Bådsgårds Sudoku133
Luna123
Helge120
Sun Maid120
Nordlunde Rocco114
Lammehaven’s Zolea113
Billy110
Søndergaards Fay110
Maccos (Sp)101
Anemone Af Veddinge (Od)101
Fisen (Kv)101
Gransjöns Kiara (XX)100
Gloria’s Cumulus (Ch)100
Sandy (Sp)100
Athena Trot (XX)100
Akleia (Ch)100
Supreme Sonnyboy (Od)100
Lil's Nikolina011
Björn Mo (Ch)010
Fröken Blixtra (Ch)010
Amaya (Ch)010
Tysse (Od)010
Lukas II002
Oberon (Sp)001
Isilon Alassë (Ch)001
Elviruss (Ch)001
Wonder001
Hedvig (Kv)001
Elwis (Od)001
Ravanelly Silver (Ch)000
Wonderful Winnie (Ch)000
Ute (Ch)000
Mormors P. Stjärna (Od)000
Skott's Rally (Ch)000
Finally (Ch)000
Star (Ch)000
Tyson Leonardo000
Monté Ponyer,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Lil's Nikolina405
Haurums Frega221
Luna220
Dråbe Rosendal133
Kåresmindes Fiona100
Miss Lucy011
Helge010
Akleia (Ch)010
Lojstamodd000
Silviars Charmeur000