Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSpLands championat

Klubmesterskab, Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG 2022

Antal 1., 2. og 3. pladser opnået i sæson år 2022

Se e.v.t. i stedet år: 2021
Klubmesterskabet er udelukkende for løb afviklet på egen bane, og udelukkende for egne medlemmer, og ponyer der er registreret som ponyer af klubbens medlemmer.
De mest vindende i klubben, indtil dags dato 2022-10-07 er vist med gul baggrundsfarve.
Hvis baggrundsfarven er lyserød, er personen eller ponyen i dag medlem af en anden klub, men har deltaget i løb på banen.
Så er man normalt ikke med i klubmesterskabet. Hvis kusken/rytteren/ponyen var medlem i en periode det aktuelle år, kan der være en undtagelse.
Er der flere med ens 1.,2. og 3. pladser, så bruges 4. og 5. pladser til at finde rækkefølgen.
Listerne herunder viser alle der har deltaget på banen. Du kan e.v.t. vælge at se kun klubbens medlemmer og ponyer
Kuske sulky,
incl. autostart.
Kusk navn1.2.3.
Victoria Melanie Fisker963
Camilla Germann Jensen629
Maddie Sophia Fellbæk Culbert510
Adam Køhler342
Victoria Lønborg Olsson321
Signe Henriksen310
Ella Gommesen303
Isabella Jensen301
Stine Lemvig Christensen211
Filuca Wermelin-Larsen (Bh)201
Ida Faxøe Enghave Lauridsen 143
Emilia Eline Nielsen140
Liva Lahrmer Snedker131
Gry Bruun (Sk)122
Magnus Skovsen121
Helena Feltheim113
Natasja Lisa Folkmann-Staack (Ch)110
Mikkel Pedersen (Kv)110
Freia Møller Jørgensen (Kv)110
Silje Schmidt Andersen 102
Malou Celine Hammerich Nielsen100
Liva Degn100
Silas Vellier (Lf)100
Mads Steen Biering Petersen035
Malou Bak Djervad031
Lærke Møller Jørgensen (Kv)021
Mathilde Pedersen (Kv)020
Mie Faxøe Enghave Lauridsen013
Aksel Sibuhr Nielsen011
Sofie Møller011
Oliver Schmidt Andersen010
Signe Madsen010
Emil Friis Pedersen (Sk)010
Josefine Karin Skovsen002
Megan Marie Feldbæk Culbert (Ch)001
Nicolai Haagensen (Ch)001
Julie Sjøholm Jensen (Bh)001
Caia-Lucia Søholt Buchgraitz 001
Zidse-Marie Wedel000
Karina Bagge Hudtloff Nielsen (Lf)000
Cecilie Isabella Bom Larsen (Lf)000
Nathalie K Hansen (Ch)000
Silja Harbo Danielsen000
Monté ryttere,
incl. autostart
Rytter navn1.2.3.
Signe Henriksen211
Signe Madsen110
Liva Degn101
Isabella Henriksen012
Victoria Lønborg Olsson010
Gry Bruun (Sk)001
Ponyer, sulky,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Katriona M610
Fiorella531
Søren Riwal412
Candy325
Supreme Sonnyboy303
Pejnarve Yankee222
Levinjo212
Obelix211
Sharifa M210
Morfars Catalina (Bh)200
Zingo150
Viktory132
Sønderskovs Dreamwork130
Tejas Pegasus (Sk)120
Anemone Af Veddinge112
Elwis112
Neith112
Maxzimus112
Barnhoeve's Claire111
Pejnarve Ferry110
Gubban110
Prins G (Kv)110
Kamas Surprice FVB110
Ljungens Lady (Kv)110
Disney101
Bobbi (Ål)101
Bådsgårds Sudoku (Lf)101
Bergholdt´s Abby100
Gloria’s Cumulus (Ch)100
Goliath100
Herbert fra Åstedet100
Zickat 033
Toogoodtobetrue021
Tregaardes Cristiano021
Fisen (Kv)020
Thybo's Loke012
Allgunnens Jaguar011
Bourbon011
Léttir fra Højvang010
Dites Zalmiak010
Lukas II (Lf)010
Star (Ch)010
Båtares Grim (Ål)010
Bentley Z003
Laibek’s Sunrise002
Søndergårds Mika002
Djam (Sk)002
Mormors Turbo (Bh)001
Mormors P. Stjärna001
Mormors Linde (År)001
Filur (Sk)000
Mindy (Lf)000
Pippi II (Sk)000
Isilon Alassë (Ch)000
Monté Ponyer,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Bergholdt´s Abby200
Léttir fra Højvang110
Herbert fra Åstedet101
Isaiah Gallaway012
Sharifa M011
Elwis010
Tejas Pegasus (Sk)001
Djam (Sk)000