Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSpLands championat

Klubmesterskab, Lolland Falster Ponytravklub - LFPT 2022

Antal 1., 2. og 3. pladser opnået i sæson år 2022

Se e.v.t. i stedet år: 2021
Klubmesterskabet er udelukkende for løb afviklet på egen bane, og udelukkende for egne medlemmer, og ponyer der er registreret som ponyer af klubbens medlemmer.
De mest vindende i klubben, indtil dags dato 2022-08-10 er vist med gul baggrundsfarve.
Hvis baggrundsfarven er lyserød, er personen eller ponyen i dag medlem af en anden klub, men har deltaget i løb på banen.
Så er man normalt ikke med i klubmesterskabet. Hvis kusken/rytteren/ponyen var medlem i en periode det aktuelle år, kan der være en undtagelse.
Er der flere med ens 1.,2. og 3. pladser, så bruges 4. og 5. pladser til at finde rækkefølgen.
Listerne herunder viser alle der har deltaget på banen. Du kan e.v.t. vælge at se kun klubbens medlemmer og ponyer
Kuske sulky,
incl. autostart.
Kusk navn1.2.3.
Jonathan Winther Veel564
Clara Winther Veel536
Lucka Anne Ambrosia Pedersen (Sp)522
Karina Bagge Hudtloff Nielsen311
Line Jensen221
Emma Nøhr Olsen214
Malva Johansson (XX)200
Lucas Jensen132
Agnes Sofie Lerche Pedersen122
Laura Boline Juul Larsen121
Nikoline Drewsen120
Laura Spuhr Nielsen111
Lucas Low Hansen110
Matilde Drewsen110
Seline Aagaard Bernth110
Tobias Birk (Sp)102
Adam Køhler (Od)102
Nathalie K Hansen (Ch)101
Mathilde Pedersen (Kv)101
Malou Suckow Neumann (Sp)100
Natasja Lisa Folkmann-Staack (Ch)100
Ella Gommesen (Od)100
Freya Mille Andersen032
Silas Vellier022
Nicolai Haagensen (Ch)010
Leia Anne Ambrosia Pedersen (Sp)010
Victoria Seelig Keilstrup010
Camilla Germann Jensen (Od)010
Ida Marie Absalonsen Heeris (Ch)010
Mikkel Klitgaard Knudsen (Ch)010
Søs Ragnhild Havemann002
Sarah Christel Pedersen001
Sofie Quist (Ch)001
Emilie Selmann (Kv)001
Joey Leonardo Holsted000
Cecilie Isabella Bom Larsen000
Mads Volmer Christensen000
Katharina Leegaard000
Luna H. Romer000
Sofie Liljekvist Wodojnik (Ch)000
Mike Damberg (Ch)000
Alba Lollike Olsen000
Malou Barnkob Bro (Ch)000
Sophie Drejer Aaholm000
Monté ryttere,
incl. autostart
Rytter navn1.2.3.
Søs Ragnhild Havemann220
Clara Winther Veel201
Karina Bagge Hudtloff Nielsen131
Katharina Leegaard105
Line Jensen100
Emma Nøhr Olsen010
Nathalie K Hansen (Ch)010
Claire Leegaard000
Agnes Sofie Lerche Pedersen000
Ponyer, sulky,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Jensen544
Lojstamodd322
Kåresmindes Fiona312
Thybo's Cæsar311
Mindy311
Luna af Toalstang (Sp)310
Findus234
Ismile (Sp)222
Seist Juoni131
Sun Maid120
Lammehaven’s Zolea113
Rain II111
Helge110
Søndergaards Fay110
Pippi Ambrosia (Sp)102
Anemone Af Veddinge (Od)101
Fisen (Kv)101
Maccos (Sp)100
Gransjöns Kiara (XX)100
Gloria’s Cumulus (Ch)100
Athena Trot (XX)100
Akleia (Ch)100
Supreme Sonnyboy (Od)100
Sir Michael Jackson042
Gwaihir Ax032
Bådsgårds Sudoku022
Haurums Frega010
Björn Mo (Ch)010
Kjøngs Bailey010
Fröken Blixtra (Ch)010
Amaya (Ch)010
Tysse (Od)010
Luna003
Lukas II001
Isilon Alassë (Ch)001
Elviruss (Ch)001
Hedvig (Kv)001
Elwis (Od)001
Billy000
Nordlunde Rocco000
Wonderful Winnie (Ch)000
Lil's Nikolina000
Ute (Ch)000
Mormors P. Stjärna (Od)000
Skott's Rally (Ch)000
Ravanelly Silver (Ch)000
Finally (Ch)000
Star (Ch)000
Monté Ponyer,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Luna220
Haurums Frega201
Dråbe Rosendal131
Lil's Nikolina105
Kåresmindes Fiona100
Helge010
Akleia (Ch)010
Miss Lucy000
Lojstamodd000
Silviars Charmeur000