Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSpLands championat

Klubmesterskab, Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF 2024

Man skal starte mindst 6 løb, for at kunne vinde et klubmesterskab.
I løbet af sæsonnen optælles point for de enkelte ponyer således:
1. plads giver 5 point
2. plads giver 4 point
3. plads giver 3 point
4. plads giver 2 point
5. plads giver 1 point

Mest vindende pony/kusk/rytter er den med flest 1. pladser.
Hvis der er to eller flere med lige mange 1. pladser, bruges antal 2. pladser til at finde vinderen.
Er der fortsat lige mange, bruges 3. pladser o.s.v.

Point opnået i sæson år 2024

Se e.v.t. i stedet år: 2023
Ponyer med flest point er øverst, med gul baggrundsfarve.
 
Sulky ponyer
Under 100 cm.
Nørkærs Lucca13
Pom Frida12
Lukas Lundgård2
Under 120 cm.
Mormors Linde18
Fiona Lundgård17
Fröken Blixtra6
Under 128 cm.
Shakira12
Djoko6
Under 135 cm.
Anton JSA19
 
Monté ponyer
Under 128 cm.
Wicca9
Under 148 cm.
Norrings Poême1
Eik fra Dyrmose1



Antal 1., 2. og 3. pladser opnået i sæson år 2024

Se e.v.t. i stedet år: 2023
Klubmesterskabet er udelukkende for løb afviklet på egen bane, og udelukkende for egne medlemmer, og ponyer der er registreret som ponyer af klubbens medlemmer.
De mest vindende i klubben, indtil dags dato 2024-04-18 er vist med gul baggrundsfarve.
Hvis baggrundsfarven er lyserød, er personen eller ponyen i dag medlem af en anden klub, men har deltaget i løb på banen.
Så er man normalt ikke med i klubmesterskabet. Hvis kusken/rytteren/ponyen var medlem i en periode det aktuelle år, kan der være en undtagelse.
Er der flere med ens 1.,2. og 3. pladser, så bruges 4. og 5. pladser til at finde rækkefølgen.
Listerne herunder viser alle der har deltaget på banen. Du kan e.v.t. vælge at se kun klubbens medlemmer og ponyer
Kuske sulky,
incl. autostart.
Kusk navn1.2.3.
Aksel Sibuhr Nielsen (Od)300
Malte Madsen211
Johanne Anker Thune202
Ida Nørgaard Hejdemann (Sk)200
Adam Køhler (Od)120
Lise Jakobi Jakobsen112
Sophie Iversen Dall111
Mathilde Pedersen (Kv)110
Camilla Germann Jensen (Od)100
Josefine Holst Køhrsen030
Chillie Foged021
Nora Kirstine Laursen (Sk)010
Oliver Jensen (Sk)010
Thilde Ibsgaard Fjelsted 010
Emilia Eline Nielsen (Od)010
Ella Gommesen (Od)002
Lina Bysted (Sk)001
Stine Lemvig Christensen (Od)001
Sofia Skov (Sk)001
Silje Schmidt Andersen (Od)001
Sidsel Ibsgaard Fjelsted 000
Line Eg Jørgensen (Sk)000
Victoria Lønborg Olsson (Od)000
Olivia Sophia Vestergaard Vig000
Ida Faxøe Enghave Lauridsen (Od)000
Julie Nørgård Laursen (Ål)000
Smilla Vig Poulsen (Sk)000
Monté ryttere,
incl. autostart
Rytter navn1.2.3.
Alberte Bach Christiansen (Sk)200
Caia-Lucia Søholt Buchgraitz (Od)110
Nova Harbjerg Theilmann011
Julie Eg Jørgensen (Sk)002
Victoria Lønborg Olsson (Od)001
Mathilde Pedersen (Kv)000
Laura Klindt Pedersen000
Johanne Anker Thune000
Ponyer, sulky,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Anton JSA211
Fiona Lundgård201
Øjesten (Sk)200
Neith (Od)200
Bailey (S) (Od)200
Mormors Linde121
Nørkærs Lucca111
Ljungens Lady (Kv)110
Søndergårds Mika (Od)100
Pom Frida030
Shakira021
Elwis (Od)020
Kazper (Sk)010
Farfars Tornado (Sk)010
Sønderskovs Dreamwork (Od)010
Frederik Flottenheimer (Od)002
Djoko001
Fröken Blixtra001
Pippi II (Sk)001
Anemone Af Veddinge (Od)001
Tom (Sk)001
Søren Riwal (Od)001
Björn Mo (Od)000
Tomtebo Fia (Sk)000
Viktory (Od)000
Lukas Lundgård000
Bobbi (Ål)000
Monté Ponyer,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Idun (Sk)200
Bergholdt´s Abby (Od)110
Wicca011
Brutus (Sk)002
Tejas Morian (Od)001
Tip Top (Kv)000
Norrings Poême000
Eik fra Dyrmose000