Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF

Løbsdato lørdag 18. november 2023 JuleløbResultater
GRÅPrøveløb Prøveløb monté/Sulky 3.10 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Mørdrupgårds CarloLina LindhardtPrøveløb pony sulky3:10,0 108013:54,53:37,1Godkendt pony
2Blakkur fra BjørnhøjLaura Klindt PedersenPrøveløb pony monté3:00,0 108023:56,03:38,5Ikke godkendt
GULLøb nr. 1 Sulky 4.20 900 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Fiona LundgårdJohanne Anker ThuneSulky3:42,33:40,0 106013:48,1*3:35,2
7Damkærs TarzanMarcus Kjølby Pedersen Sulky3:23,13:30,9 110023:50,83:29,8
6Pippi AmbrosiaLucka Anne Ambrosia PedersenSulky3:24,43:38,0 108033:52,63:35,4
1Nørkærs LuccaSophie Iversen DallSulky4:12,14:28,1 90043:54,14:20,1
2Laibek’s SunriseHelena FeltheimSulky3:49,43:59,4 98053:54,73:59,5
8Sønderskovs DreamworkEmilia Eline NielsenSulky3:27,73:27,7 112063:54,83:29,6
5Pom FridaChillie FogedSulky3:34,13:39,5 106074:00,23:46,6
11JamaykaSmilla Vig PoulsenSulky2:54,12:56,6 132084:02,63:03,8
9IsmileLeia Anne Ambrosia PedersenSulky3:11,63:16,6 120094:02,93:22,4
10SpiritOlivia Sophia Vestergaard VigSulky3:02,43:07,7 1240104:16,33:26,7
3Florian BlackAdam KøhlerSulky3:39,83:41,5 1060Disk
BLÅLøb nr. 2 Monté 3.25 900 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Björn MoVictoria Lønborg OlssonMonté2:57,52:57,5 104013:05,52:58,4
3LukasSarah Aarup Hyldborg Monté2:55,72:56,8 104023:05,72:58,6
6Bergholdt´s AbbyCaia-Lucia Søholt Buchgraitz Monté2:42,52:42,9 114033:06,62:43,7
8ViktoryIda Faxøe Enghave Lauridsen Monté2:26,72:30,5 122043:07,92:34,0
4Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonté2:42,92:46,6 110053:09,12:51,9
7IdunAlberte Bach ChristiansenMonté2:42,82:42,8 114063:09,12:45,9
2WiccaNova Harbjerg TheilmannMonté2:55,52:57,1 104073:11,33:03,9
5Norrings PoêmeLaura Klindt PedersenMonté2:46,62:46,6 1100Disk
9Sæmi fra GrundførFrederik FeldstedtMonté2:25,22:25,8 1260Udgået
RØDLøb nr. 3 Sulky 3.20 900 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:00,43:02,4 98012:59,53:03,2
10ØjestenSmilla Vig PoulsenSulky2:48,42:48,4 106023:00,22:50,0
1Lukas LundgårdJohanne Anker ThuneSulky3:18,13:26,1 90033:00,63:20,7
6Søren RiwalSilje Schmidt Andersen Sulky3:03,53:03,5 98043:04,23:08,0
8Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky2:51,62:58,4 100053:04,43:04,4
2IsmileLeia Anne Ambrosia PedersenSulky3:11,63:16,6 92063:07,03:23,3
9Fröken BlixtraEmilie Kamp JensenSulky2:53,62:55,2 102073:16,23:12,4
5TomEmily LindhardtSulky3:11,93:10,0 94083:16,93:29,5
3FiffiWilliam FeldstedtSulky3:15,63:15,6 920Udgået
4Skovbrynet's FlowriderMie Faxøe Enghave LauridsenSulky3:13,73:13,7 920Disk
GRØNLøb nr. 4 Sulky 3:00 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3ZacapaHelena FeltheimSulky2:48,92:48,9 106012:56,9*2:46,9
8BobbiJulie Nørgård LaursenSulky2:19,82:33,4 118023:04,02:35,9
2Anton JSAMalte MadsenSulky2:44,32:54,4 104033:04,72:57,6
6KazperLina LindhardtSulky2:45,92:45,9 108043:04,72:51,0
10Bentley ZAdam KøhlerSulky2:04,92:05,9 142053:05,12:10,4
1ShakiraThilde Ibsgaard Fjelsted Sulky2:51,22:58,6 100063:06,23:06,2
7Björn MoVictoria Lønborg OlssonSulky2:39,32:41,0 112073:10,82:50,4
5LopezNoah Aarup Hyldborg Sulky2:44,12:46,5 108083:11,12:56,9
11Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:04,12:04,1 14609NC
4UteMike DambergSulky2:46,92:46,9 1080Udgået
9DjamGry Bruun Sulky2:13,82:13,8 1340Udgået
HVIDLøb nr. 5 Ungdomsløb monté/Sulky 2.54 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1BensonJosefine Holst KøhrsenUngdomsløb Sulky2:54,22:54,6 100012:50,9*2:50,9
2LukasNoah Aarup Hyldborg Ungdomsløb Sulky2:52,72:52,7 100022:52,82:52,8
5Léttir fra HøjvangMikkel JohansenUngdomsløb Sulky2:21,72:30,2 116032:54,72:30,6
4Mormors LindeEmbla Elisabeth BrixUngdomsløb Sulky2:35,62:35,6 112042:56,82:37,9
3TriltaStine Lemvig ChristensenUngdomsløb Sulky2:45,22:46,0 104052:59,52:52,6
7Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadUngdomsløb Sulky2:16,42:17,7 126063:03,42:25,6
6DjokoPernille ByeUngdomsløb Sulky2:11,02:23,5 12207NC
SORTLøb nr. 6 Sulky 2.40 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7Dites ZalmiakMalou Bak DjervadSulky2:12,62:12,6 120012:45,62:18,0
4Zickat Mads Steen Biering PetersenSulky2:20,62:25,4 110022:46,12:31,0
5Viki HolmIda Bak JensenSulky2:17,32:17,3 116032:46,52:23,5
8Tejas MorianVictoria Lønborg OlssonSulky2:05,82:05,9 128042:46,92:10,4
2Brunskogs KalleAlberte Bach ChristiansenSulky2:27,32:27,3 108052:47,92:35,5
3Barnhoeve's ClaireHelena FeltheimSulky2:16,82:26,7 110062:48,12:32,8
1Båtares GrimJulie Nørgård LaursenSulky2:29,42:35,6 102072:48,82:45,5
6Tejas PegasusGry Bruun Sulky2:06,42:15,9 118082:50,12:24,2
9NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,71:58,8 134093:06,02:18,8
LYS BRUNLøb nr. 7 Sulky 4.20 800 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Fiona LundgårdJohanne Anker ThuneSulky3:42,33:40,0 94013:18,5*3:31,2
7Damkærs TarzanMarcus Kjølby Pedersen Sulky3:23,13:30,9 98023:21,63:25,7
6Pippi AmbrosiaLucka Anne Ambrosia PedersenSulky3:24,43:38,0 96033:28,83:37,5
8Sønderskovs DreamworkEmilia Eline NielsenSulky3:27,73:27,7 100043:30,33:30,3
2Laibek’s SunriseHelena FeltheimSulky3:49,43:59,4 86053:31,84:06,3
1Nørkærs LuccaOlivia Sophia Vestergaard VigSulky4:12,14:28,1 80063:33,64:27,0
5Pom FridaSidsel Ibsgaard Fjelsted Sulky3:34,13:39,5 94073:35,33:49,0
9JamaykaEmily LindhardtSulky2:54,12:56,6 118083:36,43:03,4
3Florian BlackAdam KøhlerSulky3:39,83:41,5 94093:37,93:51,8
LILLALøb nr. 8 Monté 3.25 800 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7Bergholdt´s AbbyCaia-Lucia Søholt Buchgraitz Monté2:42,52:42,9 100012:45,22:45,2
6Norrings PoêmeLaura Klindt PedersenMonté2:46,62:46,6 98022:45,22:48,6
3LopezSarah Aarup Hyldborg Monté3:06,23:06,2 88032:48,33:11,3
2Obelix Victoria Lønborg OlssonMonté3:10,93:10,9 86042:50,03:17,7
5Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonté2:42,92:46,6 98042:50,62:54,1
4WiccaNova Harbjerg TheilmannMonté2:55,52:57,1 92052:50,73:05,5
8IdunAlberte Bach ChristiansenMonté2:42,82:42,8 100062:58,22:58,2
1YoushiMarcus Kjølby Pedersen Monté3:23,03:23,0 80073:12,44:00,5
9Sæmi fra GrundførFrederik FeldstedtMonté2:25,22:25,8 1120Udgået
LYS GRØNLøb nr. 9 Sulky 3.20 900 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
8ØjestenSmilla Vig PoulsenSulky2:48,42:48,4 106013:00,02:49,8
4TomEmily LindhardtSulky3:11,93:10,0 94023:00,3*3:11,8
5Søren RiwalSilje Schmidt Andersen Sulky3:03,53:03,5 98033:03,53:07,2
1Lukas LundgårdJohanne Anker ThuneSulky3:18,13:26,1 90043:05,83:26,4
3Skovbrynet's FlowriderMie Faxøe Enghave LauridsenSulky3:13,73:13,7 92053:08,43:24,8
7Fröken BlixtraCarl Kamp JensenSulky2:53,62:55,2 102063:09,63:05,9
2FiffiWilliam FeldstedtSulky3:15,63:15,6 920Udgået
6Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky2:51,62:58,4 1000Disk
ROSALøb nr. 10 Sulky 3:00 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2ZacapaHelena FeltheimSulky2:48,92:48,9 118013:14,9*2:45,2
4KazperLina LindhardtSulky2:45,92:45,9 120023:23,02:49,2
1Anton JSAMalte MadsenSulky2:44,32:54,4 114033:24,22:59,1
6Bentley ZAdam KøhlerSulky2:04,92:05,9 158043:30,62:13,3
7Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:04,12:04,1 160053:32,92:13,1
3UteMike DambergSulky2:46,92:46,9 1180Udgået
5DjamGry Bruun Sulky2:13,82:13,8 1480Udgået
ORANGELøb nr. 11 Ungdomsløb monté/Sulky 2.58 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5DjokoPernille ByeUngdomsløb Sulky2:11,02:23,5 124012:52,92:19,4
2BensonJosefine Holst KøhrsenUngdomsløb Sulky2:54,22:54,6 102022:55,9*2:52,5
4Léttir fra HøjvangSigne MadsenUngdomsløb Sulky2:21,72:30,2 118032:58,32:31,1
3TriltaStine Lemvig ChristensenUngdomsløb Sulky2:45,22:46,0 108043:03,82:50,2
6Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadUngdomsløb Sulky2:16,42:17,7 130053:11,02:26,9
1ShakiraChillie FogedUngdomsløb Sulky2:51,22:58,6 100063:13,53:13,5
LYS BLÅLøb nr. 12 Sulky 2.40 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Barnhoeve's ClaireHelena FeltheimSulky2:16,82:26,7 120012:57,02:27,5
5Zickat Mads Steen Biering PetersenSulky2:20,62:25,4 122023:00,72:28,1
3Brunskogs KalleAlberte Bach ChristiansenSulky2:27,32:27,3 120033:01,82:31,5
9Dites ZalmiakMalou Bak DjervadSulky2:12,62:12,6 132043:01,92:17,8
1Mormors LindeLise Jakobi JakobsenSulky2:35,62:35,6 114053:02,22:39,8
7Viki HolmIda Bak JensenSulky2:17,32:17,3 128063:02,42:22,5
8Tejas PegasusGry Bruun Sulky2:06,42:15,9 130073:02,42:20,3
2Båtares GrimJulie Nørgård LaursenSulky2:29,42:35,6 114083:02,62:40,2
6ViktoryIda Faxøe Enghave Lauridsen Sulky2:18,72:19,8 126093:05,12:26,9
10Tejas MorianVictoria Lønborg OlssonSulky2:05,82:05,9 1400103:07,82:14,1
11NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,71:58,8 1480113:20,42:15,4

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne
Herunder er en liste med afviklede løb, hvor resultaterne er klar, ved Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF.
Klik e.v.t. på løbsdato, for at se resultater.
Listen er sorteret efter dato, med de nyeste øverst.
LøbsdatoBemærkninger
lørdag 24. februar 2024
lørdag 18. november 2023Juleløb
søndag 22. oktober 2023
onsdag 18. oktober 2023
lørdag 7. oktober 2023
lørdag 23. september 2023Fast riders Jr. og Ligaløb
lørdag 19. august 2023
torsdag 22. juni 2023Sommerhygge løb
lørdag 10. juni 2023DM for ponykuske
torsdag 1. juni 2023
lørdag 13. maj 2023En forårsdag iAarhus
lørdag 15. april 2023Aarhus Grand Prix
lørdag 25. marts 2023Hjælperløbene (Gratis løb kun for dem der hjælper på åbent hus)
søndag 12. marts 2023
lørdag 25. februar 2023Basic and more løbene
søndag 20. november 2022Juleløbene - En Wimmer dag!
torsdag 10. november 2022
lørdag 29. oktober 2022Aarhus Grand prix
lørdag 17. september 2022
lørdag 20. august 2022Liga løb og Fast riders Jr. Der beregnes efter 8:2
søndag 26. juni 2022OBS! Fortrinsret for Aarhus kuske og ryttere min. 7 tilmeldte
lørdag 18. juni 2022En sommerdag med Tutten- Vi griller og hygger efterfølgende
lørdag 28. maj 2022
lørdag 23. april 2022
fredag 15. april 2022OBS! Fortrinsret for Aarhus kuske og ryttere
lørdag 2. april 2022
mandag 21. marts 2022Prøve, rutine, og undervisningsløbsdag
lørdag 26. februar 2022Fastelavnsløbene
lørdag 20. november 2021Juleløb
lørdag 23. oktober 20218. løbsdag - Århus Grand Prix
lørdag 25. september 20217. løbsdag
lørdag 11. september 20216. løbsdag
lørdag 21. august 20215. løbsdag
lørdag 19. juni 20214. løbsdag
mandag 7. juni 2021Prøve og Rutine løb
lørdag 29. maj 20213. løbsdag
lørdag 17. april 20212. løbsdag
lørdag 21. november 2020Pony DM 2020 samt sæsonafslutning JPVF
lørdag 7. november 20207.løbsdag
lørdag 31. oktober 2020Halloween løb
lørdag 10. oktober 20205.løbsdag DM for ponykuske 2020
lørdag 26. september 20204.løbsdag
søndag 23. august 20203.løbsdag
lørdag 27. juni 20202. løbsdag
søndag 14. juni 20201.løbsdag
lørdag 2. november 2019Århus Grand Prix
lørdag 26. oktober 201913. Løbsdag - Halloween
søndag 6. oktober 201912. Løbsdag
lørdag 21. september 201911. Løbsdag
tirsdag 3. september 2019Prøveløb
lørdag 31. august 201910. Løbsdag
lørdag 10. august 20199. Løbsdag
lørdag 22. juni 20198. Løbsdag
fredag 7. juni 20197. Løbsdag
lørdag 25. maj 20196. Løbsdag
lørdag 11. maj 20195. løbsdag
lørdag 27. april 20194. løbsdag
lørdag 13. april 20193. løbsdag
søndag 31. marts 20192. løbsdag
søndag 17. marts 20191. løbsdag
søndag 25. november 201815.Løbsdag
lørdag 3. november 201814.Løbsdag - Aarhus Grandprix
lørdag 20. oktober 201813.Løbsdag - Halloween
søndag 7. oktober 201812.Løbsdag
lørdag 22. september 201811.Løbsdag
lørdag 8. september 201810.Løbsdag
lørdag 18. august 20189.Løbsdag
lørdag 11. august 20188.Løbsdag
fredag 22. juni 20187.Løbsdag
søndag 10. juni 20186.Løbsdag
søndag 13. maj 20185.Løbsdag
lørdag 28. april 20184.Løbsdag
søndag 15. april 20183.Løbsdag
lørdag 7. april 20182.Løbsdag
lørdag 24. marts 20181.Løbsdag
lørdag 25. november 201716.løbsdag - JULELØB
lørdag 11. november 201715.løbsdag - FINALEDAG
lørdag 28. oktober 201714.løbsdag - HALLOWEEN
lørdag 14. oktober 201713.løbsdag
lørdag 30. september 201712.løbsdag
fredag 15. september 201711.løbsdag
søndag 3. september 201710.løbsdag
lørdag 12. august 20179.løbsdag
fredag 16. juni 20178.løbsdag
søndag 11. juni 20177.løbsdag
søndag 28. maj 20176.Løbsdag
lørdag 13. maj 20175.løbsdag - Sportslørdag
lørdag 6. maj 20174.løbsdag
lørdag 22. april 20173.løbsdag
søndag 9. april 20172.løbsdag
lørdag 25. marts 20171.løbsdag
lørdag 25. februar 2017Fastelavnsløb
søndag 1. januar 2017
lørdag 10. december 2016
lørdag 26. november 2016
lørdag 12. november 2016
torsdag 10. november 2016
lørdag 29. oktober 2016
lørdag 15. oktober 2016
søndag 2. oktober 2016
lørdag 17. september 2016
søndag 4. september 2016
torsdag 1. september 2016
lørdag 13. august 2016
lørdag 2. juli 2016
lørdag 11. juni 2016
søndag 29. maj 2016
lørdag 21. maj 2016
lørdag 30. april 2016
lørdag 16. april 2016
søndag 3. april 2016
lørdag 28. november 2015
søndag 22. november 2015
søndag 8. november 2015
lørdag 24. oktober 2015
søndag 4. oktober 2015
lørdag 19. september 2015
søndag 6. september 2015
onsdag 26. august 2015
lørdag 22. august 2015
lørdag 27. juni 2015
lørdag 6. juni 2015
lørdag 23. maj 2015
søndag 10. maj 2015
tirsdag 5. maj 2015
søndag 26. april 2015
lørdag 25. april 2015
lørdag 11. april 2015
søndag 29. marts 2015
lørdag 29. november 2014
lørdag 18. oktober 2014
lørdag 4. oktober 2014
lørdag 20. september 2014
lørdag 6. september 2014
søndag 24. august 2014
søndag 10. august 2014
søndag 6. juli 2014
lørdag 5. juli 2014
lørdag 21. juni 2014
søndag 8. juni 2014
lørdag 24. maj 2014
lørdag 10. maj 2014
lørdag 26. april 2014
mandag 21. april 2014
lørdag 5. april 2014
lørdag 22. marts 2014
lørdag 30. november 2013
lørdag 26. oktober 2013
lørdag 12. oktober 2013
lørdag 28. september 2013
lørdag 14. september 2013
lørdag 31. august 2013
lørdag 17. august 2013
lørdag 17. august 2013
fredag 12. juli 2013
søndag 7. juli 2013
lørdag 6. juli 2013
søndag 30. juni 2013
fredag 28. juni 2013
lørdag 22. juni 2013
lørdag 8. juni 2013
lørdag 25. maj 2013
torsdag 9. maj 2013
lørdag 20. april 2013
mandag 15. april 2013
lørdag 6. april 2013
lørdag 1. december 2012
lørdag 27. oktober 2012
søndag 14. oktober 2012
lørdag 6. oktober 2012
lørdag 6. oktober 2012
lørdag 8. september 2012
lørdag 25. august 2012
fredag 17. august 2012
søndag 29. juli 2012
søndag 1. juli 2012
lørdag 23. juni 2012
lørdag 9. juni 2012
mandag 4. juni 2012
lørdag 19. maj 2012
lørdag 5. maj 2012
lørdag 21. april 2012
søndag 6. november 2011
lørdag 29. oktober 2011
lørdag 15. oktober 2011
lørdag 1. oktober 2011
lørdag 3. september 2011
lørdag 20. august 2011
søndag 31. juli 2011
søndag 3. juli 2011
søndag 3. juli 2011
fredag 1. juli 2011
onsdag 15. juni 2011
lørdag 28. maj 2011
lørdag 23. oktober 2010
lørdag 4. september 2010
lørdag 17. oktober 2009
lørdag 20. juni 2009
lørdag 13. juni 2009
søndag 27. april 2008
søndag 9. september 2007
søndag 24. juni 2007
søndag 3. juni 2007
lørdag 28. april 2007
søndag 8. april 2007