Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Skive Ponytrav klub - SKPT

Løbsdato lørdag 19. oktober 2019 Fast Riders Junior finale, DM Monte revanche og Liga løb - åbne løb kan sammenlægges ved for få tilmResultater
GULLøb nr. 1 Undervisningsløb sulky 3.50 920 m. Også for monteponyerRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4AnnaIda Bak JensenUndervisningsløb sulky3:10,43:12,6 110013:57,13:35,5
2Bådsgårds BeautyRichard LarsenUndervisningsløb sulky3:34,83:36,6 98024:06,74:11,7
3Vangs BanditJonas JensenUndervisningsløb sulky3:31,03:32,0 100034:11,14:11,1
5Sørøver SallyKira LauridsenUndervisningsløb monté3:00,0 118044:23,13:43,0
1Bådsgårds BarcardiJulie Eg JørgensenUndervisningsløb sulky3:44,93:50,4 92054:49,85:15,0
BLÅLøb nr. 2 Prøveløb monté/Sulky 3:00 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1BrutusLine Eg JørgensenPrøveløb rytter monté3:26,63:00,0 100013:17,4*3:17,4
2Sørøver SallyKira LauridsenPrøveløb pony monté3:00,0 100023:54,23:54,2Godkendt pony og rytter
RØDLøb nr. 3 Monté 3.40 900 m. Fast Riders Junior finaleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kinnerup Hesteartikler
4FiboXenia AnderssonMonté2:53,12:53,8 114013:09,8*2:46,5
3Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonté3:03,83:03,8 108023:10,4*2:56,3
9Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1:57,22:00,8 164033:11,8*1:57,0
7Don HudsonMaja ChristensenMonté2:25,32:32,0 130043:15,42:30,3
5AkleiaNathalie K HansenMonté2:47,32:47,0 118053:16,0*2:46,1
8Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:30,62:31,1 132063:21,92:33,0
10Flickas PrideLaura Spuhr NielsenMonté1:54,01:55,5 172073:29,72:01,9
1Bådsgårds BeautyLaurids LarsenMonté3:40,83:40,8 90083:33,43:57,1
2Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonté2:57,43:07,1 1060Udgik
6DjamGry Bruun Monté2:39,52:42,1 1220Henvist til prøveløbHenvist til prøveløb 1 sulkyløb og 2 mon
GRØNLøb nr. 4 Ungdomsløb Sulky 2.55 1400 m. Ungdoms LigaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,72:36,8 156014:02,12:35,2
4Viki HolmMads VesterlundUngdomsløb Sulky2:35,92:37,5 154024:17,72:47,3
1Bella DonnaAngelina Joline FibækUngdomsløb Sulky2:53,52:55,0 140034:19,73:05,5
3Mys TrolletSigne ScherphofUngdomsløb Sulky2:40,22:48,2 146044:20,82:58,6
2Dixie IILine G AndersenUngdomsløb Sulky2:43,72:48,9 146054:33,13:07,1
6WonderEmma L ChristensenUngdomsløb Sulky2:24,22:26,6 1680Disk
HVIDLøb nr. 5 Sulky 4:01 920 m. Liga Bronze - grundlag langsommere end 3:30RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1LucasAicha Louise NørregaardSulky3:58,54:01,6 92013:43,24:02,6
4BasseEmmalee AnderssonSulky3:46,63:47,9 98023:45,13:49,7
6Vangs BanditOliver JensenSulky3:31,03:32,0 104033:45,53:36,8
7MessiAngelina Joline FibækSulky3:19,53:22,3 110043:47,63:26,9
5JasminLucas KirkSulky3:43,33:45,7 98053:50,73:55,4
3ZorroLiva DegnSulky3:48,03:50,7 96063:51,54:01,1
2FiestaMille SkovSulky3:54,23:56,8 940Disk
SORTLøb nr. 6 Sulky 3.29 920 m. Liga Sølv - grundlag mellem 2:45 og 3:30RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
15Båtares GrimMalthe Dreyer OttovSulky2:29,42:46,0 116013:16,92:49,7
5Pippi IIJulie GravesenSulky3:18,93:23,7 94023:17,63:30,2
13Bella DonnaSigurd Hvass JespersenSulky2:53,52:55,0 110033:18,03:00,0
8TitaniNathalie K HansenSulky3:11,23:12,1 100043:21,53:21,5
12TriltaMads VesterlundSulky2:58,32:58,8 108053:22,53:07,5
7AnnaLucas KirkSulky3:10,43:12,6 100063:22,93:22,9
4MaleneEmil Friis PedersenSulky3:22,33:25,3 94073:24,43:37,4
11Allgunnens JaguarFrederik S IversenSulky3:04,83:04,8 104083:27,73:19,7
2FrederikFrederik FeldstedtSulky3:26,33:27,8 92093:29,53:47,7
10Donna AllaraXenia AnderssonSulky3:06,43:05,9 1040103:31,53:23,4
9Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:10,0 1020113:37,43:33,1
1NicoPhilip Mejer Sulky3:27,33:29,8 920Disk
3ManseOliver JensenSulky3:15,53:26,6 940Disk
6Fakla CalamusLaura Spuhr NielsenSulky3:18,23:18,2 980Disk
14LopezEdnan KozarcaninSulky2:52,62:53,0 1120Disk
LYS BRUNLøb nr. 7 Sulky 2.44 1360 m. Liga Guld - grundlag hurtigere end 2:45RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
11PärloitoCatrine PlejdrupSulky1:53,81:58,5 188013:46,02:00,2
8FudgeRasmus E JensenSulky2:06,12:08,2 174023:48,82:11,5
10Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,51:58,5 188033:51,92:03,4
1Julius IILine G AndersenSulky2:43,72:44,6 136043:52,12:50,7
2BullerNicoline Marika PedersenSulky2:35,72:41,9 138053:54,62:50,0
7DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:11,02:13,2 168063:56,72:20,9
4AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:33,5 146074:02,62:46,2
9LucilMads VesterlundSulky1:59,11:59,2 188084:06,12:10,9
3Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:31,52:37,6 142094:08,72:55,1
5BobbiMathias AndersenSulky2:19,82:30,2 1480Disk
6Tomtebo FiaLine Eg JørgensenSulky2:03,52:17,8 1620Disk
GRÅLøb nr. 8 Sulky 4:01 940 m. For ponyer med grundlag langsommere end 3:00RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Ponytravshop.dk
1LucasAicha Louise NørregaardSulky3:58,54:01,6 94013:42,6*3:56,8
5MessiLucas KirkSulky3:19,53:22,3 112023:48,83:24,3
6Fakla CalamusLaura Spuhr NielsenSulky3:16,73:18,2 114033:51,73:23,2
7TitaniNathalie K HansenSulky3:11,23:12,1 118043:52,13:16,7
3MaleneEmil Friis PedersenSulky3:22,33:25,3 110053:53,13:31,9
9Manse Star STRFrederik S IversenSulky2:59,83:05,8 122064:03,23:19,3
8Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:10,0 120074:12,63:30,5
2ManseOliver JensenSulky3:15,53:26,6 110084:19,43:55,8
4Pippi IIJulie GravesenSulky3:18,93:23,7 1120Disk
10Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenSulky2:40,52:42,0 1400UdgikSlettet af dommer
LYS GRØNLøb nr. 9 Monté 3.40 920 m. DM Monte Revanche åben for alle u 128cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Isaiah GallawaySigne MadsenMonté2:57,43:07,1 108013:24,13:09,0
4Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonté3:03,83:03,8 110023:24,93:06,3
7Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1:57,22:00,8 168033:36,32:08,8
2Donna AllaraEmmalee AnderssonMonté3:18,93:20,6 100043:42,23:42,2
5Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté2:41,42:46,4 122054:00,23:16,9
1Bådsgårds BeautyLaurids LarsenMonté3:40,83:40,8 92064:03,54:24,7
6DjamGry Bruun Monté2:39,52:42,1 1240Udgik
ROSALøb nr. 10 Monté 3:00 1400 m. DM Monte Revanche åben for alle u. 148cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6Flickas PrideLaura Spuhr NielsenMonté1:54,01:55,5 218014:16,91:57,8
5Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:30,62:31,1 166024:17,42:35,1
4Don HudsonMaja ChristensenMonté2:25,32:32,0 166034:20,12:36,7
3FiboXenia AnderssonMonté2:53,12:53,8 144044:24,03:03,3
1BrutusSofie Eg JørgensenMonté3:26,63:00,0 140054:28,7*3:11,9
2Basthian Liva DegnMonté3:06,93:00,0 140064:39,03:19,3
ORANGELøb nr. 11 Sulky 4:01 960 m. For ponyer med grundlag langsommere end 3:00RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Ponytravshop.dk
1LucasAicha Louise NørregaardSulky3:58,54:01,6 96013:50,13:59,7
4Pretty In PinkSigurd Hvass JespersenSulky3:50,03:50,0 100023:50,63:50,6
2FiestaMille SkovSulky3:54,23:56,8 98033:51,13:55,8
5BasseEmmalee AnderssonSulky3:46,63:47,9 102043:54,13:49,5
6JasminLucas KirkSulky3:43,33:45,7 102053:56,93:52,3
3ZorroLiva DegnSulky3:48,03:50,7 100064:03,34:03,3
7NicoPhilip Mejer Sulky3:27,33:29,8 110074:12,73:49,7
9RöskvaSigne ScherphofSulky3:14,83:27,7 112084:16,23:48,8
8FrederikFrederik FeldstedtSulky3:26,33:27,8 112094:16,33:48,8
LYS BLÅLøb nr. 12 Sulky 3:05 1220 m. For ponyer med grundlag hurtigere end 3:00RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Julius IILine G AndersenSulky2:43,72:44,6 138013:50,72:47,2
5BullerMalthe Dreyer OttovSulky2:35,72:41,9 140023:53,32:46,6
1Donna AllaraXenia AnderssonSulky3:06,43:05,9 122033:53,73:11,6
2Mys TrolletSigne ScherphofSulky2:40,22:48,2 134043:59,12:58,4
7Tomtebo FiaSofie Eg JørgensenSulky2:03,52:17,8 164054:10,02:32,4
8DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:11,02:13,2 170064:10,12:27,1
6BobbiNicoline Marika PedersenSulky2:19,82:30,2 150074:10,32:46,9
4Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenSulky2:40,52:42,0 1400Udgået
9PärloitoCatrine PlejdrupSulky1:53,81:58,5 1900Disk
GULLøb nr. 13 Ungdomsløb monté/Sulky 3.27 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4WonderEmma L ChristensenUngdomsløb Sulky2:24,22:26,6 170014:18,82:32,2
3Hellestruplunds GeenaSigne ScherphofUngdomsløb Sulky2:33,72:36,8 158024:30,02:50,9
1RöskvaCecilie AnovUngdomsløb Sulky3:14,83:27,7 120034:39,53:52,9
2Dixie IILine G AndersenUngdomsløb Sulky2:43,72:48,9 148044:46,83:13,8
BLÅLøb nr. 14 Sulky 3:05 960 m. Frit grundlagRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
8PärloitoCatrine PlejdrupSulky1:53,81:58,5 150013:04,22:02,8
6Viki HolmMads VesterlundSulky2:35,92:37,5 112023:06,72:46,7
7Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1:57,22:00,8 148033:07,62:06,8
4Båtares GrimMathias AndersenSulky2:29,42:46,0 106043:09,22:58,5
2TriltaEdnan KozarcaninSulky2:58,32:58,8 100053:09,63:09,6
1Manse Star STRFrederik S IversenSulky2:59,83:05,8 96063:10,63:18,5
9Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,51:58,5 150073:11,32:07,5
3FiboXenia AnderssonMonté2:53,12:53,8 1020Disk
5DjamGry Bruun Monté2:39,52:42,1 1100Udgik

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne
Herunder er en liste med afviklede løb, hvor resultaterne er klar, ved Skive Ponytrav klub - SKPT.
Klik e.v.t. på løbsdato, for at se resultater.
Listen er sorteret efter dato, med de nyeste øverst.
LøbsdatoBemærkninger
søndag 4. oktober 2020DK Open - Ponydag
søndag 30. august 2020Derbyoptakten
lørdag 15. august 2020Ponydag
onsdag 5. august 2020Prøve/rutine-løb
søndag 12. juli 2020Ponydag
lørdag 20. juni 2020Ponydag
onsdag 26. februar 2020Prøveløb
mandag 9. december 2019Juleløb - Showløb KUN for medlemmer af Skive Ponytrav
søndag 17. november 2019Avlsløbsfinale - ponyløbene er for ponyer/kuske med mindst 8 starter.
søndag 3. november 20191 junior- og 1 ungdomsløb
søndag 27. oktober 2019
fredag 25. oktober 2019
lørdag 19. oktober 2019Fast Riders Junior finale, DM Monte revanche og Liga løb - åbne løb kan sammenlægges ved for få tilm
mandag 14. oktober 2019Ungdomsløb
søndag 6. oktober 2019Prøve-/Rutine løb
mandag 30. september 20191 Junior og 1 Ungdomsløb
mandag 16. september 2019
søndag 8. september 2019Prøve og rutineløb
mandag 2. september 2019
mandag 19. august 20191 Junior og 1 Ungdomsløb
søndag 11. august 2019Skive Grandprix og Sportsdag - 2 starter til alle og superflotte præmier. A-finale krav min 8 starte
mandag 5. august 2019
onsdag 10. juli 2019Prøve/rutineløb
mandag 8. juli 2019
søndag 30. juni 2019Sommer Dysten - sommerlejr afslutning
lørdag 15. juni 2019Ponyløbsdag nr. 3
mandag 10. juni 2019Ponyløbet er forbeholdt ponyer/kuske/ryttere med min 8 tider.
onsdag 5. juni 2019Prøve og rutineløb
mandag 27. maj 20191 Junior og 1 Ungdomsløb
lørdag 18. maj 2019Ponyløbsdag nr. 2 - Liga løb og Fast riders Junior
søndag 5. maj 2019Prøve og rutineløb
søndag 28. april 2019Musketerdag
onsdag 3. april 2019Prøve og Rutineløb
søndag 31. marts 2019
lørdag 23. marts 2019Ponyløbsdag nr. 1 - sæsonstart og pizzahygge
mandag 17. december 2018Eniigs Juleløb - forbeholdt ponyer fra Skive
fredag 30. november 2018
mandag 19. november 2018
mandag 5. november 2018
onsdag 31. oktober 2018Xdata SKPT
mandag 29. oktober 2018
søndag 14. oktober 2018
fredag 12. oktober 2018Halloween med udklædning
mandag 24. september 2018Ved mere end 14 tilmeldte har Skive ekvipager fortrinsret for deltagelse.
søndag 9. september 2018Skive Trav 70års Jubilæum
søndag 19. august 2018Pokalløbet 2018 - Hesten i Fokus - sportsdag - 2 starter til alle
fredag 6. juli 2018
mandag 25. juni 2018
mandag 11. juni 2018
søndag 3. juni 2018Grandprix finaler
lørdag 2. juni 2018Jydsk Grandprix Skive
mandag 28. maj 2018
mandag 30. april 2018
søndag 22. april 2018Musketerdag
mandag 9. april 2018
torsdag 29. marts 2018Påskeløb
søndag 11. februar 2018FASTELAVN - ponyløb med udklædning - ALLE er inviteret!
fredag 1. december 2017Hesteejerforeningen Skive Trav
søndag 19. november 2017Sponsoreret af Dansk Revision Skive
mandag 6. november 2017Signe Scherphofs Fødselsdagsløb - Kun for medlemmer i Skive
mandag 23. oktober 2017Sponsor - Publikum på Skive Trav
mandag 9. oktober 2017Sponsor - Publikum på Skive Trav
mandag 25. september 2017BOS semifinale
mandag 11. september 2017BOS 3
mandag 28. august 2017
lørdag 19. august 2017Jydsk Grand Prix
mandag 14. august 2017BOS2
onsdag 2. august 2017
onsdag 19. juli 2017
mandag 10. juli 2017
mandag 19. juni 2017
mandag 5. juni 2017
tirsdag 23. maj 2017
søndag 21. maj 2017
fredag 19. maj 2017
mandag 8. maj 2017
søndag 23. april 2017Musketerdag
mandag 10. april 2017
søndag 26. marts 2017
lørdag 10. december 2016
søndag 30. oktober 2016
mandag 10. oktober 2016
fredag 30. september 2016
mandag 19. september 2016
søndag 4. september 2016
onsdag 24. august 2016
mandag 8. august 2016
lørdag 6. august 2016
onsdag 27. juli 2016
onsdag 13. juli 2016
mandag 20. juni 2016
onsdag 8. juni 2016
fredag 20. maj 2016
søndag 24. april 2016
onsdag 16. december 2015
onsdag 14. oktober 2015
lørdag 3. oktober 2015
onsdag 23. september 2015
mandag 7. september 2015
lørdag 5. september 2015
mandag 24. august 2015
mandag 17. august 2015
mandag 10. august 2015
mandag 27. juli 2015
onsdag 1. juli 2015
onsdag 17. juni 2015
mandag 1. juni 2015
lørdag 23. maj 2015
onsdag 20. maj 2015
onsdag 6. maj 2015
lørdag 25. april 2015
søndag 19. april 2015
mandag 6. april 2015
mandag 22. december 2014
søndag 19. oktober 2014
lørdag 11. oktober 2014
mandag 6. oktober 2014
mandag 29. september 2014
fredag 26. september 2014
mandag 22. september 2014
mandag 15. september 2014
mandag 1. september 2014
lørdag 23. august 2014
mandag 18. august 2014
lørdag 9. august 2014
mandag 4. august 2014
mandag 21. juli 2014
mandag 7. juli 2014
mandag 23. juni 2014
søndag 27. april 2014
torsdag 17. april 2014
lørdag 5. april 2014
mandag 9. december 2013
mandag 4. november 2013
mandag 21. oktober 2013
mandag 14. oktober 2013
mandag 30. september 2013
lørdag 21. september 2013
mandag 16. september 2013
lørdag 31. august 2013
onsdag 21. august 2013
mandag 12. august 2013
lørdag 27. juli 2013
onsdag 24. juli 2013
lørdag 22. juni 2013
onsdag 12. juni 2013
mandag 27. maj 2013
lørdag 18. maj 2013
onsdag 15. maj 2013
lørdag 4. maj 2013
mandag 15. april 2013
mandag 22. oktober 2012
mandag 8. oktober 2012
søndag 30. september 2012
lørdag 22. september 2012
mandag 10. september 2012
mandag 13. august 2012
lørdag 4. august 2012
mandag 30. juli 2012
mandag 16. juli 2012
torsdag 12. juli 2012
mandag 2. juli 2012
mandag 18. juni 2012
søndag 27. maj 2012
mandag 21. maj 2012
fredag 18. maj 2012
mandag 7. maj 2012
søndag 29. april 2012
lørdag 28. april 2012
lørdag 29. oktober 2011
mandag 24. oktober 2011
mandag 10. oktober 2011
lørdag 17. september 2011
lørdag 2. oktober 2010