Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSpLands championat

Klubmesterskab, Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF 2020

Antal 1., 2. og 3. pladser opnået i sæson år 2020

Se e.v.t. i stedet år: 2021 2019
Klubmesterskabet er udelukkende for løb afviklet på egen bane, og udelukkende for egne medlemmer, og ponyer der er registreret som ponyer af klubbens medlemmer.
De mest vindende i klubben er vist med gul baggrundsfarve.
Hvis baggrundsfarven er lyserød, er personen eller ponyen i dag medlem af en anden klub, men har deltaget i løb på banen.
Så er man normalt ikke med i klubmesterskabet. Hvis kusken/rytteren/ponyen var medlem i en periode det aktuelle år, kan der være en undtagelse.
Er der flere med ens 1.,2. og 3. pladser, så bruges 4. og 5. pladser til at finde rækkefølgen.
Listerne herunder viser alle der har deltaget på banen. Du kan e.v.t. vælge at se kun klubbens medlemmer og ponyer
Kuske sulky,
incl. autostart.
Kusk navn1.2.3.
Johanne Anker Thune782
Victoria Lønborg Olsson422
Isabella Henriksen322
Cecilie Germann Jensen (Bi)300
Signe Madsen242
Embla Elisabeth Brix210
Frederik Feldstedt201
Sofie Eg Jørgensen (Sk)201
Sif Berggreen Larsen (Sk)201
Noah Mathias Holse (Ch)200
William Feldstedt121
Mads Steen Biering Petersen (Od)111
Josefine Holst Køhrsen111
Emilie Kamp Jensen111
Adam Køhler (Od)110
Victoria Melanie Fisker (Od)110
Magnus Skovsen (Od)110
Chillie Foged105
Seppe Van Der Haegen (Od)100
Ida Marie Absalonsen Heeris (Ch)100
Malte Madsen022
Camilla Germann Jensen (Bi)022
Liva Lahrmer Snedker (Od)022
Oskar Toft Olesen021
Liva Degn014
Lucas Kirk (Sk)011
Sigurd Hvass Jespersen (Sk)011
Nathalie K Hansen (Ch)010
Selma Curtis (Ch)010
Signe Henriksen (Od)010
Mads Vesterlund (Ål)001
Julie Eg Jørgensen (Sk)001
Mike Damberg (Ch)001
Line Eg Jørgensen (Sk)001
Rasmus E Jensen (Ål)001
Jonathan Winther Veel (Lf)001
Carl Kamp Jensen000
Gry Bruun (Sk)000
Frederik S Iversen (Ål)000
Emilie Austin Munkholm (Ch)000
Monté ryttere,
incl. autostart
Rytter navn1.2.3.
Isabella Henriksen210
Signe Henriksen (Od)200
Signe Madsen111
Sif Berggreen Larsen (Sk)100
Frederik Feldstedt013
Liva Degn010
Camilla Germann Jensen (Bi)010
Malou Celine Hammerich Nielsen (Od)010
Gry Bruun (Sk)001
William Feldstedt001
Nathalie K Hansen (Ch)000
Ponyer, sulky,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Lukas Lundgård772
Felix Smith332
Østergårds Prins322
Gubban312
Baunegårdens Aladdin242
Frøken Pippi212
Elwis (Od)210
Tomtebo Fia (Sk)202
Dixie II201
Zico C.C. (Sk)201
Spirit134
Søndergårds Mika (Od)111
Toogoodtobetrue (Od)111
Obelix110
Ushayrah (Ch)110
Disney (Od)110
Nørkærs Lucca100
Wonderful Winnie (Ch)100
Amaya (Ch)100
Tysse (Bi)100
Bobbi (Ål)100
Tarzan II021
Zorro014
Mormors P. Stjärna (Bi)012
Áslaug fra Lindstedgaard011
Barnhoeve's Claire (Sk)011
Djoko010
Anemone Af Veddinge (Od)010
Axl Wee (Od)010
Isilon Alasse (Ch)010
Viktory (Bi)010
Jamayka (Sk)010
Anna (Sk)001
Thybo's Loke (Ch)001
Anton JSA001
Candy (Od)001
Tejas Morian (Ål)001
Laban STR (Od)001
Zingo (Od)001
Idun (Sk)001
Neith (Bi)000
Fudge (Ål)000
Granit II (Od)000
Basthian 000
Akleia (Ch)000
Maxzimus (Bi)000
Fakla Calamus (Od)000
Filur (Bi)000
Farsøs Katie (Ch)000
Titani (Ch)000
Manse Star STR (Ål)000
Skott's Rally (Ch)000
Monté Ponyer,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Isaiah Gallaway210
Laban STR (Od)200
Léttir fra Højvang111
Zico C.C. (Sk)100
Frede's Golden Quality012
Arwen (Od)010
Basthian 010
Tysse (Bi)010
Holmgaardens Quincy002
Djam (Sk)001
Akleia (Ch)000
Opal000