Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSpLands championat

Klubmesterskab, Sydsjællands Ponytrav klub - SPT 2020

Man skal starte mindst 6 løb, for at kunne vinde et klubmesterskab.
I løbet af sæsonnen optælles point for de enkelte ponyer således:
1. plads giver 5 point
2. plads giver 4 point
3. plads giver 3 point
4. plads giver 2 point
5. plads giver 1 point

Mest vindende pony/kusk/rytter er den med flest 1. pladser.
Hvis der er to eller flere med lige mange 1. pladser, bruges antal 2. pladser til at finde vinderen.
Er der fortsat lige mange, bruges 3. pladser o.s.v.

Point opnået i sæson år 2020

Se e.v.t. i stedet år: 2019
Ponyer med flest point er øverst, med gul baggrundsfarve.
 
Sulky ponyer
Under 110 cm.
Hedens Tabina41
Under 135 cm.
Oberon15
 
Monté ponyer
Under 128 cm.
Upse2



Antal 1., 2. og 3. pladser opnået i sæson år 2020

Se e.v.t. i stedet år: 2019
Klubmesterskabet er udelukkende for løb afviklet på egen bane, og udelukkende for egne medlemmer, og ponyer der er registreret som ponyer af klubbens medlemmer.
De mest vindende i klubben, indtil dags dato 2020-10-19 er vist med gul baggrundsfarve.
Hvis baggrundsfarven er lyserød, er personen eller ponyen i dag medlem af en anden klub, men har deltaget i løb på banen.
Så er man normalt ikke med i klubmesterskabet. Hvis kusken/rytteren/ponyen var medlem i en periode det aktuelle år, kan der være en undtagelse.
Er der flere med ens 1.,2. og 3. pladser, så bruges 4. og 5. pladser til at finde rækkefølgen.
Listerne herunder viser alle der har deltaget på banen. Du kan e.v.t. vælge at se kun klubbens medlemmer og ponyer
Kuske sulky,
incl. autostart.
Kusk navn1.2.3.
Silas Vellier (Lf)434
Lucka Anne Ambrosia Pedersen (Lf)420
Julie Petas322
Sofie Pihl (Kv)322
Tobias Birk (Lf)312
Luna Snitgaard211
Sofie Quist (Ch)110
Emilie Selmann Børgesen (Kv)101
Laura Kofod Bager (Bh)100
Lucas Kirk (Sk)100
Nanna Holm Larsen (Lf)043
Nicolai Haagensen (Ch)020
Mathilde Landergren (Kv)020
Karina Bagge Hudtloff Nielsen (Lf)014
Aicha Louise Nørregaard (Bh)011
Emmalee Andersson (Bh)010
Oliva Marie Munk (Bh)002
Tabea Anne Munk (Bh)001
Clara Winther Veel (Lf)001
Natasja Lisa Kousholt (Bh)000
Kira Merete Frost (Lf)000
Frederik Beyer Smidt (Kv)000
Freia Møller Jørgensen (Kv)000
Jonathan Winther Veel (Lf)000
Monté ryttere,
incl. autostart
Rytter navn1.2.3.
Karina Bagge Hudtloff Nielsen (Lf)320
Xenia Andersson (Bh)110
Mie Deichmann (Lf)103
Katharina Leegaard (Lf)022
Clara Winther Veel (Lf)000
Mathea Jönsson (Bh)000
Julie Sjøholm Jensen (Bh)000
Victoria Brahe Salten000
Lucka Anne Ambrosia Pedersen (Lf)000
Ponyer, sulky,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Bådsgårds Sudoku (Lf)434
Ismile (Lf)420
Hedens Tabina323
Billy (Lf)312
Oberon210
Icemann (Kv)201
Fie (Kv)121
Hedvig (Kv)111
Movitz (Kv)100
Jacki (Bh)100
Jasmin (Sk)100
Lukas II (Lf)043
Wonderful Winnie (Ch)020
Bergholdt´s Abby (Kv)020
Mindy (Lf)014
Lucas (Bh)011
Basse (Bh)010
Hjortagers Trisse (Bh)002
Dolce (Bh)001
Findus (Lf)001
Star (Bh)000
Thybo's Cæsar (Lf)000
Björn Mo (Ch)000
Kjøngs Bailey (Lf)000
Jensen (Lf)000
Flamingo (Kv)000
Cæsar I (Kv)000
Monté Ponyer,
incl. ungdomsløb og autostart
Pony navn1.2.3.
Dråbe Rosendal (Lf)320
Fibo (Bh)110
Bailey D (Lf)102
Miss Lucy (Lf)022
Fiona (Lf)001
Rain II (Lf)000
Østruplunds Jason (Bh)000
Pusle (Bh)000
Upse000
Ismile (Lf)000