Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Skive Ponytrav klub - SKPT

Løbsdato søndag 15. august 2021 Stutt. Hancocks vandrepokalResultater
GULLøb nr. 1 Både monté og Sulky 4:00 1000 m. Fortrinsret for SkivekuskeRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Stutteri Hancock
10Viki HolmIda Bak JensenSulky2:24,52:24,5 166014:00,22:24,7
15Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1:55,81:55,8 208014:00,2*1:55,5 g
6IdunAlberte Bach ChristiansenSulky2:51,22:51,2 140034:03,42:53,9
1FiestaLaurids LarsenSulky3:54,23:54,5 102044:04,13:59,3
5JamaykaJulie Eg JørgensenSulky2:54,12:54,1 138054:06,22:58,4
7VerdandiJulie GravesenSulky2:41,92:45,9 14404:08,72:52,7
8BrutusLine Eg JørgensenMonté2:37,42:37,4 15204:09,22:43,9 g
9FameEmil Friis PedersenSulky2:31,52:33,0 15604:09,72:40,1 g
14Tomtebo FiaSofie Eg JørgensenSulky2:02,32:02,3 19604:10,52:07,8
13Sunds OboyMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky1:56,42:11,1 18404:11,82:16,8
3MaleneVictoria VestenbækSulky3:22,33:30,6 11404:12,03:41,1
2Bådsgårds BeautyRichard LarsenSulky3:27,53:32,0 11404:13,53:42,4
12Barnhoeve's ClaireLucas KirkSulky2:16,82:16,8 17604:17,72:26,4 g
4Pippi IIEmily LindhardtSulky3:15,13:15,1 1240Disk
11DjamGry Bruun Sulky2:22,02:22,0 1700Disk
BLÅLøb nr. 2 Prøveløb monté/Sulky 3.40 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Barnhoeve's ClaireEmily LindhardtPrøveløb pony monté2:16,82:36,8 12003:29,92:54,9Godkendt pony
3Baron SetLucas KirkPrøveløb pony sulky2:31,52:36,9 12003:32,22:56,8Godkendt pony
2JamaykaJulie Eg JørgensenPrøveløb pony monté2:54,13:14,1 11403:37,13:10,4Godkendt pony og rytterg
1Prins ValentinKira LauridsenPrøveløb pony sulky4:02,93:40,0 10004:05,14:05,1Godkendt pony
RØDLøb nr. 3 Både monté og Sulky 2.50 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Tejas Pegasus
1IdunAlberte Bach ChristiansenSulky2:51,22:51,2 100012:46,7*2:46,7
3VerdandiJulie GravesenSulky2:41,92:45,9 102022:48,52:45,2
8Zico C.C.Sif Berggreen LarsenSulky1:52,11:58,8 144032:49,91:58,0
5DjamGry Bruun Monté2:32,22:32,2 112042:50,3*2:32,1
6Viki HolmIda Bak JensenSulky2:24,52:24,5 118052:52,42:26,1 g
7Sunds OboyMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky1:56,42:11,1 13002:52,72:12,8 g
4BrutusLine Eg JørgensenMonté2:37,42:37,4 10802:56,22:43,1
2Sørøver SallyKira LauridsenMonté2:49,12:49,1 10002:59,12:59,1
GRØNLøb nr. 4 Både monté og Sulky 4:00 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: MS Sprøjtebeton
5Sørøver SallyKira LauridsenSulky2:49,12:58,7 134014:06,83:04,2
4Pippi IIEmily LindhardtSulky3:15,13:15,1 124024:09,63:21,3
1FiestaLaurids LarsenSulky3:54,23:54,5 102034:10,64:05,7
2Bådsgårds BeautyRichard LarsenSulky3:27,53:32,0 114044:14,43:43,2 g
3MaleneVictoria VestenbækSulky3:22,33:30,6 1140Disk
6FameEmil Friis PedersenSulky2:31,52:33,0 1560Disk

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne