Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Skive Ponytrav klub - SKPT

Løbsdato søndag 11. august 2019 Skive Grandprix og Sportsdag - 2 starter til alle og superflotte præmier. A-finale krav min 8 starte (9)Resultater
GULLøb nr. 1 Monte 2.15 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonte1:57,22:02,5 110012:14,12:01,9
1DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:17,12:19,7 96022:17,22:22,9
2Tomtebo FiaLine Eg JørgensenSulky2:03,52:19,2 96032:17,62:23,3
3FudgeRasmus E JensenSulky2:07,82:07,8 106042:25,92:17,6
5PärloitoCatrine PlejdrupSulky1:53,81:59,7 1120NC
BLÅLøb nr. 2 Sulky 2.30 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:12,22:15,8 110012:28,62:15,1
2EbbaCatrine PlejdrupSulky2:32,72:37,8 96022:29,32:35,5
3Don HudsonMaja ChristensenMonte2:25,32:32,3 98032:29,32:32,3
1Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:31,52:38,3 94043:32,13:45,6
4DjamGry Bruun Sulky2:29,82:25,8 100052:33,72:33,7
GRØNLøb nr. 3 Sulky 3.30 1060 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3AnnaJulie GravesenSulky3:25,83:25,8 108013:31,5*3:15,8
4ManseOliver JensenSulky3:15,53:24,4 108023:46,23:29,4
5Holmgaardens QuincyFrederik FeldstedtMonte4:02,53:20,0 112044:15,8*3:48,4
1MaleneEmil Friis PedersenSulky3:28,43:28,4 1060Disk-gim
2KalleJonas Urth PedersenSulky3:23,83:26,1 1080Disk
RØDLøb nr. 4 Sulky 3:00 1040 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Bella DonnaSigurd Hvass JespersenSulky3:04,23:04,2 102013:02,5*2:58,9
4PepsiJonas Urth PedersenSulky2:45,52:45,5 114023:09,12:45,9
1Fakla CalamusGry Bruun Monte3:18,13:18,1 94033:13,13:25,4
3Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:04,0 102043:28,23:24,1
5Mys TrolletSigne ScherphofSulky2:40,22:40,2 116053:45,53:14,4
HVIDLøb nr. 5 Sulky 4:00 0 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Tarzan IIMalte MadsenSulky3:46,43:58,7 100014:02,34:02,3
5Vangs BanditOliver JensenSulky3:31,03:31,0 114024:05,03:34,9
4Bådsgårds BeautyLaurids LarsenSulky3:38,43:38,4 110034:05,53:43,2
3MessiSofie Eg JørgensenSulky3:39,23:39,2 110044:06,03:43,6
2FiestaMille SkovSulky3:54,23:54,2 102054:07,14:02,3
LILLALøb nr. 6 Ungdomsløb Sulky 3.35 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Pippi IIAngelina Joline FibækUngdomsløb Sulky3:25,83:28,4 104013:45,03:36,3
3Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,72:33,7 140023:58,52:50,4
2RöskvaSigne ScherphofUngdomsløb Sulky3:14,83:25,5 1040Disk
GRØNLøb nr. 7 Undervisningsløb sulky 3.30 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Bådsgårds BeautyRichard LarsenUndervisningsløb sulky3:38,43:38,4 106014:22,54:07,6
1Bådsgårds BarcardiJake BrothertonUndervisningsløb sulky3:44,93:58,4 96024:23,74:34,7
LYS BLÅLøb nr. 10 Sulky 3.55 1000 m. C finaleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2MaleneEmil Friis PedersenSulky3:28,43:28,4 112013:46,6*3:22,3
5DjamGry Bruun Sulky2:29,82:29,8 156023:56,42:31,5
3KalleJonas Urth PedersenSulky3:23,83:26,1 114033:59,63:30,2
1FiestaMille SkovSulky3:54,23:54,2 100044:00,94:00,9
6PärloitoCatrine PlejdrupSulky1:53,81:59,7 196054:30,82:18,2
4Mys TrolletSigne ScherphofSulky2:40,22:40,2 146064:34,63:08,1
GULLøb nr. 11 Sulky 3.55 1000 m. B finaleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7EbbaCatrine PlejdrupSulky2:32,72:37,8 148013:49,02:34,7
5Bella DonnaSigurd Hvass JespersenSulky3:04,23:04,2 128023:50,2*2:59,8
4Fakla CalamusGry Bruun Monte3:18,13:18,1 118033:58,03:21,7
1MessiLine Eg JørgensenSulky3:39,23:39,2 108043:58,33:40,6
2Vangs BanditOliver JensenSulky3:31,03:31,0 112053:58,63:33,0
6Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:31,52:38,3 148064:04,02:44,9
9FudgeRasmus E JensenSulky2:07,82:07,8 184074:16,02:19,1
3Holmgaardens QuincyFrederik FeldstedtMonte4:02,53:20,0 118084:44,3*4:00,9
8Tomtebo FiaSofie Eg JørgensenSulky2:03,52:19,2 1680Disk
RØDLøb nr. 12 Sulky 3.55 1000 m. A finaleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3AnnaJulie GravesenSulky3:25,83:25,8 114013:42,2*3:14,9
2Bådsgårds BeautyLaurids LarsenSulky3:38,43:38,4 108023:52,0*3:34,8
9Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:12,22:15,8 174033:53,02:13,9
8DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:17,12:19,7 168044:03,02:24,6
6PepsiJonas Urth PedersenSulky2:45,52:45,5 142053:58,62:48,0
7Don HudsonMaja ChristensenMonte2:25,32:32,3 154063:59,72:35,6
5Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:04,0 128074:27,03:28,6
1Tarzan IIMalte MadsenSulky3:46,43:58,7 980Disk
4ManseOliver JensenSulky3:15,53:24,4 1140Disk
10Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonte1:57,22:02,5 1920Disk
SORTLøb nr. 13 Ungdomsløb Sulky 3.55 1000 m. UngdomsfinaleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Pippi IIAngelina Joline FibækUngdomsløb Sulky3:25,83:28,4 112014:03,93:37,8
2RöskvaSigne ScherphofUngdomsløb Sulky3:14,83:25,5 114024:06,93:36,6
3Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,72:33,7 152034:21,52:52,0

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne