Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Lolland Falster Ponytravklub - LFPT

Løbsdato lørdag 7. maj 2022 3. Løbsdag - Kikko præsenterer Pony kval til ElitloppetResultater
GRÅPrøveløb Prøveløb pony sulky 1140 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Zickat Mads Steen Biering PetersenPrøveløb pony sulky2:26,62:29,3 120013:15,52:42,9Godkendt pony
2Nordlunde RoccoSarah Christel PedersenPrøveløb pony sulky-4:10,0 114024:58,54:21,8Godkendt pony
1Lammehaven’s ZoleaEmma Nøhr OlsenPrøveløb pony sulky-4:10,0 114035:11,74:33,4Godkendt pony
ORANGEPrøveløb Prøveløb pony monté 1140 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1HelgeEmma Nøhr OlsenPrøveløb pony monté4:37,52:59,0 114013:56,9*3:27,8Godkendt pony
2Miss LucyKatharina LeegaardRutineløb2:47,82:27,8 114023:56,93:27,8 Rutineløb
GULLøb nr. 1 Sulky 1140 m. Amerikanerløb - ponyer inddeles i passende tidsintRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kikkos Ærespræmie
3MindyKarina Bagge Hudtloff NielsenSulky2:46,53:10,7 132014:05,03:05,6 g
6Fröken BlixtraMikkel Klitgaard KnudsenSulky3:07,93:07,9 134024:05,3*3:03,1 g
2IsmileLucka Anne Ambrosia PedersenSulky3:24,03:20,3 126034:07,7*3:16,6 g
4UteMike DambergSulky3:12,23:10,0 132044:09,4*3:08,9 g
1Pippi AmbrosiaTobias BirkSulky3:55,13:40,0 114054:18,2*3:46,5
5StarNatasja Lisa Folkmann-StaackSulky3:01,33:09,9 132064:18,23:15,6
7FindusClara Winther VeelSulky3:01,33:02,6 138074:19,23:07,8
BLÅLøb nr. 2 Autostart sulky 1140 m. Se særskilt prop. udskrivning på www.lfpt.dkRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kikko præsenterer udtagelsesløb for kat. a ponyer
5Gransjöns KiaraMalva JohanssonAutostart sulky2:07,72:16,1 114012:30,02:11,6
2AmayaIda Marie Absalonsen HeerisAutostart sulky2:13,72:10,9 114022:30,3*2:11,8 g
3Anemone Af VeddingeAdam KøhlerAutostart sulky2:34,62:43,0 114032:59,72:37,6
7Björn MoNicolai HaagensenAutostart sulky2:50,72:49,7 114043:07,2*2:44,2
6Wonderful WinnieMalou Barnkob BroAutostart sulky2:35,63:41,3 114053:17,92:53,6
1Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenAutostart sulky3:00,03:01,7 114063:28,43:02,8
4Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenAutostart sulky3:03,42:55,2 1140Disket for galop
8HedvigEmilie Selmann Autostart sulky2:33,42:37,5 1140Disket for galop
RØDLøb nr. 3 Autostart sulky 1640 m. Se særskilt prop. udskrivning på www.lfpt.dkRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kikko præsenterer udtagelsesløb for kat. b ponyer
4Athena TrotMalva JohanssonAutostart sulky1:46,51:47,0 164012:54,0*1:46,1
5TysseCamilla Germann JensenAutostart sulky1:42,81:49,5 164022:54,51:46,4
1Isilon Alasse Nathalie K HansenAutostart sulky1:53,41:50,9 164033:04,2*1:52,3
3Rain IILaura Spuhr NielsenAutostart sulky2:02,72:04,8 164043:16,3*1:59,7
2FinallySofie QuistAutostart sulky2:04,22:00,4 164053:17,6*2:00,5
6Gloria’s CumulusNatasja Lisa Folkmann-StaackAutostart sulky-2:47,7 164064:27,02:42,8
7ZahlmaMeja OlssonAutostart sulky1:46,61:48,6 1640Udgået
8Ljungens TindraTowa OlssonAutostart sulky1:42,01:46,5 1640Udgået
GRØNLøb nr. 4 Sulky 640 m. Ponyer inddeles i passende tidsinterval af handicaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kikkos Ærespræmie
3Supreme SonnyboyElla GommesenSulky4:04,54:04,5 68012:39,3*3:54,3 g
5Sir Michael JacksonLaura Boline Juul LarsenSulky3:49,93:55,3 70022:45,93:57,0
10JensenJonathan Winther VeelSulky2:32,22:34,4 108032:48,22:35,7 g
6Gwaihir AxFreya Mille AndersenSulky3:42,13:42,1 74042:49,23:48,6
2Bådsgårds SudokuSilas VellierSulky4:01,74:15,4 66052:52,54:21,4
9Kåresmindes FionaClara Winther VeelSulky2:57,23:00,9 92062:52,93:07,9 g
7Lukas IIMads Volmer ChristensenSulky3:27,23:40,7 76073:00,33:57,2
4BillyJoey Leonardo HolstedSulky3:23,43:58,9 70083:02,24:20,3
1Thybo's CæsarSøs Ragnhild HavemannSulky3:55,24:19,7 64093:05,54:49,8
8Pippi AmbrosiaTobias BirkSulky3:55,13:40,0 760Disket for galop
SORTLøb nr. 5 Monté 1140 m. Opsættes efter den langsomst meldte i løbetRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kikkos Ærespræmie
2Haurums FregaClara Winther VeelMonté3:08,83:08,8 146014:21,5*2:59,1
4AkleiaNathalie K HansenMonté2:42,72:42,7 170024:30,6*2:39,2
5Lil's NikolinaKatharina LeegaardMonté2:48,42:24,0 192035:43,82:59,1
3Miss LucyClaire LeegaardMonté2:47,82:47,8 164046:07,63:44,1
1LunaSøs Ragnhild HavemannMonté4:01,94:01,9 1140Disket for galop
SORTLøb nr. 6 Sulky 1140 m. Amerikanerløb - ponyer inddeles i passende tidsintRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kikkos Ærespræmie
1IsmileLucka Anne Ambrosia PedersenSulky3:24,03:20,3 114013:41,9*3:14,6
6JensenJonathan Winther VeelSulky2:32,22:34,4 148023:44,8*2:31,9
5HedvigEmilie Selmann Sulky2:29,62:37,5 144033:44,82:36,1
3Sun MaidNikoline DrewsenSulky2:50,82:56,8 130043:47,52:55,0
2StarNatasja Lisa Folkmann-StaackSulky3:01,33:09,9 120053:50,83:12,3
4Ravanelly SilverMia DahlquistSulky2:25,92:43,7 1400Udgået
7ElvirussSofie QuistSulky2:00,32:02,1 1860Disket for galop
LYS BRUNLøb nr. 7 Sulky 640 m. Ponyer inddeles i passende tidsinterval af handicaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kikkos Ærespræmie
4MindyKarina Bagge Hudtloff NielsenSulky2:46,53:10,7 74012:19,93:09,1
8Seist JuoniLucas Low HansenSulky2:38,72:56,4 80022:21,32:56,6
5FindusClara Winther VeelSulky3:01,33:02,6 78032:24,83:05,6
1Lukas IICecilie Isabella Bom LarsenSulky3:27,23:40,7 64042:27,83:50,9
7Haurums FregaJonathan Winther VeelSulky2:59,12:59,8 78052:28,43:10,3
2LunaSøs Ragnhild HavemannSulky3:54,93:40,0 64062:28,7*3:52,3
6Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky2:58,83:01,7 78072:28,73:10,6
3LojstamoddLine JensenSulky3:13,03:14,9 720Disket for galop
LILLALøb nr. 8 Sulky 1140 m. Amerikanerløb - ponyer inddeles i passende tidsintRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kikkos Ærespræmie
3AkleiaNathalie K HansenSulky2:25,82:33,9 130013:14,82:29,8
1Sun MaidNikoline DrewsenSulky2:50,82:56,8 114023:18,42:54,0
4ElwisAdam KøhlerSulky2:14,92:17,4 146033:18,92:16,2
2HelgeMatilde DrewsenSulky2:39,02:39,0 126043:23,32:41,3
5Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:07,82:07,8 158053:25,52:10,1
6Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:00,82:03,3 164063:28,42:07,1
7FinallySofie QuistSulky1:59,92:00,4 168073:31,72:06,0
LYS GRØNLøb nr. 9 Sulky 640 m. Ponyer inddeles i passende tidsinterval af handicaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kikkos Ærespræmie
3Luna af ToalstangLucka Anne Ambrosia PedersenSulky4:05,64:05,6 68012:39,5*3:54,6
6Sir Michael JacksonLucas JensenSulky3:49,93:55,3 70022:41,63:50,9
2Bådsgårds SudokuSilas VellierSulky4:01,74:15,4 66032:49,04:16,1
8Wonderful WinnieSofie Liljekvist WodojnikSulky2:36,03:41,3 76042:49,33:42,8
7Gwaihir AxFreya Mille AndersenSulky3:42,13:42,1 74052:49,43:48,9
5BillyAlba Lollike OlsenSulky3:23,43:58,9 70062:58,44:14,9
1Thybo's CæsarKatharina LeegaardSulky3:55,24:19,7 640Udgået
4Supreme SonnyboyElla GommesenSulky4:04,54:04,5 680Disket for galop
ROSALøb nr. 10 Sulky 640 m. Ponyer inddeles i passende tidsinterval af handicaRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kikkos Ærespræmie
6Anemone Af VeddingeAdam KøhlerSulky2:39,62:43,0 76011:59,7*2:37,5
3Seist JuoniAgnes Sofie Lerche PedersenSulky2:38,72:56,4 70022:08,43:03,4
1LojstamoddLine JensenSulky3:13,03:14,9 64032:13,13:28,0
7Lil's NikolinaKatharina LeegaardSulky2:00,82:04,0 10004NC
2Kåresmindes FionaJonathan Winther VeelSulky2:57,23:00,9 680Disket for galop
4Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky2:52,72:55,2 720Henvist til prøveløbet for galop
5Ravanelly SilverMalou Barnkob BroSulky2:25,92:43,7 760Udgået
ORANGELøb nr. 11 Sulky 1200 m. Amerikanerløb - ponyer inddeles i passende tidsintRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kikkos Ærespræmie
2Gloria’s CumulusNatasja Lisa Folkmann-StaackSulky2:37,02:47,7 122013:14,82:39,7
1Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:49,7 120023:22,32:48,6
6ElvirussSofie QuistSulky2:00,32:02,1 166033:22,62:02,0
7Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:50,91:50,9 184043:26,01:52,0
5Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:00,82:03,3 166053:32,42:08,0
4Mormors P. StjärnaAdam KøhlerSulky2:07,82:07,8 160063:38,02:16,3
3ElwisCamilla Germann JensenSulky2:14,92:17,4 1480UdgåetForårsagede to omstarter

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne