Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Lolland Falster Ponytravklub - LFPT

Løbsdato lørdag 26. oktober 2019 Sidste Løbsdag - Ruth og Bodils løbsdag - Liga Finaler (8)Resultater
GRÅ Prøveløb kusk sulky 1140 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1JoySimone LøvePrøveløb kusk sulky3:02,13:02,3 114014:54,14:18,0Godkendt kusktil sulkyløb
3BalouClara Winther VeelPrøveløb pony Monte3:48,54:20,0 116025:25,94:40,9Godkendt ponytil monté
2MindyKarina Bagge Hudtloff NielsenPrøveløb pony sulky2:46,53:01,4 1140Udgik
GULLøb nr. 1 Sulky 1140 m. Bronze liga finale 2019RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3LucasAicha Louise NørregaardSulky3:56,83:54,3 122014:41,5*3:50,7 g
4BasseEmmalee AnderssonSulky3:46,63:48,1 124024:48,43:52,6
1AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:52,84:09,6 114034:56,74:20,3 g
2FisenMathilde PedersenSulky4:04,74:05,0 116045:04,14:22,2
5BillyClara SkovgaardSulky3:23,43:41,5 128055:04,43:57,8
BLÅLøb nr. 2 Sulky 1140 m. Sølv liga finale 2019RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:42,02:46,2 146013:52,7*2:39,4
4Donna AllaraXenia AnderssonSulky3:06,43:05,9 130023:53,7*2:59,8 g
1FrederikFrederik FeldstedtSulky3:26,33:31,8 114033:54,5*3:25,7
3TitaniNathalie K HansenSulky3:11,23:12,1 126043:58,1*3:09,0
2Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:22,2 120053:58,23:18,5
6Thybo's LokeMike DambergSulky3:00,23:01,8 132064:04,93:05,5
5Isilon NirmëNikoline DrewsenSulky3:03,83:05,7 130074:05,83:09,1 g
RØDLøb nr. 3 Sulky 1140 m. Guld liga finale 2019RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7Rain IILaura Spuhr NielsenSulky2:04,42:04,6 140012:56,02:05,7 g
6Tejas MorianMille-Marie Neerup JensenSulky2:05,82:06,7 138022:57,92:08,9 g
5ElvirussSofie QuistSulky2:08,32:08,5 136032:59,52:12,0 g
1AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:33,5 114043:00,52:38,3
2Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:31,52:32,1 116053:02,62:37,4 g
4FudgeRasmus E JensenSulky2:06,12:08,6 136063:09,82:19,6 g
3Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:30,3 1160DiskDisket for galop
GRØNLøb nr. 4 Sulky 640 m. SprinterløbRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Bådsgårds SudokuSilas VellierSulky4:20,44:21,5 58012:37,24:31,0
3AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:52,84:09,6 62022:37,54:14,0
2DipsyLaura Spuhr NielsenSulky4:25,14:20,0 60032:41,84:29,7 g
5JoyMathilde Ravnholt DalgaardSulky3:02,13:02,3 84042:43,23:14,3
4Lukas IINanna Holm LarsenSulky3:27,23:52,8 66052:43,64:07,9
6Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:44,2 94063:01,83:13,4 g
HVIDLøb nr. 5 Sulky 1140 m. Licensløb for kuske fra 2015-2019RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Donna AllaraXenia AnderssonSulky3:06,43:05,9 144014:18,8*2:59,7 g
1LucasAicha Louise NørregaardSulky3:56,83:54,3 114024:27,8*3:54,9
2BasseEmmalee AnderssonSulky3:46,63:48,1 118034:31,43:50,0
5JensenJonathan Winther VeelSulky2:37,82:39,0 168044:45,92:50,2 g
4Hedens TabinaJulie PetasSulky2:51,82:57,8 150054:52,03:14,7 g
SORTLøb nr. 6 Sulky 1140 m. Meld din pony/AmerikanerløbRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:42,02:46,2 124013:19,6*2:41,0
5Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:31,52:32,1 134023:20,2*2:29,4
1ShaneMathilde Ravnholt DalgaardSulky3:57,93:00,0 114033:30,7*3:04,8 g
6OberonLuna SnitgaardSulky2:13,12:17,1 150043:34,72:23,1
4Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:44,2 124053:48,13:04,0 g
3VedorSofie QuistSulky2:43,22:44,9 1240DiskDisket for galop
LYS BRUNLøb nr. 7 Sulky 1140 m. Meld din pony/AmerikanerløbRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2LucasAicha Louise NørregaardSulky3:56,83:54,3 120014:30,2*3:45,2
6Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:22,2 138024:34,23:18,7 g
7TitaniNathalie K HansenSulky3:11,23:12,1 146034:35,1*3:08,4 g
3BasseEmmalee AnderssonSulky3:46,63:48,1 122044:35,8*3:46,1 g
5Samba IIDiana Holm JohansenSulky3:26,73:31,1 132054:42,93:34,3 g
1FisenMathilde PedersenSulky4:04,74:05,0 114064:44,34:09,4
4FrederikFrederik FeldstedtSulky3:26,33:31,8 132074:45,13:36,0 g
ORANGELøb nr. 8 Show løb 1140 m. Monté - opsættes efterRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1FindusClara Winther VeelShow løb3:17,74:16,9 114013:51,53:23,1 g
3AkleiaNathalie K HansenShow løb2:34,32:45,9 176024:58,62:49,7 g
2Dråbe RosendalKarina Bagge Hudtloff NielsenShow løb2:51,32:48,1 1740DiskDisket for galop
4Ernst MalkinCaroline Juul SperlingShow løb1:54,52:31,7 1940DiskDisket for galop
LYS GRØNLøb nr. 9 Sulky 1140 m. Meld din pony/AmerikanerløbRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:31,52:32,1 114012:53,02:31,8 g
2Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:30,3 116022:55,02:30,9 g
5Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:05,82:06,7 136032:56,22:09,6 g
3OberonLuna SnitgaardSulky2:13,12:17,1 126042:57,62:21,0 g
4ElvirussSofie QuistSulky2:08,32:08,5 134052:58,42:13,1 g
ROSALøb nr. 10 Sulky 1140 m. Meld din pony/AmerikanerløbRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Donna AllaraXenia AnderssonSulky3:06,43:05,9 13001NC
5Thybo's LokeMike DambergSulky3:00,23:01,8 13202NC
1Samba IIDiana Holm JohansenSulky3:26,73:31,1 11403NC
4JoyMathilde Ravnholt DalgaardSulky3:02,13:02,3 13204NC
3Isilon NirmëMatilde DrewsenSulky3:03,83:05,7 13005NC
6Hedens TabinaJulie PetasSulky2:51,82:57,8 13606NC
7VedorSofie QuistSulky2:43,22:44,9 1460DiskDisket for galop
ORANGELøb nr. 11 Show løb 1140 m. Klubmesterskab for langsomme ponyer - kun for LFPTRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: LFPT, Equum
1Bådsgårds SudokuSilas VellierShow løb4:20,44:21,5 114015:24,74:44,8
3Lukas IINanna Holm LarsenShow løb3:27,23:52,8 128025:29,74:17,6
2Sir Michael JacksonLaura Spuhr NielsenShow løb4:46,54:20,0 114035:37,04:55,6 g
4BillyClara SkovgaardShow løb3:23,43:41,5 134045:38,74:12,8
LYS BLÅLøb nr. 12 Sulky 1140 m. Klubmesterskab for hurtige ponyer - kun for LFPT pRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: LFPT, Equum
1FindusClara Winther VeelSulky3:17,73:14,3 114013:52,73:24,1
2ShaneMathilde Ravnholt DalgaardSulky3:57,93:00,0 124023:53,6*3:08,4
5SoolaimaMille-Marie Neerup JensenSulky2:01,02:03,5 180033:57,22:11,8
4JensenJonathan Winther VeelSulky2:37,82:39,0 140043:57,52:49,6 g
3Seist JuoniLaura Spuhr NielsenSulky2:42,12:53,5 128055:13,24:04,7

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne