Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF

Løbsdato lørdag 17. april 2021 2. løbsdagResultater
LYS BLÅPrøveløb Prøveløb monté/Sulky 3:00 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Sæmi fra GrundførFrederik FeldstedtPrøveløb pony monté-3:00,0 10003:06,73:06,7Godkendt pony
GULLøb nr. 1 Monté 3.30 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonté2:55,22:55,2 120013:28,4*2:53,7
5Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:27,82:27,8 142023:28,8*2:27,0
2Frede's Golden QualityFrederik FeldstedtMonté3:28,43:28,4 100033:33,63:33,6
4OpalLiva DegnMonté2:38,12:43,3 12803:33,82:47,0
1FiffiWilliam FeldstedtMonté3:36,33:30,0 10003:36,2*3:36,2
BLÅLøb nr. 2 Sulky 4.30 800 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Nørkærs LuccaJosefine Holst KøhrsenSulky4:18,84:29,6 80013:23,7*4:14,6
4Lukas LundgårdJohanne Anker ThuneSulky3:26,73:26,7 104023:26,8*3:18,8
5ObelixVictoria Lønborg OlssonSulky3:06,73:23,2 106033:31,73:19,7
2ZorroLiva DegnSulky3:48,04:07,3 8803:37,24:06,8
3Frøken PippiChillie FogedSulky3:36,93:37,3 10003:41,03:41,0
6Dixie IISigne MadsenSulky2:43,73:02,6 11803:41,63:07,8
RØDLøb nr. 3 Sulky 3.17 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4GubbanVictoria Lønborg OlssonSulky3:08,63:08,6 104013:14,8*3:07,3
2Felix SmithJosefine Holst KøhrsenSulky3:12,33:12,3 102023:15,7*3:11,9
1SpiritChillie FogedSulky3:02,43:17,0 100033:15,93:15,9
3Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:11,6 10203:20,73:16,8
5Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:02,33:06,7 10603:22,43:10,9
GRØNLøb nr. 4 Monté 3.30 1200 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Frede's Golden QualityFrederik FeldstedtMonté3:28,43:28,4 120014:17,43:34,5
1FiffiWilliam FeldstedtMonté3:36,33:30,0 120024:17,8*3:34,8
5Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:27,82:27,8 170034:20,32:33,1
3Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonté2:55,22:55,2 14404:34,13:10,3
4OpalLiva DegnMonté2:38,12:43,3 15404:43,73:04,2
HVIDLøb nr. 5 Sulky 4.30 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Lukas LundgårdJohanne Anker ThuneSulky3:26,73:26,7 130014:23,1*3:22,4
3Frøken PippiEmbla Elisabeth BrixSulky3:36,93:37,3 124024:25,5*3:34,1
5ObelixVictoria Lønborg OlssonSulky3:06,73:23,2 132034:27,93:23,0
2ZorroLiva DegnSulky3:48,04:07,3 11004:41,24:15,6
1Nørkærs LuccaCarl Kamp JensenSulky4:18,84:29,6 10004:45,74:45,7
6Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:02,33:06,7 14405:27,73:47,6
SORTLøb nr. 6 Sulky 3.17 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4GubbanVictoria Lønborg OlssonSulky3:08,63:08,6 104013:11,6*3:04,2
3Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:11,6 102023:12,43:08,6
2Felix SmithCarl Kamp JensenSulky3:12,33:12,3 102033:20,83:16,9
5Dixie IISigne MadsenSulky2:43,73:02,6 10803:21,43:06,5
1SpiritIsabella HenriksenSulky3:02,43:17,0 10003:22,83:22,8

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne