Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF

Løbsdato lørdag 2. november 2019 Århus Grand Prix (7)Resultater
SORTLøb nr. 1 Autostart sulky 1300 m. hurtigere end 2.20RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Travtrænerforeningen JVB
6TysseCecilie Germann JensenAutostart sulky1:43,41:54,7 130012:35,81:59,8
2NeithCamilla Germann JensenAutostart sulky1:56,72:03,8 130022:39,82:02,9
4Zico C.C.Sif Berggreen LarsenAutostart sulky-1:59,8 130032:39,92:03,0
3GaivaFie IpsenAutostart sulky2:10,42:02,1 130042:42,8*2:05,2
1Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerAutostart sulky1:57,62:05,1 130052:43,22:05,5
5HS Didi Li PomNicolai HaagensenAutostart sulky1:53,31:59,0 130062:44,02:06,2
GRØNLøb nr. 2 Autostart Monte 1100 m. langsommere end 2.20RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Galoptræner Kaj Sørensen
6Don HudsonMaja ChristensenAutostart Monte2:30,02:30,3 110012:42,3*2:27,5
5Léttir fra HøjvangSigne MadsenAutostart Monte2:35,72:33,0 110022:50,3*2:34,8
4Atlantic AtlasNadia ElsborgAutostart Monte2:42,92:50,8 110033:06,22:49,3
2Laban STRSigne HenriksenAutostart Monte-2:59,2 110043:11,42:54,0
3Arwen Malou Celine Hammerich NielsenAutostart Monte-2:58,7 110053:12,02:54,5
1Isaiah GallawayLiva DegnAutostart Monte3:20,23:08,5 11003:21,4*3:03,1
BLÅLøb nr. 3 Autostart sulky 1100 m. langsommere end 2.20RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Ponytravshoppen
7ElwisAdam KøhlerAutostart sulky2:23,82:28,4 110012:42,32:27,5
5Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Autostart sulky2:56,72:31,5 110022:45,8*2:30,7
8DisneyMagnus SkovsenAutostart sulky2:25,92:24,7 110032:47,12:31,9
1Mys TrolletSigne ScherphofAutostart sulky2:34,32:58,4 110043:09,82:52,5
4Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenAutostart sulky3:00,42:40,1 110053:11,9*2:54,5
2Anemone Af VeddingeSeppe Van Der HaegenAutostart sulky2:45,62:48,7 110063:13,12:55,5
3ZingoLiva Lahrmer SnedkerAutostart sulky2:37,32:44,1 110073:13,32:55,7
6Zickat Oliver KristoffersenAutostart sulky2:29,02:31,3 1100Disk
9WonderEmma L ChristensenAutostart sulky2:27,12:24,2 1100Disk
ORANGELøb nr. 4 Sulky 4.44 1100 m. Frit handicap 1100mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Hööks
2Lukas LundgårdJohanne Anker ThuneSulky-4:20,0 120014:53,64:04,7
1Nørkærs LuccaVictoria Lønborg OlssonSulky4:24,34:44,3 110024:55,14:28,3
8FrederikWilliam FeldstedtSulky3:26,33:37,2 144035:00,53:28,7
5Tarzan IIMalte MadsenSulky3:34,83:46,4 138045:01,13:38,2
6JasminLucas KirkSulky3:43,33:43,3 140055:03,9*3:37,1
11SpiritEmilie Kamp JensenSulky3:02,43:25,7 152065:10,23:24,1
10Felix SmithSofie A. Dalgaard SørensenSulky3:22,03:28,5 150075:14,53:29,7
9Vangs BanditOliver JensenSulky3:31,03:33,0 146085:22,73:41,0
7Frøken PippiChillie FogedSulky3:37,63:37,6 144095:24,33:45,2
4ZorroLiva DegnSulky3:48,03:54,7 1340105:27,04:04,0
3Lyngholm's JubiiMagnus SkovsenSulky4:28,84:20,0 1200115:36,14:40,1
GULLøb nr. 5 Monte 3.48 1100 m. Frit handicap 1100m RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: 1 2 Træ
1Holmgaardens QuincyFrederik FeldstedtMonte3:48,43:48,4 110014:11,83:48,9
7Flickas PrideLaura Spuhr NielsenMonte1:54,01:57,8 212024:18,92:02,1
8Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonte1:57,01:57,0 214034:19,72:01,4
6Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonte2:30,62:33,0 164044:25,92:42,1
2Basthian Liva DegnMonte3:06,93:06,9 134054:35,33:25,4
4Tarpans HanetteMathilde Foss VincentsMonte2:53,62:53,6 144064:55,73:25,3
3Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonte-2:56,3 1420Disk
5Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonte2:41,42:51,5 1460Disk
RØDLøb nr. 6 Ungdomsløb Sulky 3:06 1100 m. Frit Handicap 1100mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Jydsk Ponyvæddeløbsforening
2Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:43,72:55,5 116013:27,22:58,6
3Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,72:35,2 132023:31,02:39,8
1Áslaug fra LindstedgaardOskar Toft OlesenUngdomsløb Sulky3:05,83:05,8 110033:35,33:15,7
4WonderEmma L ChristensenUngdomsløb Sulky2:24,22:24,2 14204NC
LYS BLÅLøb nr. 7 Sulky 4.44 1000 m. Frit handicap 1000mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Salon Elsebeth Olsen
3Lukas LundgårdJohanne Anker ThuneSulky-4:20,0 110014:29,24:04,7
1Nørkærs LuccaVictoria Lønborg OlssonSulky4:24,34:44,3 100024:29,74:29,7
9FrederikWilliam FeldstedtSulky3:26,33:37,2 130034:34,03:30,8
8Frøken PippiEmilie Kamp JensenSulky3:37,63:37,6 130044:42,0*3:36,9
7JasminLucas KirkSulky3:43,33:43,3 128054:42,1*3:40,4
6Tarzan IIMalte MadsenSulky3:34,83:46,4 126064:42,63:44,3
10Vangs BanditOliver JensenSulky3:31,03:33,0 134074:49,03:35,7
4Lyngholm's JubiiMagnus SkovsenSulky4:28,84:20,0 110084:54,3*4:27,5
5ZorroLiva DegnSulky3:48,03:54,7 122094:57,64:03,9
2BetteSofie A. Dalgaard SørensenSulky4:28,54:38,3 1020105:12,15:06,0
11SiljaOskar Toft OlesenSulky2:52,33:07,5 152011NC
HVIDLøb nr. 8 Monte 3.48 1000 m. Frit handicap 1000mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Hestelabaratoriet
9Flickas PrideLaura Spuhr NielsenMonte1:54,01:57,8 194013:46,51:56,8
7Atlantic AtlasNadia ElsborgMonte2:50,82:50,8 134023:51,92:53,1
4Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonte2:58,72:58,7 128033:53,53:02,4
2Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonte2:57,43:08,5 120043:56,73:17,3
8Don HudsonMaja ChristensenMonte2:25,32:30,3 152053:58,22:36,7
3Basthian Liva DegnMonte3:06,93:06,9 122064:06,93:22,4
1Holmgaardens QuincyFrederik FeldstedtMonte3:48,43:48,4 100074:15,94:15,9
6Tarpans HanetteMathilde Foss VincentsMonte2:53,62:53,6 132084:39,23:31,5
5Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonte2:56,32:56,3 1300Disk
LILLALøb nr. 9 Sulky 3.29 1300 m. Frit handicap 1300mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Østjysk Beslagsmedie
2SpiritChillie FogedSulky3:02,43:25,7 132014:21,73:18,3
3Østergårds PrinsFrederik FeldstedtSulky3:04,03:22,7 134024:26,63:19,0
8Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:36,02:36,6 174034:27,9*2:34,0
9DisneyMagnus SkovsenSulky2:24,72:24,7 188044:28,2*2:22,7
7Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:31,52:36,9 174054:33,02:36,9
4Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:04,03:06,6 146064:41,33:12,7
5Áslaug fra LindstedgaardOskar Toft OlesenSulky3:05,83:05,8 146074:41,83:13,0
1ManseOliver JensenSulky3:15,53:29,1 130085:03,73:53,6
6Julius IILine G AndersenSulky2:43,72:47,2 1620Disk
LYS BRUNLøb nr. 10 Sulky 2.58 1100 m. Frit handicap 1100mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: LH- foder
6Zickat Oliver KristoffersenSulky2:31,32:31,3 130013:18,22:32,5
3Anemone Af VeddingeSeppe Van Der HaegenSulky2:47,12:48,7 116023:18,72:51,3
1Mys TrolletSigne ScherphofSulky2:40,22:58,4 110033:19,63:01,5
5Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:31,52:31,5 130043:21,62:35,1
9GaivaFie IpsenSulky2:02,12:02,1 160053:21,72:06,1
2Dixie IILine G AndersenSulky2:43,72:55,5 112063:23,93:02,1
10HS Didi Li PomNicolai HaagensenSulky1:50,01:59,0 164073:24,62:04,8
8DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:11,02:11,0 150083:25,62:17,1
4Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenSulky2:40,12:40,1 1220Henvist til prøveløb2
7ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:28,4 1320Opgav
HVIDLøb nr. 11 Sulky 3.29 1000 m. Frit handicap 1000mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Røntgenklinikken
3Østergårds PrinsFrederik FeldstedtSulky3:04,03:22,7 104013:21,23:13,5
2Felix SmithMathilde Foss VincentsSulky3:22,03:28,5 100023:30,83:30,8
5Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:04,03:06,6 112033:30,93:08,3
6Julius IILine G AndersenSulky2:43,72:47,2 126043:34,82:50,5
7Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:46,3 126053:37,32:52,5
8Laban STRMalou Celine Hammerich NielsenSulky2:42,32:46,2 126063:38,02:53,0
4SiljaOskar Toft OlesenSulky2:52,33:07,5 112073:42,43:18,6
1ManseOliver JensenSulky3:15,53:29,1 100083:44,63:44,6
9ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:44,1 128094:01,23:08,4

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne