Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF

Løbsdato lørdag 26. oktober 2019 13. Løbsdag - Halloween (7)Resultater
LYS BRUNUndervisning Undervisningsløb sulky 3.40 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3SpiritCarl Kamp JensenUndervisningsløb sulky3:02,43:25,7 10603:54,23:40,9
2Felix SmithAnna KjeldsenUndervisningsløb sulky3:22,03:28,5 10603:56,63:43,2
1Amigo DancerNoah Nickolai KirkegårdPrøveløb pony Monte-3:40,0 10003:58,63:58,6Godkendt pony
SORTLøb nr. 1 Sulky 3.50 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Tarzan IIMalte MadsenSulky3:46,43:46,4 102013:39,1*3:34,8
3Lukas LundgårdJohanne Anker ThuneSulky-4:20,0 88023:48,34:19,4
1Nørkærs LuccaVictoria Lønborg OlssonSulky4:24,34:44,3 80033:55,44:54,3
8Julius IILine G AndersenSulky2:43,72:47,2 138043:56,12:51,1
4ZorroLiva DegnSulky3:48,03:54,7 98053:56,44:01,2
7Áslaug fra LindstedgaardOskar Toft OlesenSulky3:05,83:05,8 124063:59,03:12,7
6Frøken PippiEmilie Kamp JensenSulky3:37,63:37,6 106074:05,73:51,8
9WonderEmma L ChristensenSulky2:24,22:24,2 160084:15,22:39,5
2BetteSofie A. Dalgaard SørensenSulky4:28,54:38,3 82094:29,35:28,4
GRØNLøb nr. 2 Monte 3.40 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonte1:57,01:57,0 188013:44,71:59,5
4Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonte2:30,62:33,0 144023:47,22:37,8
1Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonte2:57,43:08,5 116033:47,53:16,1
2Basthian Liva DegnMonte3:06,93:06,9 118043:59,63:23,1
3Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonte2:56,32:56,3 1240Disk
GRÅLøb nr. 3 Sulky 4.38 1000 m. Frit handicap 1000mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Tarzan IIMalte MadsenSulky3:46,43:46,4 122014:30,5*3:41,7
2Lukas LundgårdJohanne Anker ThuneSulky-4:20,0 106024:31,74:16,3
3ZorroLiva DegnSulky3:48,03:54,7 118034:41,63:58,6
7Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:04,03:06,6 148044:49,73:15,7
5Frøken PippiChillie FogedSulky3:37,63:37,6 128054:58,33:53,0
6SiljaOskar Toft OlesenSulky2:52,33:07,5 148065:39,53:49,4
1BetteEmilie Kamp JensenSulky4:28,54:38,3 100075:55,35:55,3
8Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:31,52:36,9 178085:55,53:19,7
GULLøb nr. 4 Ungdomsløb Sulky 3:05 1000 m. Frit handicap 1000mRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Áslaug fra LindstedgaardOskar Toft OlesenUngdomsløb Sulky3:05,83:05,8 100013:11,53:11,5
2Mys TrolletSigne ScherphofUngdomsløb Sulky2:40,22:58,4 104023:12,73:05,3
4GaivaFie IpsenUngdomsløb Sulky2:02,12:02,1 152033:35,92:22,0
3WonderEmma L ChristensenUngdomsløb Sulky2:24,22:24,2 1280Disk
HVIDLøb nr. 5 Monte 2.40 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonte2:56,32:56,3 100013:05,33:05,3
5Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonte2:30,62:33,0 116023:06,32:40,6
4Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonte2:41,42:51,5 102033:08,93:05,2
2Basthian Liva DegnMonte3:06,93:06,9 94043:11,13:23,3
1Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonte2:57,43:08,5 94053:13,13:25,4
6Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonte1:57,01:57,0 150063:17,22:11,5
ORANGELøb nr. 6 Sulky 3:00 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Mys TrolletSigne ScherphofSulky2:40,22:58,4 110013:15,32:57,5
2SpiritChillie FogedSulky3:02,43:25,7 96023:15,83:24,0
1Felix SmithSofie A. Dalgaard SørensenSulky3:22,03:28,5 94033:18,43:31,1
6Julius IILine G AndersenSulky2:43,72:47,2 118043:20,42:49,8
3SiljaOskar Toft OlesenSulky2:52,33:07,5 106053:21,33:09,9
4Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:04,03:06,6 106063:22,53:11,0
7GaivaFie IpsenSulky2:02,12:02,1 162073:36,12:13,4

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne