Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato lørdag 7. august 2021 Ponydag med DM for ponyer Resultater
GULLøb nr. 1 Autostart sulky 1140 m. DM u 100cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Magnus Truelsen & Buch A/S
8Granit IIAdam KøhlerAutostart sulky2:38,32:44,4 114013:09,72:46,4
2Wonderful WinnieNicolai HaagensenAutostart sulky2:35,62:50,3 114023:14,02:50,2
7IcemannSofie PihlAutostart sulky3:07,03:03,1 114033:19,2*2:54,7 g
1Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenAutostart sulky3:03,63:04,2 114043:25,2*3:00,0 g
5Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenAutostart sulky3:12,13:06,3 114053:29,1*3:03,4 g -advarsel, uforsigtig kørsel med fejlende pony
6Farsøs KatieMatilde DrewsenAutostart sulky3:10,73:06,2 11403:30,4*3:04,6 g
4Baron V D JapigwegMaddie Sophia Fellbæk CulbertAutostart sulky3:31,23:27,2 11403:54,0*3:25,3 g
3Gwaihir AxFreya Mille AndersenAutostart sulky-3:51,4 11404:17,63:46,0
BLÅLøb nr. 2 Autostart sulky 1640 m. DM u 130cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Riwal
1TysseCecilie Germann JensenAutostart sulky1:42,81:49,5 164013:05,61:53,2
5Isilon Alasse Nathalie K HansenAutostart sulky1:57,41:53,8 164023:06,0*1:53,4
6Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisAutostart sulky2:06,62:00,9 164033:21,0*2:02,6
4FinallySofie QuistAutostart sulky2:05,92:05,5 164043:23,7*2:04,2 g
3Sunds OboyMathilde Caroline Kirkegård KühnelAutostart sulky1:54,72:11,1 164053:24,22:04,5
9Tejas PegasusGry Bruun Autostart sulky2:03,82:08,3 16403:26,32:05,8 g -advarsel, uforsigtig kørsel med fejlende pony
10Tomtebo FiaLine Eg JørgensenAutostart sulky1:58,82:10,2 16403:26,52:05,9 g -advarsel, uforsigtig kørsel med fejlende pony
8NeithCamilla Germann JensenAutostart sulky1:56,72:02,9 16403:29,02:07,4
2H.G.ArianaAdam KøhlerAutostart sulky2:00,22:05,9 16403:34,82:11,0 g
7B.B.S TrogenNoah Mathias HolseAutostart sulky1:55,82:03,2 16403:37,22:12,4 g
RØDLøb nr. 3 Autostart sulky 1140 m. DM u 115cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Travtræner Michael Lønborg
5AmayaIda Marie Absalonsen HeerisAutostart sulky2:13,72:14,7 114012:40,62:20,9
3HedvigEmilie Selmann BørgesenAutostart sulky2:42,02:30,5 114022:54,9*2:33,4
7Olympia's JesschiwaMaria MøllerAutostart sulky2:50,92:44,0 114032:57,8*2:36,0
4Anemone Af VeddingeSara Sofie BerthelsenAutostart sulky2:42,82:42,4 114042:58,9*2:36,9 g
9ZingoLiva Lahrmer SnedkerAutostart sulky2:37,32:43,8 114053:01,92:39,6
10Ravanelly SilverMalou Barnkob BroAutostart sulky2:26,32:36,7 11403:02,12:39,7 g
2Thybo's LokeMike DambergAutostart sulky2:52,42:54,5 11403:13,4*2:49,6
6Hedens TabinaJulie PetasAutostart sulky2:59,42:55,2 11403:13,5*2:49,7 g
1We'can'do af HjortholmMolly Josefine RasmussenAutostart sulky-3:01,9 11403:32,93:06,8 g
8Trolleby MelonMikkel Klitgaard KnudsenAutostart sulky2:32,42:42,2 1140Udgået7 dages startforbud
GRØNLøb nr. 4 Autostart monté 1640 m. DM monté u 148cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Racing Arena Aalborg
2Léttir fra HøjvangSigne MadsenAutostart monté2:25,72:24,7 164014:00,92:26,9
5Dråbe RosendalKarina Bagge Hudtloff NielsenAutostart monté-2:41,6 164024:18,22:37,4 g
1Hellestruplunds FaustMie DeichmannAutostart monté2:45,72:34,7 164034:59,23:02,4
3ErussFiluca Wermelin-LarsenAutostart monté2:52,72:38,9 164045:13,23:11,0
4OpalLiva DegnAutostart monté-2:45,1 164055:13,43:11,1 advarsel, ej ride i væddeløbsfarver
HVIDLøb nr. 5 Ungdomsløb Sulky auto 1640 m. Ungdoms DMRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Middelfart Sparekasse
1Zico C.C.Sif Berggreen LarsenUngdomsløb Sulky auto1:59,11:58,8 164013:17,82:00,6
3ElvirussSofie QuistUngdomsløb Sulky auto2:06,32:03,9 164023:20,4*2:02,2 g
4Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerUngdomsløb Sulky auto1:57,62:02,7 164033:23,12:03,8 g
5MaxzimusCecilie Germann JensenUngdomsløb Sulky auto2:01,62:03,2 164043:23,92:04,3 g
7Bentley ZCecilie AnovUngdomsløb Sulky auto2:12,12:12,1 164053:37,12:12,4 g
6Bambola SetElla LøvstrupUngdomsløb Sulky auto2:56,12:36,9 16404:19,8*2:38,4
2OberonLuna SnitgaardUngdomsløb Sulky auto2:11,92:12,5 1640Disk
BLÅLøb nr. 6 Autostart monté 1640 m. DM monté u 130cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Charlottenlund Ponytravklub
1Rain IICamilla Germann JensenAutostart monté2:21,32:15,2 164013:42,0*2:15,4
6Tomtebo FiaLine Eg JørgensenAutostart monté-2:22,1 164023:54,72:23,1 g
5Tejas PegasusGry Bruun Autostart monté-2:20,2 164033:56,82:24,4 g
2Mormors TurboFiluca Wermelin-LarsenAutostart monté-2:34,4 164044:19,22:38,0 g
7Isaiah GallawayIsabella HenriksenAutostart monté3:03,12:52,9 164055:13,03:10,9
3AkleiaNathalie K HansenAutostart monté2:44,52:44,7 1640Disk
4Karamellen (S)Emily LindhardtAutostart monté-2:13,1 1640Disk
ROSALøb nr. 7 Sulky 4.39 1000 m. fortrinsret 3.15 eller langsommereRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Fyns Galopklub - Trænerforeningen Fyn
6Baron V D JapigwegMegan Marie Feldbæk CulbertSulky3:20,03:27,2 134014:40,83:29,6
1Lyngholm's JubiiJosefine Karin SkovsenSulky4:23,34:38,7 100024:40,94:40,9 g
5Miss Magic Malou Barnkob BroSulky3:25,23:27,8 134034:46,43:33,7
7FieSofie PihlSulky3:16,83:18,6 140044:47,23:25,1
4Gwaihir AxFreya Mille AndersenSulky3:51,43:51,4 120054:47,63:59,7
8SpiritCarl Kamp JensenSulky3:02,43:16,4 14204:55,23:27,9
2ZorroIsabella HenriksenSulky3:48,04:05,5 11404:58,84:22,1 ureglemeteret drivning - udelukket 21.08-28.08
3Frida MørkCia Mørk Christensen Sulky3:46,84:01,9 11605:00,84:19,3
LYS BLÅLøb nr. 8 Sulky 3.15 1100 m. Fortrinsret 2.40-3.15RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Fyens Væddeløbsforening
3Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky3:05,43:06,3 116013:24,0*2:55,9 g
8CandyMie Faxøe Enghave LauridsenSulky2:58,83:00,2 120023:39,13:02,6 g
4Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky3:03,63:04,2 116033:39,73:09,4
1ObelixVictoria Lønborg OlssonSulky3:06,73:12,6 112043:40,53:16,9
5MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky2:56,33:03,8 116053:41,73:11,1
2Felix SmithEmilie Kamp JensenSulky3:11,13:11,5 11203:44,73:20,6
9FilurSilje Schmidt Andersen Sulky2:58,12:58,6 12003:53,73:14,8
6StarNatasja Lisa KousholtSulky3:01,33:02,2 11803:58,33:21,9
7We'can'do af HjortholmMolly Josefine RasmussenSulky2:59,83:01,9 1180Disk
10LapariWilliam SvaneSulky2:49,82:49,8 1260Udgået7 dages startforbud
GRÅLøb nr. 9 Sulky 2.40 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Tøjsbo Ejendomsservice ApS
7ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:21,9 136013:03,4*2:14,9
9FinallySofie QuistSulky2:05,32:05,5 152023:17,52:09,9 g
1Gloria’s CumulusNatasja Lisa KousholtSulky2:37,02:39,1 120033:17,52:44,6
5Sharifa MCaia-Lucia Søholt Buchgraitz Sulky2:27,72:31,6 126043:26,02:43,5 g
8Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:08,32:15,2 142053:26,62:25,5 g
4Allgunnens JaguarOliver Schmidt AndersenSulky2:33,22:34,8 12403:38,62:56,3
2Bambola SetElla LøvstrupSulky2:36,72:36,9 1220Diskstartforbud 14 dage
3Ravanelly SilverMalou Barnkob BroSulky2:25,92:36,7 1220Udgået
6LevinjoCamilla Germann JensenSulky2:21,72:24,4 1320Disk
BLÅLøb nr. 10 Monté 2.50 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: CG Construction Group APS
6Don HudsonMalou Celine Hammerich NielsenMonté2:20,12:21,4 132013:09,72:23,7
2Laban STRSigne HenriksenMonté2:44,02:44,1 114023:09,82:46,5 g
4BrutusLine Eg JørgensenMonté2:37,42:39,0 118033:10,62:41,5 g
3Dråbe RosendalKarina Bagge Hudtloff NielsenMonté2:40,62:41,6 116043:12,22:45,7
5Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:24,62:24,7 130053:13,02:28,5
7Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté1:55,81:57,7 15803:13,42:02,4
1OpalLiva DegnMonté2:38,12:45,1 11404:02,43:32,6
LILLALøb nr. 11 Sulky 3.15 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Tømrerfirmaet MS Montage Aps
7Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:37,12:42,8 132013:32,12:40,7
1GubbanVictoria Lønborg OlssonSulky2:55,52:58,1 120023:32,92:57,4 g
6Olympia's JesschiwaSofie MøllerSulky2:43,02:44,0 130033:33,22:44,0 g
3Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:52,5 124043:36,02:54,2
5Prins FelixMatilde DrewsenSulky2:43,92:44,0 130053:36,02:46,2
2Hedens TabinaJulie PetasSulky2:51,82:55,2 12203:36,52:57,5 g
4LapariWilliam SvaneSulky2:49,82:49,8 1260Udgået7 dages startforbud
8Trolleby MelonMikkel Klitgaard KnudsenSulky2:29,42:42,2 1320Udgået7 dages startforbud
SORTLøb nr. 12 Sulky 2.40 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Billund Ponytravklub - Skive Ponytravklub
4Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:08,62:11,5 146013:13,62:12,6
2Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:14,62:15,1 142023:14,22:16,8
6H.G.ArianaNoah Mathias HolseSulky1:57,72:05,9 152033:14,72:08,1 g
7ElvirussSofie QuistSulky2:02,72:03,9 154043:15,52:06,9 g
1DisneyMagnus SkovsenSulky2:15,12:15,3 142053:19,62:20,6 g
3OberonLuna SnitgaardSulky2:11,62:12,5 14403:22,92:20,9 g
5Sunds OboyMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky1:56,42:11,1 14603:31,32:24,7 g

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne