Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato søndag 4. juli 2021 Ponydag - Finale forårsserieResultater
GULLøb nr. 1 Både monté og Sulky 4.40 720 m. Forårsserie FinaleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7ViktoryCamilla Germann JensenSulky2:34,62:34,6 13001NC
10LevinjoCecilie Germann JensenSulky2:27,22:27,2 13602NC
11Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:08,32:17,9 14603NC
9Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:27,32:27,3 13604NC
8Mormors TurboFiluca Wermelin-LarsenMonté2:34,42:34,4 13005NC
1Frida MørkCia Mørk Christensen Sulky3:46,83:57,6 840NC
2ObelixVictoria Lønborg OlssonSulky3:06,73:08,2 1080NC
3We'can'do af HjortholmMolly Josefine RasmussenSulky3:04,03:04,0 1100NC
4CandyIsabella JensenSulky2:58,82:58,8 1120NC
5Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,22:54,5 1160NC
6BeautyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky2:44,42:44,4 1220NC
12Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:15,62:15,6 1480NC
BLÅLøb nr. 2 Både monté og Sulky 2.50 1060 m. Forårsserie FinaleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3ElwisCamilla Germann JensenMonté2:46,62:46,6 108012:49,9*2:37,3
9B.B.S TrogenNoah Mathias HolseSulky2:03,52:08,1 140022:50,4*2:01,7 g
8Sunds OboyMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky1:56,42:11,1 138033:00,92:11,1
2OpalLiva DegnMonté2:38,12:47,0 108043:01,12:47,7 g
7DisneyMagnus SkovsenSulky2:15,12:16,0 132053:04,92:20,1 g
4ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:43,4 110053:05,12:48,3 g
1Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:50,9 106063:06,52:55,9 g
5ErussFiluca Wermelin-LarsenMonté2:38,62:38,6 1140NC
6Hellestruplunds FaustMie DeichmannMonté2:35,62:35,6 1160NC
10Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:02,32:03,2 1460Udgået7 dage startforbud
RØDLøb nr. 3 Både monté og Sulky 4.40 700 m. Licensløb (licens erhvervet i 2020 eller 2021)RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky3:05,23:07,8 104013:19,03:11,3
4CandyMie Faxøe Enghave LauridsenSulky2:58,82:58,8 110023:20,73:02,5
6Sharifa MSilje Schmidt Andersen Sulky2:27,72:38,8 124033:25,82:46,0
5Anemone Af VeddingeCaia-Lucia Søholt Buchgraitz Sulky2:41,52:41,5 122043:44,03:03,6 g
1Lyngholm's JubiiJosefine Karin SkovsenSulky4:23,34:38,3 700DiskGIM
2Frida MørkCia Mørk Christensen Sulky3:46,83:57,6 820DiskGIM
7Ravanelly SilverMalou Barnkob BroSulky2:25,92:35,5 1260Disk
GRØNLøb nr. 4 Både monté og Sulky 2.50 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3ViktoryCamilla Germann JensenSulky2:34,62:34,6 120012:58,6*2:28,8
8H.G.ArianaNoah Mathias HolseSulky1:57,72:08,9 146023:00,92:03,9 g
5LevinjoCecilie Germann JensenSulky2:27,22:27,2 128033:01,4*2:21,7
2Hellestruplunds FaustFiluca Wermelin-LarsenMonté2:35,62:35,6 120043:04,7*2:33,9 g
6Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:27,02:27,0 128053:05,1*2:24,6
7Sunds OboyMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky1:56,42:11,1 142063:10,42:14,1
1BeautyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky2:44,42:44,4 11403:11,12:47,6 g
4Zickat Mads Steen Biering PetersenSulky2:30,32:30,3 12403:34,52:53,0
LYS BLÅLøb nr. 5 Prøveløb monté/Sulky 2.24 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Mormors TurboFiluca Wermelin-LarsenPrøveløb pony sulky2:20,12:24,2 10002:37,12:37,1Godkendt pony
HVIDLøb nr. 6 Både monté og Sulky 3.20 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7Sharifa MZidse-Marie WedelSulky2:27,72:38,8 126013:11,62:32,1 advarsel for ej at holde bane i opløbet
3GubbanVictoria Lønborg OlssonSulky3:00,63:00,6 110023:13,0*2:55,5 g
2We'can'do af HjortholmMolly Josefine RasmussenSulky3:04,03:04,0 108033:14,2*2:59,8
5ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:43,4 122043:20,42:44,3
1Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky3:05,23:07,8 106053:21,23:09,8 g
6Anemone Af VeddingeJosefine Karin SkovsenSulky2:41,52:41,5 12403:37,02:55,0 g
4OpalLiva DegnMonté2:38,12:47,0 12003:37,53:01,3
SORTLøb nr. 7 Både monté og Sulky 3.20 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7B.B.S TrogenNoah Mathias HolseSulky2:03,52:08,1 172013:35,62:05,3 g
5ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:23,1 154023:36,62:20,6
4Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:27,02:27,0 150033:37,1*2:24,7 g
6Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:15,62:15,6 162043:38,0*2:14,6
3Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:27,32:27,3 150053:42,32:28,2 g
2Ravanelly SilverMalou Barnkob BroSulky2:25,92:35,5 14203:45,32:38,7
1ErussFiluca Wermelin-LarsenMonté2:38,62:38,6 13804:21,63:09,6 g

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne