Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato lørdag 7. september 2019 DM i monté & DM revanchen, ponydag (6)Resultater
RØDPrøveløb Prøveløb pony sulky 4.20 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Axl WeeSeppe Van Der HaegenPrøveløb pony sulky2:28,82:28,8 12003:42,43:05,3Godkendt pony
2Fakla CalamusGry Bruun Prøveløb pony sulky-3:40,0 11003:42,83:22,5Godkendt ponyg
1Lyngholm's JubiiMagnus SkovsenPrøveløb pony sulky-4:20,0 10004:33,04:33,0Godkendt ponyg
3ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerPrøveløb pony sulky2:58,53:03,4 1120 bortvist fra start pga uregerlighed
GULLøb nr. 1 Sulky 2.49 1000 m. DM revanchenRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: A9 Flyt
9ElvirussSofie QuistSulky2:11,72:13,1 126012:42,0*2:08,6 g
5Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:33,12:35,6 108022:47,12:34,7 g
10FudgeRasmus E JensenSulky2:07,82:11,8 128032:47,82:11,1
1Anemone Af VeddingeSigne HenriksenSulky2:47,12:47,6 100042:48,72:48,7 g
7AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:20,12:20,2 120052:50,12:21,8
12Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky1:47,61:55,8 146062:50,21:56,6 g
6CæsarMalou CordtSulky2:29,52:29,8 112072:51,92:33,5
4Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:38,32:38,8 106082:52,02:42,3 g
2Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:43,4 104092:52,92:46,3 g
3ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:39,3 1060102:55,42:45,5 g
11LucilMads VesterlundSulky1:59,11:59,2 1420113:00,92:07,4 g
8OberonLuna SnitgaardSulky2:13,12:19,4 1220Disk
BLÅLøb nr. 2 Autostart Monte 1640 m. DM u. 128 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: CJ Montage
1Zico C.C.Sif Berggreen LarsenAutostart Monte2:00,62:02,2 164013:46,42:18,0
4DjamGry Bruun Autostart Monte-2:41,8 164024:26,72:42,6
3AkleiaNathalie K HansenAutostart Monte3:00,12:50,9 164034:42,3*2:52,1
5Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelAutostart Monte2:41,52:41,4 164044:44,02:53,2
2Isaiah GallawayIsabella HenriksenAutostart Monte3:20,23:04,0 164056:07,83:44,3
RØDLøb nr. 3 Autostart Monte 1640 m. DM u. 148 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: MS Montage
2Flickas PrideKamilla GilsgaardAutostart Monte-1:59,6 164013:09,81:55,7 g
6TysseCamilla Germann JensenAutostart Monte2:07,31:55,9 164023:25,3*2:05,2
7GaivaFie IpsenAutostart Monte1:58,62:02,6 164033:48,92:19,6 g
4Don HudsonMaja ChristensenAutostart Monte2:30,52:31,1 164044:06,0*2:30,0 g
3Léttir fra HøjvangSigne MadsenAutostart Monte-2:27,9 164054:15,32:35,7 g
5Enghavens Show StarSofie StamhusAutostart Monte-2:34,0 164064:18,42:37,6 g
8Atlantic AtlasNadia ElsborgAutostart Monte-2:53,2 164074:27,22:42,9
GRØNLøb nr. 4 Autostart sulky 1140 m. LangsomRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Ernst Romeo & Kærsgaard og Erik Tornøe
5BeautyAdam KøhlerAutostart sulky2:43,42:56,0 114013:25,73:00,4
4Thybo's LokeMike DambergAutostart sulky3:07,33:03,2 114023:31,9*3:05,9
1Donna AllaraXenia AnderssonAutostart sulky3:07,33:16,1 114033:34,63:08,2
2FilurMaria MøllerAutostart sulky3:03,53:09,5 114043:40,63:13,5
3TitaniNathalie K HansenAutostart sulky3:13,23:09,0 1140Disk
HVIDLøb nr. 5 Autostart sulky 2140 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Ernst Romeo & Kærsgaard og Equisana
4LucilMads VesterlundAutostart sulky2:02,61:59,2 214014:17,8*2:00,5 g
2Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerAutostart sulky2:01,12:05,4 214024:17,9*2:00,5
3NeithCamilla Germann JensenAutostart sulky1:56,72:03,6 214034:30,82:06,5
5Kålmans PrinsenAdam KøhlerAutostart sulky1:48,21:59,2 214044:32,42:07,3 g
1FinallyKamilla GilsgaardAutostart sulky2:16,42:18,7 214054:56,12:18,4 g
SORTLøb nr. 6 Autostart sulky 1640 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Ernst Romeo & Kærsgaard og Equifirst
5Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtAutostart sulky2:23,12:29,2 164013:54,72:23,1 advarsel for ureglementeret drivning
6ElwisAdam KøhlerAutostart sulky2:26,82:27,4 164023:55,9*2:23,8
3Zickat Oliver KristoffersenAutostart sulky2:30,12:31,5 164034:04,3*2:29,0
4DjamGry Bruun Autostart sulky2:29,82:30,7 164044:07,82:31,1
2Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerAutostart sulky-2:32,4 164054:16,52:36,4
1ZingoLiva Lahrmer SnedkerAutostart sulky2:37,32:39,3 1640NC
LYS BRUNLøb nr. 7 Autostart sulky 1140 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Ernst Romeo & Kærsgaard og Rosa danica a/s
6Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadAutostart sulky2:52,62:43,9 114013:04,0*2:41,4
2VedorSofie QuistAutostart sulky2:57,92:49,1 114023:05,3*2:42,5 g
5Laban STRLykke JürgensenAutostart sulky2:41,82:44,2 114033:08,02:44,9 g
3Anemone Af VeddingeSigne HenriksenAutostart sulky2:45,82:47,6 114043:08,8*2:45,6 g
4Julius IILine G AndersenAutostart sulky2:44,22:44,6 114053:10,82:47,4 g
8Mys TrolletSigne ScherphofAutostart sulky2:34,32:41,4 114063:11,82:48,2
1Olympia's JesschiwaSofie MøllerAutostart sulky3:17,52:54,4 114073:14,8*2:50,9
7Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenAutostart sulky3:00,42:42,9 1140Disk
LILLALøb nr. 8 Ungdomsløb Monte 1100 m. Ungdoms DM i monté, frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Galopklubben
5Flickas PrideKamilla GilsgaardUngdomsløb Monte1:57,01:59,6 166013:09,2*1:54,0 g
1OpalMaia G. AndersenUngdomsløb Monte2:38,12:46,3 120023:15,92:43,3
3DisneyMalou CordtUngdomsløb Monte2:22,22:26,9 134033:20,22:29,4 g
2Don HudsonMaja ChristensenUngdomsløb Monte2:25,32:31,1 132043:20,22:31,7 g
4GaivaFie IpsenUngdomsløb Monte1:57,82:02,6 1620Udgåetstartforbud 7 dage
LYS GRØNLøb nr. 9 Autostart sulky 1640 m. HurtigRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: 2 min. klubben
5TysseCecilie Germann JensenAutostart sulky1:43,41:54,4 164013:10,61:56,2
4Ernst RomeoKamilla GilsgaardAutostart sulky1:53,11:55,8 164023:15,51:59,2 g
2Ljungens NinaNikita HaugstrupAutostart sulky2:17,32:09,9 164033:33,0*2:09,9 g
3Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisAutostart sulky2:06,62:07,6 164043:33,32:10,1
1FinallyMalthe Oliver ArpAutostart sulky2:16,42:18,7 1640Udgået7 dages startforbud
ROSALøb nr. 10 Sulky 4.36 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Probus ejendomme og investering
7Donna AllaraXenia AnderssonSulky3:07,03:16,1 140014:21,0*3:06,4 g
2LucasAicha Louise NørregaardSulky4:10,04:10,0 110024:22,4*3:58,5 g
4Turbo TulleAdam KøhlerSulky3:26,53:30,1 132034:35,73:28,9
8FilurSofie MøllerSulky3:06,63:09,5 146044:37,23:09,9
10Emmeros CeasarVictoria Lønborg OlssonSulky2:36,63:09,0 146054:38,53:10,8 advarsel for ureglementeret drivning
9TitaniNathalie K HansenSulky3:13,03:09,0 146064:39,2*3:11,2 g
11CandyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky3:03,13:05,9 148074:39,23:08,6
12Thybo's LokeMike DambergSulky3:00,23:03,2 150084:39,23:06,1
5Felix SmithEmilie Kamp JensenSulky3:22,03:28,2 132094:43,73:34,9
6NiluNikita HaugstrupSulky3:13,13:24,2 1360104:46,33:30,5
3AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:40,53:57,3 1160114:48,14:08,4
1Gentleman Cecilie SandersSulky-4:36,9 1000Disk-gim
ORANGELøb nr. 11 Ungdomsløb Sulky 3:02 1000 m. Ungdomsløb frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: A9 Flyt
1Anton JSAMia HalkjærUngdomsløb Sulky3:04,03:02,5 100012:52,7*2:52,7 g
3Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:43,72:44,7 110023:11,52:54,1 g
2SiggeElisabeth JørgensenUngdomsløb Sulky2:56,22:57,6 102033:11,73:07,9 g
4CæsarJasmin SørensenUngdomsløb Sulky2:29,52:29,8 1220Disk
GRØNLøb nr. 12 Monte 3.18 1100 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Vaskehuset
2Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonte3:09,03:09,0 116013:33,2*3:03,8 g
5MadeleineEmilie J FriboMonte2:42,42:42,4 134023:38,12:42,8 g
4ElwisCamilla Germann JensenMonte3:11,52:47,4 130033:43,2*2:51,7
3Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonte3:06,13:06,1 118043:44,23:10,0 g
7Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonte1:57,22:02,2 178054:03,02:16,5
1Fakla CalamusGry Bruun Monte3:16,73:16,7 1100Henvist til prøveløb
6Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonte2:41,42:41,4 1340Disk
HVIDLøb nr. 13 Sulky 2.19 1400 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Firkløver-match
4ElvirussSofie QuistSulky2:11,72:13,1 146013:07,3*2:08,3 g
5Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:10,02:12,0 148023:08,8*2:07,6
1OberonLuna SnitgaardSulky2:13,12:19,4 140033:12,02:17,1 g
6Ljungens NinaNikita HaugstrupSulky2:01,62:09,9 150043:18,42:12,3 g
2Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:19,2 140053:26,62:27,6 g
8Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1:47,91:59,2 164063:31,22:08,8 g
3Bentley ZCecilie Germann JensenSulky2:16,52:17,3 1420Disk
7Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:05,12:05,4 1560Disk-gim
SORTLøb nr. 14 Ungdomsløb Sulky 3:02 1200 m. Ungdomsløb frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Labrador cargo
1Anton JSAMia HalkjærUngdomsløb Sulky3:04,03:02,5 120013:32,9*2:57,4
2SiggeElisabeth JørgensenUngdomsløb Sulky2:56,22:57,6 122023:37,32:58,1
3Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:43,72:44,7 1320Diskbortvist efter 2 x omstart
LYS BRUNLøb nr. 15 Monte 3.20 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Fyens væddeløbsbane
7MadeleineEmilie J FriboMonte-2:42,4 124013:13,62:36,1
6Atlantic AtlasNadia ElsborgMonte2:52,72:53,2 116023:18,1*2:50,8
4Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonte3:06,13:06,1 108033:20,3*3:05,5
9Enghavens Show StarSofie StamhusMonte2:32,62:34,0 130043:24,82:37,5 g
5Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonte2:57,43:04,0 108053:28,73:13,2 g
10Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonte2:30,62:27,9 136063:32,52:36,3
8Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonte2:41,42:41,4 124073:32,62:51,5 g
1Donna AllaraEmmalee AnderssonMonte3:18,93:20,6 100083:40,03:40,0
2Fakla CalamusGry Bruun Monte3:16,73:16,7 1020Udgået
3Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdMonte3:09,03:09,0 1060Disk
LILLALøb nr. 16 Sulky 4.36 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Fyens ponytrav og galopklub
11VedorSofie QuistSulky2:46,62:49,1 164014:27,6*2:43,2 g
2LucasAicha Louise NørregaardSulky4:10,04:10,0 110024:29,1*4:04,6
9CandyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky3:03,13:05,9 148034:34,53:05,5
6Felix SmithEmilie Kamp JensenSulky3:22,03:28,2 132044:36,03:29,1
5Turbo TulleAdam KøhlerSulky3:26,53:30,1 132054:41,53:33,3 g
4AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:52,83:57,3 116064:50,84:10,7
3Steengaardens LunaMalou Celine Hammerich NielsenSulky3:53,43:58,6 116074:52,14:11,8
8Emmeros CeasarVictoria Lønborg OlssonSulky2:36,63:09,0 146084:56,13:22,8
10Hedens TabinaJulie PetasSulky2:51,82:52,4 1600105:10,33:13,9
1Gentleman Cecilie SandersSulky4:36,94:36,9 1000Disk-gim
7NiluNikita HaugstrupSulky3:13,13:24,2 1360Henvist til prøveløb
LYS GRØNLøb nr. 17 Sulky 2.56 1100 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Energi Fyn
13DisneyMagnus SkovsenSulky2:24,72:25,6 13201NC
10AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:37,3 12402NC
4Julius IILine G AndersenSulky2:43,72:44,6 11803NC
11Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:33,12:35,6 12404NCg
1BeautyAdam KøhlerSulky2:46,72:56,0 11005NC
6Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:42,02:43,9 11806NC
5Laban STRLykke JürgensenSulky2:42,32:44,2 11807NC
12Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:36,02:32,4 12808NC
9Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:38,32:38,8 12209NCg
3Hedens TabinaJulie PetasSulky2:51,82:52,4 112010NCg
2Olympia's JesschiwaMaria MøllerSulky2:52,42:54,4 112011NCg
14Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:19,2 140012NC
15Bentley ZCecilie Germann JensenSulky2:16,52:17,3 142013NCg
8Mys TrolletSigne ScherphofSulky2:40,22:41,4 120014NC
7Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenSulky2:40,12:42,9 1180Udgåetej i væddeløbsmæssig stand

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne