Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato søndag 18. august 2019 Ponydag med indl. LIGALØB (6)Resultater
LYS BLÅUndervisning Undervisningsløb sulky 3.58 600 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2CandyAnnie Egetoft Undervisningsløb sulky3:03,13:05,9 76012:26,33:12,5
1Steengaardens LunaCia Mørk Christensen Undervisningsløb sulky3:53,43:58,6 60022:30,24:10,3
GULLøb nr. 1 Sulky 2.40 1200 m. Guldliga indl. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:36,02:38,7 120013:09,22:37,7 G
1Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:39,22:40,0 120023:11,22:39,3
4SiljeEmilie J FriboSulky2:39,12:39,1 120033:13,92:41,6 G
2ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:39,3 120043:13,92:41,6 G
8CæsarMalou CordtSulky2:29,52:29,8 128053:13,92:31,5
6Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:31,52:34,9 124063:14,62:36,9
7Zickat Oliver KristoffersenSulky2:31,32:31,5 126073:14,82:34,6 G
9Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1:47,91:59,2 162083:17,12:01,7
3Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:38,12:39,1 1200Disk
BLÅLøb nr. 2 Sulky 3.57 1100 m. Sølvliga indl. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Anemone Af VeddingeSofia Støttrup NielsenSulky2:47,12:47,6 156014:23,22:48,7 Kusk udelukket fra d 1.9-8.9, pga umådeh
5Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:42,02:45,6 158024:23,62:46,8
2CandyLykke JürgensenSulky3:03,13:05,9 140034:31,93:14,2
3ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:03,4 142044:35,13:13,7 G
1AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:52,83:57,3 110054:39,54:14,1 G
RØDLøb nr. 3 Sulky 2.40 1200 m. Guldlige indl. 2RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:12,22:13,9 144013:07,2*2:10,0
2DisneyMagnus SkovsenSulky2:26,52:26,6 130023:08,1*2:24,7
6Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:07,6 150033:08,5*2:05,7 G
5MaxZimusCecilie Germann JensenSulky2:06,22:08,6 150043:12,12:08,1
3Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:19,4 138053:13,12:19,9 G
1ElwisAmalie SandersSulky2:17,02:27,4 130063:14,12:29,3 G
7SoolaimaMille-Marie Neerup JensenSulky2:01,02:03,5 156073:18,32:07,1 G
8Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky1:47,61:52,5 170083:20,21:57,8 G
GRØNLøb nr. 4 Monte 3.23 1100 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Havnens gourmet
3Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonte2:53,02:53,0 130013:29,8*2:41,4
1Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonte3:23,63:23,6 110023:30,6*3:11,5 G
4MadeleineSimone Runa AsmussenMonte2:43,72:43,7 136033:42,0*2:43,2
2Isilon NirmëMatilde DrewsenMonte4:49,43:20,0 112044:08,0*3:41,4
5Flickas PrideKamilla GilsgaardMonte2:01,72:01,4 1840Disk
HVIDLøb nr. 5 Ungdomsløb Sulky 2.47 1100 m. Ungdomsliga indl. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6FinallyKamilla GilsgaardUngdomsløb Sulky2:18,72:18,7 132013:07,82:22,3 G
2Laban STRKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:42,32:44,2 112023:10,52:50,1
5CæsarJasmin SørensenUngdomsløb Sulky2:29,52:29,8 122033:12,12:37,5
1Anemone Af VeddingeMalou CordtUngdomsløb Sulky2:47,12:47,6 110043:14,22:56,5
4Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,72:36,8 118053:14,42:44,7 G
3SiljeEmilie J FriboUngdomsløb Sulky2:39,12:39,1 1160Disk
SORTLøb nr. 6 Sulky 3.57 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Wurth danmark a/s
6Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:36,02:38,7 164014:17,12:36,8
3Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:42,02:45,6 158024:21,82:45,7
5ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:39,3 164034:44,12:53,2 G
1AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:52,83:57,3 110044:57,94:30,8 G
4Mormors Urban Mads Steen Biering PetersenSulky2:40,42:44,1 158054:59,03:09,2 G
2ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:03,4 1420Henvist til prøveløbHenvist til prøveløb for uregerlighed
LYS BRUNLøb nr. 7 Monte 3.23 1200 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Sønder nærå bageri
1Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonte3:23,63:23,6 120013:43,3*3:06,1
6Flickas PrideKamilla GilsgaardMonte2:01,72:01,4 200023:54,0*1:57,0 G
4MadeleineSimone Runa AsmussenMonte2:43,72:43,7 148034:00,3*2:42,4
5DisneyMalou CordtMonte2:22,22:24,1 170044:12,92:28,8
3Laban STRSigne HenriksenMonte2:42,32:50,5 142054:23,83:05,8
2Baron SetMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonte2:53,02:53,0 1400Disk
LILLALøb nr. 8 Prøveløb pony Monte 3.35 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4ElwisCamilla Germann JensenPrøveløb pony Monte2:17,03:20,0 10803:26,83:11,5Godkendt pony
2Lunderhedens AnnabelleNoah Nickolai KirkegårdPrøveløb pony Monte-3:20,0 10803:27,73:12,3Godkendt ponyG
1Isilon NirmëNikoline DrewsenPrøveløb pony sulky3:03,83:26,1 10403:29,33:21,3Godkendt pony
3Musse MørkJasmin SørensenPrøveløb pony sulky-3:20,0 1080Udgået
5Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerPrøveløb pony sulky2:28,82:28,8 1440Udgået
LYS GRØNLøb nr. 9 Sulky 2.40 1300 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:38,12:39,1 130013:19,0*2:33,1 G
1Mormors Urban Oliver KristoffersenSulky2:40,42:44,1 126023:21,7*2:40,1 G
7Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:07,6 164033:25,2*2:05,1 G
2Eddie StarSara Sofie BerthelsenSulky2:39,22:40,0 130043:25,8*2:38,3
5FudgeRasmus E JensenSulky2:07,82:09,6 160053:28,52:10,3 G
6MaxZimusCecilie Germann JensenSulky2:06,22:08,6 162063:31,92:10,8
4Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:18,52:19,4 150073:49,02:32,7
8Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky1:47,61:52,5 1840Disk

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne