Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato fredag 19. april 2019 Ponydag med indledende afd. af PONYLIGAEN (6)Resultater
LYS BLÅUndervisning Undervisningsløb sulky 600 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Anemone Af VeddingeAnnie Egetoft Undervisningsløb sulky2:54,53:01,6 6001
1CandyCia Mørk Christensen Undervisningsløb sulky3:04,13:13,2 5602
3MadeleineSimone Runa AsmussenUndervisningsløb Monte2:58,82:58,8 6003
GULLøb nr. 1 Ungdomsløb Sulky 2.55 1200 m. Frit handicap, LIGARekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: TRAVDISCOUT/KINNERUP HESTEARTIKLER
1Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:51,22:55,7 120013:25,52:51,3 G
2Laban STRKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:55,32:55,3 120023:28,3*2:53,6 G
6Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,82:33,8 136033:29,22:33,8 G
3Julius IILine G AndersenUngdomsløb Sulky2:46,32:49,7 124043:30,12:49,4 G
4BeautySelma S GrageUngdomsløb Sulky2:46,72:46,7 126053:31,72:48,0 G
5Kong ArthurRuben KristensenUngdomsløb Sulky2:42,52:42,5 1300Disk-gim
BLÅLøb nr. 2 Sulky 4.55 900 m. Frit handicap, BRONZE, langsomRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: TRAVDISCOUT/KINNERUP HESTEARTIKLER
5AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:57,64:04,7 108014:24,54:04,9 G
7Turbo TulleSelma S GrageSulky3:31,43:32,6 124024:25,93:34,4 G
6Vangs BanditOliver JensenSulky3:33,43:39,4 122034:28,03:39,7 G
1Veggerbys Loch an DaimhMads Steen Biering PetersenSulky4:33,55:06,7 86044:34,85:19,5
4Steengaardens LunaSimone Runa AsmussenSulky4:03,34:21,0 102054:52,24:46,5 G
2Gentleman Cecilie SandersSulky4:56,84:56,8 900Disk-gim
3LulleGry Bruun Sulky4:14,04:25,7 1000Disk
RØDLøb nr. 3 Sulky 2.44 1200 m. Frit handicap, GULD, hurtigereRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: TRAVDISCOUT/KINNERUP HESTEARTIKLER
5Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:19,92:24,5 136013:08,4*2:18,5
6FudgeRasmus E JensenSulky2:11,72:14,8 146023:08,9*2:09,4 G
4DjamGry Bruun Sulky2:30,82:35,6 126033:17,72:36,9
8NeithCecilie Germann JensenSulky1:55,72:03,4 160043:18,12:03,8 G
9SoolaimaMille-Marie Neerup JensenSulky2:01,02:02,8 160053:18,72:04,2
2Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:43,8 120063:18,72:45,6 G
7Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:06,7 156073:19,52:07,9 G
3Eddie StarMalthe Oliver ArpSulky2:39,22:39,2 124083:20,62:41,8
11Una fra SkovbogårdSelma S GrageSulky1:43,21:48,1 182093:31,01:55,9 G
1Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:39,52:45,8 1180103:33,93:01,3 G
10Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,52:02,0 1620113:38,42:14,8 G
GRØNLøb nr. 4 Sulky 2.45 1200 m. Frit handicap, Guld, hurtigereRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: TRAVDISCOUT/KINNERUP HESTEARTIKLER
9MaxZimusCecilie Germann JensenSulky2:17,52:17,5 144013:13,5*2:14,4 G
8DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:17,12:23,7 138023:13,62:20,3 G
7ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:33,7 128033:15,92:33,0
4Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtSulky2:09,92:37,6 126043:19,32:38,2 G
10Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:12,22:13,7 148053:21,02:15,8
6UR KåreMille-Marie Neerup JensenSulky2:33,52:34,7 128063:22,62:38,3
1Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenSulky2:42,52:42,5 122073:25,72:48,6 G
3Mormors Urban Oliver KristoffersenSulky2:40,42:40,4 124083:26,92:46,9 G
2SiljeMalou Celine Hammerich NielsenSulky2:41,72:41,7 122093:42,53:02,4 G
5Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:35,02:35,0 1280Disk
HVIDLøb nr. 5 Sulky 3:09 1000 m. Frit handicap, SØLV, 2.45-3.30RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: TRAVDISCOUT/KINNERUP HESTEARTIKLER
3Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:52,02:52,0 110013:05,1*2:48,3 G
2Laban STRMalou Bak DjervadSulky2:55,32:55,3 108023:06,7*2:52,9 G
4Julius IILine G AndersenSulky2:46,32:49,7 112033:07,92:47,8
5BeautySelma S GrageSulky2:46,72:46,7 114043:10,82:47,4 G
1ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:10,6 100053:21,53:21,5
6ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:46,4 1140Disk-gim
SORTLøb nr. 6 Monte 2.59 1000 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5TysseCamilla Germann JensenMonte1:53,31:53,3 158013:07,11:58,4
1MadeleineEmilie J FriboMonte2:58,82:58,8 1000Henvist til prøveløb
2Shanti KMille-Marie Neerup JensenMonte2:37,22:37,2 1140Disk
3Flickas PrideMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonte-2:02,5 1460Henvist til prøveløb
4Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonte1:57,21:57,2 1520Disk
LYS BRUNLøb nr. 7 Ungdomsløb Sulky 2.55 1000 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Dixie IIMaia G. AndersenUngdomsløb Sulky2:51,22:55,7 100012:53,02:53,0 G
2Kong ArthurRuben KristensenUngdomsløb Sulky2:42,52:42,5 108022:53,3*2:40,5 G
3Hellestruplunds GeenaCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:33,82:33,8 114033:04,92:42,2 G
LILLALøb nr. 8 Sulky 3.11 1000 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4DisneyMagnus SkovsenSulky2:55,62:42,9 118012:56,8*2:29,8
6Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtSulky2:09,92:37,6 122022:59,12:26,8 G
5Zickat Oliver KristoffersenSulky2:36,52:39,7 120033:02,9*2:32,4 G
3ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:46,4 114043:03,42:40,9
2Anemone Af VeddingeSofia Støttrup NielsenSulky2:54,53:01,6 106053:13,33:02,4
1CandyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky3:04,13:13,2 980Disk
LYS GRØNLøb nr. 9 Sulky 4.55 700 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:10,6 108013:26,83:11,5 Kusk frakendt pisk de næste to starter
4AskepotMolly Josefine RasmussenSulky3:57,64:04,7 84023:27,54:07,0
2LulleGry Bruun Sulky4:14,04:25,7 78033:27,64:26,2
1Gentleman Cecilie SandersSulky4:56,84:56,8 70043:32,05:02,9 G
5Turbo TulleSelma S GrageSulky3:31,43:32,6 98053:35,93:40,3 G
3Steengaardens LunaIda Faxøe Enghave LauridsenSulky4:03,34:21,0 80063:47,94:44,9
ROSALøb nr. 10 Sulky 2.40 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
9Una fra SkovbogårdSelma S GrageSulky1:43,21:48,1 162012:54,51:47,7 G
4DjokoGlen Høgsberg KristensenSulky2:17,12:23,7 122022:55,72:24,0 G
5Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:06,12:06,7 138032:56,12:07,6 G
3ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:33,7 114042:57,22:35,4 G
2DjamGry Bruun Sulky2:30,82:35,6 114052:58,22:36,3 G
1Mormors Urban Oliver KristoffersenSulky2:40,42:40,4 110052:58,82:42,5
7Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,52:02,0 144073:03,42:07,4 G
8Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonte1:57,21:57,2 150083:04,52:03,0
6Flickas PrideMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonte-2:02,5 1440Henvist til prøveløb
ORANGELøb nr. 11 Sulky 3:00 900 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3DisneyMagnus SkovsenSulky2:55,62:42,9 100012:29,0*2:29,0
7Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:35,02:35,0 104022:36,0*2:30,0 G
1Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:52,02:52,0 94032:36,5*2:46,5
5Zickat Oliver KristoffersenSulky2:36,52:39,7 102042:37,1*2:34,0 G
6Eddie StarMalthe Oliver ArpSulky2:39,22:39,2 102052:49,02:45,7 G
2Korreborgs Eagle EyeMads Marloth Sulky2:39,52:45,8 98062:53,92:57,4 G
4SiljeLykke JürgensenSulky2:41,72:41,7 100073:26,03:26,0 G

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne