Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Dansk PonyvæddeløbsForening - DPV

Løbsdato lørdag 9. oktober 2021 10. LøbsdagResultater
RØDLøb nr. 1 Sulky 3.38 900 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6FieSofie PihlSulky3:16,83:19,1 98013:20,03:24,1 g
5FisenMathilde PedersenSulky3:32,43:36,9 90023:22,43:44,9 g
1BertramCecilie SoelbergSulky4:32,44:42,4 70033:23,14:50,1 g
2Cæsar IChristina Krogh BielSulky3:43,73:43,5 88043:25,43:53,4 g
4LowieMikkel PedersenSulky3:40,83:38,8 90053:36,34:00,3 g
3RosaFreja Krogh KrarupSulky3:41,13:39,2 90063:39,64:04,0
GRØNLøb nr. 2 Sulky 3:07 900 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1FlamingoMikkel PedersenSulky3:00,53:23,2 82012:55,63:34,1 g
3SmillaFreja Krogh KrarupSulky3:08,73:07,0 90022:57,23:16,9
5IcemannSofie PihlSulky2:56,82:59,6 94032:58,33:09,7 g
2Smidtens LokeFrederik Beyer SmidtSulky3:16,63:16,6 86043:06,23:36,5 g
4MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky2:56,33:06,5 900Diskgalop
BLÅLøb nr. 3 Sulky 2.37 900 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:36,52:51,9 82012:22,22:53,4
2Emmeros CelineLærke Møller JørgensenSulky2:33,62:41,4 88022:25,12:44,9 g
5Prins GFreia Møller JørgensenSulky2:09,12:11,8 108032:30,12:19,0 g
3HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:29,62:37,7 90042:31,02:47,8 g
4Ljungens LadyMathilde PedersenSulky2:19,62:29,1 94052:25,92:35,2 g
RØDLøb nr. 4 Sulky 3.38 1000 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5FisenMathilde PedersenSulky3:32,43:36,9 100013:42,13:42,1 g
6FieSofie PihlSulky3:16,83:19,1 110023:44,23:23,8
2Cæsar IChristina Krogh BielSulky3:43,73:43,5 98033:46,23:50,8
4LowieMikkel PedersenSulky3:40,83:38,8 100043:49,53:49,5 g
1BertramCecilie SoelbergSulky4:32,44:42,4 78054:00,35:08,1 g
3RosaFreja Krogh KrarupSulky3:41,13:39,2 100064:09,64:09,6 g
GRØNLøb nr. 5 Sulky 3:07 1000 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3SmillaFreja Krogh KrarupSulky3:08,73:07,0 100013:17,93:17,9
1FlamingoMikkel PedersenSulky3:00,53:23,2 92023:18,33:35,5 g
5IcemannSofie PihlSulky2:56,82:59,6 104033:19,53:11,8
4MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky2:56,33:06,5 100043:22,33:22,3 g
2Smidtens LokeFrederik Beyer SmidtSulky3:16,63:16,6 96053:27,33:35,9 g
BLÅLøb nr. 6 Sulky 2.37 1000 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:36,52:51,9 92012:39,42:53,3
2Emmeros CelineLærke Møller JørgensenSulky2:33,62:41,4 98022:42,02:45,3
4Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:19,62:29,1 106032:44,22:34,9 g
5Prins GFreia Møller JørgensenSulky2:09,12:11,8 120042:44,82:17,3 g
3HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:29,62:37,7 100052:47,02:47,0 g

Du kan e.v.t. printe resultaterne