Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Dansk PonyvæddeløbsForening - DPV

Løbsdato lørdag 3. oktober 2020 6. løbsdagResultater
RØDLøb nr. 1 Rutineløb 3.36 900 m. frit handicap med middel distanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4FieSofie PihlRutineløb3:16,83:16,7 98013:19,73:23,8
2Cæsar IChristina Krogh BielRutineløb3:55,53:56,6 82023:19,74:03,5
1BertramMathilda Begtoft-SanchezRutineløb4:32,44:44,2 68033:21,14:55,7
3MilleCecilie SoelbergRutineløb3:07,83:36,4 90043:21,43:43,8 g
GRØNLøb nr. 2 Sulky 3.32 900 m. frit handicap med middel distanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3IcemannSofie PihlSulky2:56,83:12,4 100013:12,53:12,5
2SmillaFreja Krogh KrarupSulky3:13,03:27,1 92023:13,93:30,8
1FlamingoFrederik Beyer SmidtSulky3:00,53:32,9 90033:15,93:37,7 g
5Emmeros CelineLærke Møller JørgensenSulky2:33,62:41,5 118043:17,82:47,6
4MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky2:56,32:54,8 110053:25,33:06,6 g
BLÅLøb nr. 3 Rutineløb 2.43 900 m. frit handicap med middel distanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2HedvigEmilie Selmann BørgesenRutineløb2:32,92:38,0 92012:30,22:43,3 g
1Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenRutineløb2:43,02:43,9 90022:31,12:47,9
4Prins GFreia Møller JørgensenRutineløb2:10,32:14,4 110032:32,42:18,5
3Ljungens LadyMathilde PedersenRutineløb2:19,62:19,6 106042:51,72:42,0
RØDLøb nr. 4 Sulky 3.36 1000 m. frit handicap med middel distanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4FlamingoFreja Krogh KrarupSulky3:00,53:32,9 102013:39,13:34,8 g
5FieSofie PihlSulky3:16,83:16,7 110023:40,73:20,6
3MilleCecilie SoelbergSulky3:07,83:36,4 100033:42,73:42,7 g
2Cæsar IChristina Krogh BielSulky3:55,53:56,6 92043:44,64:04,1
1BertramMathilda Begtoft-SanchezSulky4:32,44:44,2 76053:52,15:05,4
GRØNLøb nr. 5 Rutineløb 3.27 1000 m. frit handicap med middel distanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2IcemannSofie PihlRutineløb2:56,83:12,4 108013:30,73:15,1
1SmillaFreja Krogh KrarupRutineløb3:13,03:27,1 100023:38,93:38,9
3MovitzEmilie Selmann BørgesenRutineløb2:56,32:54,8 118033:46,63:12,0 g
BLÅLøb nr. 6 Sulky 2.43 1000 m. frit handicap med middel distanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:43,02:43,9 100012:46,32:46,3
3HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:32,92:38,0 104022:46,82:40,4 g
2Emmeros CelineLærke Møller JørgensenSulky2:33,62:41,5 100032:47,12:47,1 g
5Prins GFreia Møller JørgensenSulky2:10,32:14,4 122042:49,22:18,7
4Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:19,62:19,6 116052:57,42:32,9

Du kan e.v.t. printe resultaterne