Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 2. april 2022 2. Løbsdag Resultater
RØDLøb nr. 1 Ungdomsløb monté/Sulky 1.52 1200 m. MiddeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Dansk Trav Klub
3Tip TopMikkel PedersenUngdomsløb Sulky1:41,71:43,2 130012:18,31:46,4
1ElvirussSofie QuistUngdomsløb Sulky2:00,32:02,3 1100DiskAdvarsel for uforsigtig kørsel med fejlende pony.
2Isilon Alasse Nathalie K HansenUngdomsløb Sulky1:51,81:52,2 1200Udgået
HVIDLøb nr. 2 Både monté og Sulky 3.16 1000 m. MiddeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Dansk Trav Klub
7H: G: Sven-ArneMalou Barnkob BroSulky3:01,33:01,3 108013:19,63:04,8 g
5Fröken BlixtraMikkel Klitgaard KnudsenSulky3:15,63:10,0 104023:21,9*3:14,1 g
4UteMike DambergSulky3:12,23:10,0 104033:22,73:14,9
1FisenMathilde PedersenSulky3:32,43:38,6 90043:25,63:48,4 g
8Farsøs KatieMegan Marie Feldbæk CulbertSulky2:54,82:54,8 112053:28,43:06,1 g
2Miss Magic Mie My Høyen StaalsenSulky3:19,93:26,1 960 Udgået
3SmillaFreja Krogh KrarupSulky3:08,73:15,1 1000Disk
6StarNatasja Lisa Folkmann-StaackSulky3:01,33:07,0 1040Udgået
LYS BRUNLøb nr. 3 Både monté og Sulky 2.35 1000 m. MiddeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Dansk Trav Klub
8ElvirussSofie QuistSulky2:00,32:02,3 126012:33,92:02,1 g
1Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky2:58,83:08,6 82022:35,23:09,3
7AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:12,32:22,7 108032:35,22:23,7 g
4Björkens FriscoWilma A JohanssonSulky2:52,62:52,6 90042:40,02:57,8 g
3Musse MørkElla LøvstrupSulky2:53,02:53,0 90052:40,92:58,8 g
5Prins FelixNiels-Peter LønstrupSulky2:41,32:51,0 90062:41,52:59,4 g
2Wonderful WinnieSofie Liljekvist WodojnikSulky2:36,02:53,0 900NC
6Gloria’s CumulusNatasja Lisa Folkmann-StaackSulky2:37,02:50,1 920Udgået
SORTLøb nr. 4 Både monté og Sulky 2.22 1000 m. MiddeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Dansk Trav Klub
8Tip TopMikkel PedersenSulky1:41,71:43,2 138012:16,7*1:39,1
2HedvigEmilie Selmann Sulky2:29,62:45,5 86022:17,62:40,0
4Allgunnens EbbaMathilde PedersenSulky2:35,52:36,3 90032:22,42:38,2
6Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:00,82:03,1 116042:25,62:05,5
7FinallySofie QuistSulky1:59,91:59,9 118052:40,52:16,0 g
1Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:49,7 84062:32,13:01,1 g
3Ravanelly SilverMalou Barnkob BroSulky2:25,92:43,7 860Disk
5AkleiaNathalie K HansenSulky2:25,82:33,9 920Udgået
ROSALøb nr. 5 Både monté og Sulky 3.23 1200 m. MiddeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Dansk Trav Klub
6H: G: Sven-ArneMalou Barnkob BroSulky3:01,33:01,3 134014:07,73:04,9 g
4Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky2:58,83:08,6 130024:07,53:10,4 Deklasseret til nr. 2. Advarsel for grov trængning
1Queen Megan Marie Feldbæk CulbertSulky3:42,33:52,3 104034:14,24:04,4
7Farsøs KatieNiels-Peter LønstrupSulky2:54,82:54,8 140045:06,13:38,6 g
3SmillaFreja Krogh KrarupSulky3:08,73:15,1 124055:17,04:15,6
2FisenMathilde PedersenSulky3:32,43:38,6 1120 g. Advarsel for drivning
5StarNatasja Lisa Folkmann-StaackSulky3:01,33:07,0 1300Udgået
GULLøb nr. 6 Både monté og Sulky 2.37 1200 m. MiddeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Dansk Trav Klub
8AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:12,32:22,7 132013:04,82:20,0
3Prins FelixElla LøvstrupSulky2:41,32:51,0 110023:05,62:48,7 g
2Björkens FriscoWilma A JohanssonSulky2:52,62:52,6 110033:07,1*2:50,1 g
1Wonderful WinnieSofie Liljekvist WodojnikSulky2:36,02:53,0 1080NC
4Gloria’s CumulusNatasja Lisa Folkmann-StaackSulky2:37,02:50,1 1100Udgået
5Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:49,7 1120Disk
6Trolleby MelonMie My Høyen StaalsenSulky2:29,42:48,1 1120NC
7AkleiaNathalie K HansenMonté2:44,52:44,5 1140Udgået
RØDLøb nr. 7 Både monté og Sulky 2.20 1200 m. MiddeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Dansk Trav Klub
1HedvigEmilie Selmann Sulky2:29,62:45,5 102012:36,92:33,8 g
5FinallySofie QuistSulky1:59,91:59,9 140022:48,52:00,4 g
4Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:00,82:03,1 136032:48,82:04,1
3Allgunnens EbbaMathilde PedersenSulky2:35,52:36,3 10802:50,22:37,6 g
2Ravanelly SilverMalou Barnkob BroSulky2:25,92:43,7 1020Udgået
6Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:51,81:52,2 1500Udgået

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne