Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 17. april 2021 4. løbsdagResultater
LILLAPrøveløb Prøveløb monté/Sulky 0 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Sun MaidNikoline DrewsenPrøveløb pony sulky-3:10,0 110013:32,83:13,5Godkendt ponyG
GULLøb nr. 1 Sulky 3.35 1000 m. Frit handicap med middeldistance. Startgebyr 40 krRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Charlottenlund Amatørklub
4Baron V D JapigwegLiva Miller Sandahl SkovSulky3:20,03:42,7 96013:23,93:32,4
1Queen Mathilde DrescherSulky3:42,34:06,5 88023:29,13:57,6
2Frida MørkSelma CurtisSulky3:46,84:06,2 88033:29,13:57,6 G
8Musse MørkElla LøvstrupSulky3:12,23:12,2 112043:30,2*3:07,7 G
7TitaniNathalie K HansenSulky3:08,43:18,8 108053:30,23:14,6
9Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,33:07,6 114063:32,33:06,2 G
6StarNatasja Lisa KousholtSulky3:25,23:25,2 104073:34,83:26,5 G
3FisenMathilde PedersenSulky3:38,13:44,3 96083:40,53:49,7 G
5Miss Magic Megan Marie Feldbæk CulbertSulky3:30,03:34,8 100094:20,04:20,0
ROSALøb nr. 2 Sulky 2.48 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Charlottenlund Amatørklub
5Trolleby MelonNicolai HaagensenSulky2:29,42:48,5 100012:43,72:43,7
6Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:44,72:44,7 102022:45,3*2:42,1
3Thybo's LokeIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:54,22:58,1 94032:45,52:56,1
8AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:35,2 108042:48,42:35,9
9FinallySofie QuistSulky2:06,92:10,0 130052:49,32:10,2
4Prins FelixEmilie Austin MunkholmSulky2:48,32:51,3 98062:50,22:53,7
1Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky3:05,23:05,2 900 Bortvist. 2 omstarter
2H: G: Sven-ArneMatilde DrewsenSulky3:03,93:05,0 900Disk
7Bergholdt´s AbbyOlivia LandergrenSulky2:41,32:44,6 1020Disk
RØDLøb nr. 3 Sulky 2.13 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Charlottenlund Amatørklub
8Tip TopMikkel PedersenSulky1:41,71:43,8 128012:13,31:44,1
1Gloria’s CumulusNatasja Lisa KousholtSulky2:44,42:44,4 80022:13,42:46,8
2Ravanelly SilverMalou Barnkob BroSulky2:25,92:38,9 84032:17,92:44,2
5B.B.S TrogenNoah Mathias HolseSulky2:03,52:11,0 102042:18,12:15,4
4AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:12,32:14,9 98052:18,22:21,0
3Bambola SetNikoline DrewsenSulky2:37,52:33,5 86062:19,22:41,9
7Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:55,81:58,0 112072:22,52:07,2
6ElvirussSofie QuistSulky2:02,72:04,3 1060 Bøde. Afstraffelse af pony efter løb
GRÅLøb nr. 4 Rutineløb 0 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Isilon NirmëNikoline DrewsenRutineløb2:54,53:11,2 110013:08,0*2:50,9
LYS BRUNLøb nr. 5 Sulky 3.30 1400 m. Frit handicap med middeldistance. Startgebyr 40 krRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Charlottenlund Amatørklub
1Queen Matilde DrewsenSulky3:42,34:06,5 120014:34,43:48,7
7Musse MørkNikoline DrewsenSulky3:12,23:12,2 152024:38,4*3:03,2 G
4Miss Magic Selma CurtisSulky3:30,03:34,8 136034:39,1*3:25,2
8Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,33:07,6 156044:47,63:04,4 G
5StarNatasja Lisa KousholtSulky3:25,23:25,2 144054:53,1*3:23,5
3Baron V D JapigwegMegan Marie Feldbæk CulbertSulky3:20,03:42,7 132064:55,53:43,9
2FisenMathilde PedersenSulky3:38,13:44,3 132074:57,23:45,2
6Farsøs KatieMathilde DrescherSulky3:03,93:12,2 152085:02,33:18,9
HVIDLøb nr. 6 Sulky 2.47 1400 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Charlottenlund Amatørklub
8FinallySofie QuistSulky2:06,92:10,0 180013:48,82:07,1 G
3Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,22:58,1 132023:51,42:55,3
5Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:44,72:44,7 142033:52,2*2:43,5
4Prins FelixLiva Miller Sandahl SkovSulky2:48,32:51,3 136043:52,72:51,1
2H: G: Sven-ArneElla LøvstrupSulky3:03,93:05,0 126053:55,63:07,0 G
1Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky3:05,23:05,2 126063:57,43:08,4
6Bergholdt´s AbbyOlivia LandergrenSulky2:41,32:44,6 142074:01,42:50,0 G
7AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:35,2 150084:10,82:47,2 G
SORTLøb nr. 7 Sulky 2.11 1400 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Charlottenlund Amatørklub
7Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:55,81:58,0 156012:59,7*1:55,2
5ElvirussSofie QuistSulky2:02,72:04,3 148023:03,62:04,1 G
6Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:00,82:03,1 148033:04,42:04,6
1Gloria’s CumulusNatasja Lisa KousholtSulky2:44,42:44,4 112043:06,62:46,6
2Ravanelly SilverMalou Barnkob BroSulky2:25,92:38,9 116053:10,52:44,2
4B.B.S TrogenNoah Mathias HolseSulky2:03,52:11,0 140063:17,12:20,8
3Bambola SetEmilie Austin MunkholmSulky2:37,5*2:37,5 *116073:22,42:54,5
8Tip TopMikkel PedersenSulky1:41,71:43,8 1760

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne