Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 10. oktober 2020 Løbsdag 10Resultater
GULLøb nr. 1 Sulky 3.45 1000 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Deki Sportspræmier
4Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:34,9 104013:44,03:35,4 g
2Queen Emilie Austin MunkholmSulky3:42,33:51,5 98023:44,13:48,7 g
3MilleCecilie SoelbergSulky3:07,83:36,4 104033:47,23:38,5
5Miss Magic Maddie Sophia Fellbæk CulbertSulky3:31,73:31,7 106043:48,13:35,2
1Cæsar IChristina Krogh BielSulky3:55,54:00,8 94053:48,54:03,1
ROSALøb nr. 2 Sulky 3:05 1000 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Deki Sportspræmier
4CumulusNatasja Lisa KousholtSulky3:01,13:01,1 102013:13,13:09,3
2Farsøs KatieElla LøvstrupSulky3:03,93:13,9 96023:17,13:25,3
1Musse MørkSelma CurtisSulky3:15,03:15,0 94033:26,83:40,0
3H: G: Sven-ArneLaurits LønstrupSulky3:03,93:08,4 98043:30,33:34,6
5Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:57,1 1040Disk
RØDLøb nr. 3 Sulky 2.55 1000 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Deki Sportspræmier
1Trolleby MelonElla LøvstrupSulky2:29,42:57,5 98012:50,92:54,4
3Prins FelixSelma CurtisSulky2:54,42:55,1 100022:51,5*2:51,5
6Bambola SetMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:41,22:47,9 104033:00,52:53,6
4Katriona MMia DahlquistSulky2:54,82:54,8 100043:03,03:03,0
2Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,22:55,8 100053:03,13:03,1
5MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky2:56,32:54,8 100063:04,23:04,2
7Mormors LindeEmilie Austin MunkholmSulky2:47,02:47,0 1040 Disk-gim
LYS BRUNLøb nr. 4 Sulky 2.36 1000 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Deki Sportspræmier
2Ravanelly SilverEmilie Austin MunkholmSulky2:25,92:40,6 98012:32,82:35,9 g
3HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:32,92:38,0 98022:37,92:41,1
1Allgunnens EbbaMalva JohanssonSulky2:41,42:41,4 96032:43,62:50,4
4Allgunnens ÄdlaLea DadicSulky2:36,32:36,3 1000 Disk-gim
5FinallySofie QuistSulky2:09,72:09,7 1200Disk
HVIDLøb nr. 5 Sulky 2.15 1000 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Deki Sportspræmier
3Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:02,22:06,2 106012:15,12:07,5
2Mormors TurboFiluca Wermelin-LarsenSulky2:26,32:28,9 90022:17,82:33,1 g
1Ljungens LadyMathilde PedersenSulky2:19,62:29,6 90032:19,52:35,0
4ElvirussSofie QuistSulky2:02,72:02,7 110042:27,42:14,0 g
5Ernst MalkinCaroline Juul SperlingSulky1:54,52:01,5 112052:34,92:18,3
SORTLøb nr. 6 Sulky 3.45 1400 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Deki Sportspræmier
2Queen Emilie Austin MunkholmSulky3:42,33:51,5 136015:08,73:47,0 g
1Cæsar IChristina Krogh BielSulky3:55,54:00,8 130025:10,53:58,8
3MilleCecilie SoelbergSulky3:07,83:36,4 146035:18,23:37,9
4Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:34,9 146045:19,43:38,8 g
5Miss Magic Maddie Sophia Fellbæk CulbertSulky3:31,73:31,7 148055:20,43:36,5 g
GRÅLøb nr. 7 Sulky 3:08 1400 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Deki Sportspræmier
2Farsøs KatieElla LøvstrupSulky3:03,93:13,9 136014:10,63:04,3
4CumulusNatasja Lisa KousholtSulky3:01,1*2:57,1 *148024:18,0*2:54,3
1Musse MørkSelma CurtisSulky3:15,03:15,0 134034:20,9*3:14,7 g
3H: G: Sven-ArneLaurits LønstrupSulky3:03,93:08,4 140044:33,63:15,4
5Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:57,1 148054:53,53:18,3
LILLALøb nr. 8 Sulky 2.57 1400 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Deki Sportspræmier
3Prins FelixSelma CurtisSulky2:54,42:55,1 142014:12,22:57,6 g
1Trolleby MelonElla LøvstrupSulky2:29,42:57,5 140024:12,63:00,4
2Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,22:55,8 140034:19,63:05,4
4Katriona MMia DahlquistSulky2:54,82:54,8 142044:21,23:03,9
5MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky2:56,32:54,8 142054:21,33:04,0
GULLøb nr. 9 Sulky 2.42 1400 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Deki Sportspræmier
4Ravanelly SilverMia DahlquistSulky2:25,92:40,6 142013:44,92:38,4
5HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:32,92:38,0 144023:47,02:37,6
3Allgunnens EbbaMalva JohanssonSulky2:41,42:41,4 140033:48,92:43,5 g
2Mormors LindeEmilie Austin MunkholmSulky2:47,02:47,0 136043:48,92:48,3
1Bambola SetMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:41,22:47,9 136053:56,22:53,7
ROSALøb nr. 10 Sulky 2.20 1400 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Deki Sportspræmier
3Mormors TurboFiluca Wermelin-LarsenSulky2:26,32:28,9 132013:09,5*2:23,6 g
4AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:12,32:12,3 148023:17,42:13,4
1Allgunnens ÄdlaLea DadicSulky2:36,32:36,3 126033:19,42:38,3
2Ljungens LadyMathilde PedersenSulky2:19,62:29,6 132043:24,12:34,6
5ElvirussSofie QuistSulky2:02,72:02,7 1600Udgået7 dages startforbud
RØDLøb nr. 11 Sulky 2.10 1600 m. Grundlag bedre end 2:15RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Deki Sportspræmier
2Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:02,22:06,2 164013:27,32:06,4
5Tip TopMikkel PedersenSulky1:41,71:41,7 204023:34,21:45,0 g
4HS Didi Li PomNicolai HaagensenSulky1:50,01:59,0 174033:53,12:14,0
3Ernst MalkinCaroline Juul SperlingSulky1:54,52:01,5 172044:04,02:21,9 g
1FinallySofie QuistSulky2:09,72:09,7 1600Udgået7 dages startforbud

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne