Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 8. juni 2019 Liga løb 8. løbsdag på Lunden (4)Resultater
GULLøb nr. 1 Sulky 3:08 1200 m. Liga sølv 2:45 til 3:30RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kinnerup, Århus kaperkørsel
2Katriona MNoah Mathias HolseSulky3:25,03:20,0 112013:35,0*3:12,0
3Farsøs KatieEmilie Austin MunkholmSulky3:11,93:13,3 116023:55,03:22,6 g
5Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:51,72:52,0 132033:55,22:58,2
6Bambola SetLaurits LønstrupSulky2:41,22:50,9 132043:57,22:59,7
1Baron V D JapigwegSelma CurtisSulky3:20,03:26,8 110053:57,73:36,1
4Thybo's LokeMike DambergSulky3:00,23:08,6 1200Disk
BLÅLøb nr. 2 Ungdomsløb Sulky 2.16 1200 m. Ungdomsliga, frit hcp.RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kinnerup, Århus kaperkørsel
3Prins GNanna NielsenUngdomsløb Sulky2:13,72:16,5 120012:43,12:15,9
4HS Didi Li PomNicklas Roed JeppesenUngdomsløb Sulky1:50,01:59,4 136022:49,22:04,4
2Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenUngdomsløb Sulky2:51,72:52,0 94032:51,73:02,7
1H: G: Sven-ArneJuliane IngdamUngdomsløb Sulky3:07,83:09,6 860Disk
5Kålmans PrinsenJonas HansenUngdomsløb Sulky1:47,91:59,2 1360UdgikTransport Hindring
RØDLøb nr. 3 Sulky 2.30 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Beslagsmed Bjarke Haagensen
4Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:07,62:08,3 116012:30,72:09,9
3Sharifa MNoah Mathias HolseSulky2:30,12:30,3 100022:34,72:34,7
2Trolleby MelonEmilie Austin MunkholmSulky2:29,42:47,7 90032:37,52:55,0
1Bambola SetSelma CurtisSulky2:41,22:50,9 88042:38,53:00,1
5Kålmans PrinsenNanna NielsenSulky1:47,91:59,2 1260UdgikTransport hindring
GRØNLøb nr. 4 Sulky 1.59 1600 m. Liga guld 2:45 og bedreRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Kinnerup, Århus kaperkørsel
3AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:20,22:21,0 136013:10,6*2:20,1
1Sharifa MNoah Mathias HolseSulky2:30,12:30,3 126023:16,02:35,6 g
2Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:29,9 128033:16,12:33,2 g
4HS Didi Li PomNicolai HaagensenSulky1:50,01:59,4 1600UdgåetKusk hindring
5Ernst RomeoNanna NielsenSulky1:47,61:49,4 1740UdgikTransport hindring
HVIDLøb nr. 5 Sulky 3:08 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Beslagsmed Bjarke Haagensen
1Katriona MNoah Mathias HolseSulky3:25,03:20,0 94012:58,4*3:09,8
3Thybo's LokeMike DambergSulky3:00,23:08,6 100023:15,13:15,1
4Trolleby MelonLaurits LønstrupSulky2:29,42:47,7 112033:26,63:04,5
2Farsøs KatieEmilie Austin MunkholmSulky3:11,93:13,3 980Opgav
5Prins GNanna NielsenSulky2:13,72:16,5 1380Opgav

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!
Du kan e.v.t. printe resultaterne