Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Bornholms Ponytravklub - BHPT

Løbsdato lørdag 27. juni 2020 TravskoledagResultater
ORANGELøb nr. 1 Prøveløb monté/Sulky 3.51 700 m. PrøveløbRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Prieem Balle’s BalderNicole Rømer JensenPrøveløb pony sulky-3:40,0 74012:30,93:23,9Godkendt pony- G
4CumulusCamilla SamsonRutineløb3:10,0 86022:44,13:10,8
5JackiAicha Louise NørregaardPrøveløb pony sulky-2:49,6 96033:08,43:16,3Godkendt pony- G
6FiboXenia AnderssonRutineløb2:46,5 98043:09,43:13,3 G
1LucasLaura Kofod BagerPrøveløb kusk sulky3:45,23:51,2 70053:10,94:32,7Godkendt kusk
3Skovløkkes ElizaIsabella SamsonPrøveløb pony monté2:53,73:12,9 840Disk
GULLøb nr. 2 Sulky 3.51 800 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Tømrermester - Jesper Munk
4Hjortagers TrisseOliva Marie MunkSulky3:32,63:43,5 8201NC
6AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:35,4 11802NC G
5Donna AllaraXenia AnderssonSulky2:59,72:59,7 10203NC G
2LucasAicha Louise NørregaardSulky3:45,23:51,2 8004NC
1StarNatasja Lisa KousholtSulky3:51,33:51,3 8005NC
3BasseEmmalee AnderssonSulky3:46,13:46,1 8206NC
7Mormor's TurboFiluca Wermelin-LarsenSulky2:26,32:28,2 12407NC G
LILLALøb nr. 3 Monté 3.35 900 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Systuen Snorlie
5AkleiaNathalie K HansenMonté2:46,12:46,1 116013:18,62:51,2 G
6LisaIsabella SamsonMonté2:37,82:37,8 122023:19,22:43,3
2Donna AllaraEmmalee AnderssonMonté3:18,93:26,2 94033:20,63:33,4 G
1Østruplunds JasonMathea JönssonMonté3:35,33:35,3 900Udgået
3DolceTabea Anne MunkMonté3:25,43:25,4 940Disk
4FiboXenia AnderssonMonté2:46,52:46,5 1160Disk
RØDLøb nr. 4 Sulky 3.51 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Valodias Multiservice
1StarNatasja Lisa KousholtSulky3:51,33:51,3 100013:47,0*3:47,0 Advarsel for drivning
5LisaIsabella SamsonSulky2:30,62:30,6 154024:08,22:41,2
6Mormor's TurboFiluca Wermelin-LarsenSulky2:26,32:28,2 156064:09,12:39,7
2BasseEmmalee AnderssonSulky3:46,13:46,1 1020Disk
3Hjortagers TrisseOliva Marie MunkSulky3:32,63:43,5 1040Disk
4DolceTabea Anne MunkSulky3:18,03:18,0 1160Disk

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne