Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Lolland Falster Ponytravklub - LFPT

Løbsdato søndag 29. oktober 2023 Sidste løbsdag i 2023Resultater
SORT Prøveløb pony monté 1140 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Ljungens NinaMegan Marie Feldbæk CulbertPrøveløb rytter monté2:11,72:11,7 114013:01,52:39,2Godkendt rytter
GULLøb nr. 1 Sulky 640 m. Meld din pony/Amerikanerløb - der inddeles i passeRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Hestepraksis Lolland-Falsters Ærespræmie 2023
9IsmileLeia Anne Ambrosia PedersenSulky3:11,63:22,4 70012:29,03:32,9 g
4Kjøngs BaileyLucas Low HansenSulky3:25,83:34,4 66022:29,83:47,0 g
2Pippi AmbrosiaLucka Anne Ambrosia PedersenSulky3:24,43:36,7 66032:30,13:47,4
3Luna af ToalstangMegan Marie Feldbæk CulbertSulky3:36,23:36,3 66042:30,13:47,4
8Gwaihir AxFreya Mille AndersenSulky3:23,43:29,2 68052:30,73:41,6 g
7Funnyfarms DarioJoey Leonardo HolstedSulky3:25,13:31,1 66062:35,23:55,2
1Sir Michael JacksonClaire LeegaardSulky3:40,03:40,4 64072:40,04:10,0
5Bådsgårds Yakari Alberte Malling MørkSulky3:30,83:33,3 660Disket for galop
6LunaVictoria Seelig KeilstrupSulky3:29,53:32,6 660Udgik
BLÅLøb nr. 2 Sulky 1140 m. Meld din pony/Amerikanerløb - der inddeles i passeRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Sydfalster Turist & Erhvervsforening og Kikkos Ærespræmie 2023
3HelgeEmma Nøhr OlsenSulky2:23,52:26,9 150013:40,22:26,8 g
4BB:S Sipp VincentJonathan Winther VeelSulky2:13,32:13,3 166023:48,82:17,8
5Pejnarve FerryClara Winther VeelSulky2:06,12:06,3 174033:51,92:13,3 g
1Bådsgårds YodaAlberte Malling MørkSulky3:13,63:13,6 1140Disket for galop i mål
2Frederik FlottenheimerElla GommesenSulky2:41,92:42,4 1360Udgik
RØDLøb nr. 3 Sulky 640 m. Meld din pony/Amerikanerløb - der inddeles i passeRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Stones By Birkekvist, LFPT & Travshoppen.dks Ærespræmie 2023
6Søndergaards FayAlba Lollike OlsenSulky3:53,53:53,7 72012:50,83:57,2 Advarsel - Ej holde bane i opløbet
3BillyMarkus Nik ChristensenSulky3:23,44:07,3 68022:53,44:15,0
8Luna af ToalstangAlberte Malling MørkSulky3:36,23:36,3 78032:54,53:43,7 g
2CasinoFreya FrylandSulky4:05,84:11,2 68042:55,04:17,4
4Bådsgårds SudokuSilas VellierSulky3:57,03:57,7 72052:57,84:06,9
1Nordlunde RoccoSarah Christel PedersenSulky4:03,64:26,0 64063:02,04:44,4
7Lammehaven’s ZoleaEmma Nøhr OlsenSulky3:51,93:51,9 74073:04,94:09,9 g
5Thybo's CæsarLucas JensenSulky3:54,43:55,6 72083:10,24:24,2
GRÅLøb nr. 4 Prøveløb pony sulky 1140 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Ljungens NinaAlberte Malling MørkPrøveløb pony sulky2:01,62:07,9 114013:05,42:42,6Godkendt pony
1Mini VinnieElla GommesenPrøveløb pony sulky4:10,0 1140Udgik
SORTLøb nr. 5 Monté 640 m. Opsættes efter den langsomst meldteRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Hestepraksis Lolland-Falster og HT Wraps Ærespræmie 2023
2ZigridClaire LeegaardRutineløb2:08,92:51,2 82012:20,32:51,1
4Dråbe RosendalKarina Bagge Hudtloff NielsenRutineløb2:40,62:41,7 88022:22,02:41,4 g
1Pippi AmbrosiaLucka Anne Ambrosia PedersenRutineløb3:24,43:41,3 64032:34,64:01,6 g
3Bambola SetLuna H. RomerRutineløb2:36,72:46,1 860Udgik
SORTLøb nr. 6 Sulky 640 m. Meld din pony/Amerikanerløb - der inddeles i passeRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: LFPT og Skibsteds Ærespræmie 2023
1Bådsgårds Yakari Alberte Malling MørkSulky3:30,83:33,3 64012:18,23:35,9 g
4LojstamoddLucas Low HansenSulky2:57,43:04,3 74022:21,43:11,1 g
6FindusClara Winther VeelSulky2:49,12:51,2 80032:22,02:57,5 g
2MindyMathilde-Mai ChristensenSulky2:46,53:09,4 72042:25,73:22,4
3PolkaLuna H. RomerSulky3:08,53:08,9 720Disket for galop
5Skotts BreezerSøs Ragnhild HavemannSulky2:58,92:59,4 760Udgik
LYS BRUNLøb nr. 7 Sulky 1140 m. Meld din pony/Amerikanerløb - der inddeles i passeRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Sydfalster Turist & Erhversforenings Ærespræmie 2023
1IsmileLeia Anne Ambrosia PedersenSulky3:11,63:22,4 114013:44,13:16,6 Advarsel - forårsage omstart
5WonderJonathan Winther VeelSulky2:19,92:23,2 162023:48,62:21,1 g
3Seist JuoniJoey Leonardo HolstedSulky2:38,72:47,2 138034:05,02:57,5 g - Advarsel - forårsage omstart
2Bådsgårds YodaMegan Marie Feldbæk CulbertSulky3:13,63:13,6 1200Disket for galop
4Frederik FlottenheimerElla GommesenSulky2:41,92:42,4 1420Udgik
SORTLøb nr. 8 Monté 1140 m. Opsættes efter den langsomst meldteRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Wången Travgymnasium præsenterer Monté Klubmesterskab 2023
1Asbjørn af BallegårdenIda Sibborn PedersenMonté4:24,54:24,5 114014:58,5*4:21,8 g
4Dråbe RosendalKarina Bagge Hudtloff NielsenMonté2:40,62:41,7 186025:10,62:47,0
5Lil's NikolinaKatharina LeegaardMonté2:06,42:07,9 236035:26,02:18,1
2LevinjoSøs Ragnhild HavemannMonté2:48,82:48,8 1780Udgik
3Bambola SetSophie Drejer AaholmMonté2:46,12:46,1 1820Udgik
LILLALøb nr. 9 Sulky 640 m. Ponyer inddeles i passende tidsintervalRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: SG Maskiner præsenterer Klubmesterskab 2023
6Søndergaards FayAlba Lollike OlsenSulky3:53,53:53,7 72012:54,04:01,7
4Bådsgårds SudokuSilas VellierSulky3:57,03:57,7 72022:54,74:02,6
2CasinoFreya FrylandSulky4:05,84:11,2 68032:56,44:19,4
8Sir Michael JacksonLucas JensenSulky3:40,03:40,4 78042:57,73:47,8 g
3BillyMarkus Nik ChristensenSulky3:23,44:07,3 68052:58,54:22,5
5Thybo's CæsarLine JensenSulky3:54,43:55,6 72062:58,64:08,1
1Nordlunde RoccoSarah Christel PedersenSulky4:03,64:26,0 64073:00,44:41,9
7Lammehaven’s ZoleaEmma Nøhr OlsenSulky3:51,93:51,9 74083:03,54:08,0
LYS GRØNLøb nr. 10 Sulky 1140 m. Ponyer inddeles i passende tidsintervalRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Guldborgsund Kommune præsenterer Klubmesterskab 2023
5WonderJonathan Winther VeelSulky2:19,92:23,2 168014:03,72:25,1 g
2LojstamoddKarina Bagge Hudtloff NielsenSulky2:57,43:04,3 130024:07,33:10,2
4Seist JuoniAgnes Sofie Lerche PedersenSulky2:38,72:47,2 144034:18,92:59,8
1Funnyfarms DarioJoey Leonardo HolstedSulky3:25,13:31,1 114044:29,13:56,1 Advarsel - Ureglementeret drivning
3Skotts BreezerLine JensenSulky2:58,92:59,4 1340Udgik
ROSALøb nr. 11 Sulky 640 m. Ponyer inddeles i passende tidsintervalRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Gårdbutikken Marielyst præsenter Klubmesterskab 2023
6PolkaLuna H. RomerSulky3:08,53:08,9 74012:22,53:12,6 g
4Gwaihir AxFreya Mille AndersenSulky3:23,43:29,2 68022:22,93:30,1 g
5MindyKarina Bagge Hudtloff NielsenSulky2:46,53:09,4 74032:23,13:13,4 g
7FindusClara Winther VeelSulky2:49,12:51,2 82042:23,32:54,8
8ZigridClaire LeegaardSulky2:08,92:35,6 90052:25,02:41,1
2Kjøngs BaileySophie Drejer AaholmSulky3:25,83:34,4 66062:25,13:39,8
1Asbjørn af BallegårdenIda Sibborn PedersenSulky4:19,63:40,0 64073:03,04:45,9
3LunaAgnes Sofie Lerche PedersenSulky3:29,53:32,6 660Udgik
ORANGELøb nr. 12 Sulky 1140 m. Ponyer inddeles i passende tidsintervalRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Zet Stallion præsenterer Klubmesterskab 2023
3BB:S Sipp VincentJonathan Winther VeelSulky2:13,32:13,3 130012:56,32:15,6 g
4Lil's NikolinaKatharina LeegaardSulky2:00,82:06,5 138023:05,22:14,2 g
5Pejnarve FerryClara Winther VeelSulky2:06,12:06,3 138033:05,82:14,6 g
1LevinjoLine JensenSulky2:20,62:32,5 1140Udgik
2HelgeEmma Nøhr OlsenSulky2:23,52:26,9 1180Disket for galop

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne