Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Lolland Falster Ponytravklub - LFPT

Løbsdato lørdag 7. oktober 2023 11. Løbsdag - indledende afd. i Ligaløb og Fast Riders Junior og TravskolematchResultater
GULLøb nr. 1 Sulky 2.40 1140 m. Guldliga indledende afd.RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Sport24
2Ljungens LadyMathilde PedersenSulky2:14,82:25,1 114012:39,42:19,8 vestkontrol - OK
4Lil's NikolinaKatharina LeegaardSulky2:00,82:08,1 130022:42,82:05,2 vestkontrol - OK
1HelgeEmma Nøhr OlsenSulky2:23,52:25,7 114032:46,82:26,3 vestekontrol - OK
5Pejnarve FerryClara Winther VeelSulky2:06,12:06,3 132042:51,42:09,8 vestkontrol - OK
3BB:S Sipp VincentJonathan Winther VeelSulky2:13,32:14,7 124052:52,32:19,0 vestkontrol - OK
6Skott's RallyMikkel Klitgaard KnudsenSulky1:59,42:00,6 138062:57,02:08,3 vestkontrol - OK
BLÅLøb nr. 2 Sulky 640 m. Travskolematch blandt CPK og NFTRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Sir Michael JacksonSøs Ragnhild HavemannSulky3:41,83:42,0 68012:31,73:43,1 g
1Thybo's CæsarLucas Low HansenSulky3:54,43:56,5 64022:32,43:58,1
2Michak's Rosie MacgeePernille Klitgaard KnudsenSulky3:54,03:51,9 66032:32,6*3:51,2
8LojstamoddSophie Drejer AaholmSulky2:57,43:04,3 82042:34,73:08,7
7PolkaLuna H. RomerSulky3:08,53:09,3 80052:35,03:13,8 g
5KiaFreyja Edimar-Hansen Sulky3:16,33:19,1 76062:35,83:25,0 g
9Wonderful WinnieSofie Liljekvist WodojnikSulky2:36,02:58,1 84072:35,83:05,5
4LunaLucas JensenSulky3:29,53:30,8 72082:36,53:37,4 g
10Musse MørkMiranda NielsenSulky2:53,02:55,8 86092:37,93:03,6
12Seist JuoniVictoria Seelig KeilstrupSulky2:38,72:44,4 920102:40,62:54,6
11Farsøs KatieMegan Marie Feldbæk CulbertSulky2:51,82:54,8 860112:45,13:12,0
6Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:15,73:16,4 780122:47,33:34,5 g
RØDLøb nr. 3 Sulky 4.10 800 m. Bronzeliga indlendende afd.RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Sport24
12SandyMalie Suckow Neumann Sulky3:13,83:13,9 104013:18,9*3:11,3 vestekontrol - OK
4Bådsgårds SudokuSilas VellierSulky3:57,33:59,6 84023:19,1*3:57,0 g vestekontrol - OK
2CasinoFreya FrylandSulky4:05,84:10,3 80033:20,84:11,0 vestekontrol - OK
8Cæsar IChristina Krogh BielSulky3:20,03:25,7 98043:22,23:26,3 vestekontrol - OK
9IsmileLeia Anne Ambrosia PedersenSulky3:11,63:25,7 98053:24,63:28,8 vestekontrol - OK
11SmillaFreja Krogh KrarupSulky3:08,73:16,3 102063:25,23:21,2 vestekontrol - OK
5Luna af ToalstangMegan Marie Feldbæk CulbertSulky3:36,23:36,4 92073:26,73:44,7 Advarsel - Pony uregerlig i første startforsøg - vestekontrol - OK
7Funnyfarms DarioJoey Leonardo HolstedSulky3:25,13:28,1 96083:26,83:35,4 vestekontrol - OK
13Bådsgårds YodaMathilde-Mai ChristensenSulky3:13,63:13,0 104093:29,93:21,8 vestekontrol - OK
10Maccos Malou Suckow Neumann Sulky3:23,33:24,5 980103:33,93:38,3 vestekontrol - OK
1Nordlunde RoccoSarah Christel PedersenSulky4:03,64:26,0 800113:33,94:27,4 vestekontrol - OK
3BillyLaura Carla JensenSulky3:23,44:01,5 820123:38,94:27,0 vestekontrol - OK
6Bådsgårds Yakari Alberte Malling MørkSulky3:30,83:30,8 940Disket for galop indenfor de sidste 40 m - vestekontrol - OK
SORTLøb nr. 4 Monté 3.40 1000 m. Fast Riders JuniorRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Sport24
6Tip TopMathilde PedersenMonté1:52,61:52,8 194013:42,01:54,4 g - vestekontrol - OK
3Lunesdale Last RosePernille Klitgaard KnudsenMonté2:51,22:51,6 128023:43,62:54,7 vestekontrol - OK
5Lil's NikolinaKatharina LeegaardMonté2:06,42:07,9 172033:50,52:14,0 Advarsel - Forårsage omstart - vestekontrol - OK
2Pippi AmbrosiaLucka Anne Ambrosia PedersenMonté3:40,33:41,3 100044:03,44:03,4 vestekontrol - OK
1Asbjørn af BallegårdenIda Sibborn PedersenMonté4:24,54:24,5 1000Disket for galop - vestekontrol - OK
4Dråbe RosendalKarina Bagge Hudtloff NielsenMonté2:40,62:42,6 1360Disket for galop indenfor de sidste 40 m - vestekontrol - OK
GRØNLøb nr. 5 Sulky 1000 m. Travskolematch blandt CPK og NFTRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
10Musse MørkMiranda NielsenSulky2:53,02:55,8 134013:50,7*2:52,2
3Sir Michael JacksonSøs Ragnhild HavemannSulky3:41,83:42,0 106023:53,2*3:40,0
7PolkaLuna H. RomerSulky3:08,53:09,3 124033:54,83:09,4 g
1Thybo's CæsarLucas Low HansenSulky3:54,43:56,5 100043:55,23:55,2
9Wonderful WinnieSofie Liljekvist WodojnikSulky2:36,03:02,1 130053:56,33:01,8
2Michak's Rosie MacgeePernille Klitgaard KnudsenSulky3:54,03:51,9 102063:57,0*3:52,4 g
5KiaFreyja Edimar-Hansen Sulky3:16,33:19,1 118073:59,03:22,5
4LunaLucas JensenSulky3:29,53:30,8 112084:03,03:37,0
11Farsøs KatieMegan Marie Feldbæk CulbertSulky2:51,82:54,8 136094:03,42:59,0
6Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:15,73:16,4 1200104:05,03:24,2 g
12Seist JuoniVictoria Seelig KeilstrupSulky2:38,72:44,4 1440114:06,92:51,5
8LojstamoddSophie Drejer AaholmSulky2:57,43:04,3 1280124:08,03:13,8
HVIDLøb nr. 6 Sulky 1140 m. Amerikanerløb - ponyer inddeles ipassende tidsinteRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Ljungens LadyMathilde PedersenSulky2:14,82:25,1 114012:47,02:26,5
1HelgeEmma Nøhr OlsenSulky2:23,52:25,7 114022:48,12:27,5 g
3BB:S Sipp VincentJonathan Winther VeelSulky2:13,32:14,7 124032:48,22:15,6
4Pejnarve FerryClara Winther VeelSulky2:06,12:06,3 132042:50,82:09,4 g
5Skott's RallyMikkel Klitgaard KnudsenSulky1:59,42:00,6 138052:56,52:07,9 g
SORTLøb nr. 7 Sulky 640 m. Frit for alle ponyerRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Søndergaards FayAlba Lollike OlsenSulky3:53,53:53,7 72012:53,74:01,3 Advarsel - Ej holde bane i opløbet
2CasinoFreya FrylandSulky4:05,84:10,3 68022:54,74:16,9
4Bådsgårds SudokuSilas VellierSulky3:57,33:59,6 72032:54,74:02,6 g
1Nordlunde RoccoSarah Christel PedersenSulky4:03,64:26,0 64042:59,04:39,7
3BillyLaura Carla JensenSulky3:23,44:01,5 70053:00,44:17,7
LYS BRUNLøb nr. 8 Sulky 640 m. Frit for alle ponyerRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Skotts BreezerLine JensenSulky2:59,93:02,1 64011:58,03:04,4
3FindusClara Winther VeelSulky2:49,12:49,2 68021:59,32:55,4 g
5WonderJonathan Winther VeelSulky2:19,92:20,9 82032:02,12:28,9 g
6Tip TopMathilde PedersenSulky1:39,11:40,4 116042:09,01:51,2 g
2MindyKarina Bagge Hudtloff NielsenSulky2:46,52:59,2 64052:12,73:27,3
4LevinjoSøs Ragnhild HavemannSulky2:20,62:26,4 800Disket for galop
SORTLøb nr. 9 Monté 640 m. Opsættes efter den langsomst meldteRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Lunesdale Last RosePernille Klitgaard KnudsenRutineløb2:51,22:51,6 98012:56,02:59,6 g
1Asbjørn af BallegårdenIda Sibborn PedersenRutineløb4:19,64:24,5 64023:00,14:41,4
3Bambola SetLine JensenRutineløb2:36,72:41,6 102033:18,83:14,9
LILLALøb nr. 10 Sulky 640 m. Frit for alle ponyerRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
8Skotts BreezerLine JensenSulky2:59,92:58,1 84012:30,3*2:58,9
2AlfredSofus Gilsgaard FachmanSulky3:35,03:37,2 68022:31,33:42,5
3Pippi AmbrosiaLucka Anne Ambrosia PedersenSulky3:24,43:36,7 68032:31,53:42,8
7Cæsar IChristina Krogh BielSulky3:20,03:25,7 72042:31,83:30,8 Advarsel - For snæver passage
6Gwaihir AxFreya Mille AndersenSulky3:23,43:29,1 72052:35,43:35,8
4Luna af ToalstangAlberte Malling MørkSulky3:36,23:36,4 70062:36,73:43,9 Advarsel - Pony uregerlig i første startforsøg
5Kjøngs BaileyKarina Bagge Hudtloff NielsenSulky3:25,83:30,0 72072:37,43:38,6
1Søndergaards FayAlba Lollike OlsenSulky3:53,53:53,7 640Disket for galop indenfor de sidste 40 m
LYS GRØNLøb nr. 11 Sulky 1140 m. Amerikanerløb - ponyer inddeles ipassende tidsinteRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4SandyMalie Suckow Neumann Sulky3:13,83:13,9 122013:53,5*3:11,4 g
5Bådsgårds YodaMie My Høyen StaalsenSulky3:13,63:13,0 122023:59,33:16,1 g - Advarsel - Ureglementeret påklædning - kørte med (hættetrøje)
6FindusClara Winther VeelSulky2:49,12:49,2 142034:01,42:50,0 g
1Funnyfarms DarioJoey Leonardo HolstedSulky3:25,13:28,1 114044:08,63:38,1
3Maccos Malou Suckow Neumann Sulky3:23,33:24,5 116054:13,83:38,8 g - Advarsel - Forårsage omstart
2IsmileLeia Anne Ambrosia PedersenSulky3:11,63:25,7 1160UdgikForårsaget to omstarter
7WonderJonathan Winther VeelSulky2:19,92:20,9 1680Disket for galop
ROSALøb nr. 12 Sulky 640 m. Frit for alle ponyerRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Gwaihir AxFreya Mille AndersenSulky3:23,43:29,1 66012:19,93:32,0 g - Advarsel for råben og larm under løbet
1AlfredSofus Gilsgaard FachmanSulky3:35,03:37,2 64022:20,03:38,8
3Kjøngs BaileyLine JensenSulky3:25,83:30,0 66032:21,63:34,5 g
2Bådsgårds Yakari Alberte Malling MørkSulky3:30,83:30,8 66042:22,93:36,5 g
7LevinjoSøs Ragnhild HavemannSulky2:20,62:26,4 94052:26,12:35,4
5SmillaFreja Krogh KrarupSulky3:08,73:16,3 70062:26,33:29,0 g
6MindyKarina Bagge Hudtloff NielsenSulky2:46,52:59,2 78072:37,13:21,4

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne