Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 25. juni 2022 6. Løbsdag - Ligaløb (8:2) og kvalifikation til NMResultater
GRÅPrøveløb Prøveløb monté/Sulky 4.10 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1MaksMegan Marie Feldbæk CulbertPrøveløb pony sulky-4:10,0 1100Udgået
GULLøb nr. 1 Autostart sulky 1000 m. Ponyer u. 115 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Skovshoved Hotel
9AmayaIda Marie Absalonsen HeerisAutostart sulky2:11,82:14,6 100012:25,82:25,8
6Emmeros CelineLærke Møller JørgensenAutostart sulky2:28,82:45,6 100022:40,02:40,0
8HedvigEmilie Selmann Autostart sulky2:33,42:33,6 100032:41,22:41,2
7Ravanelly SilverMia DahlquistAutostart sulky2:26,32:43,9 100042:47,72:47,7
5Björn MoNicolai HaagensenAutostart sulky2:44,22:49,1 100052:53,62:53,6
2Wonderful WinnieMalou Barnkob BroAutostart sulky2:35,63:02,4 100062:53,92:53,9
4Thybo's LokeLiva Lahrmer SnedkerAutostart sulky2:49,62:55,4 100072:57,32:57,3
3Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenAutostart sulky3:00,03:00,7 100083:06,33:06,3
1Baron V D JapigwegMegan Marie Feldbæk CulbertAutostart sulky3:20,03:22,5 100093:25,53:25,5
BLÅLøb nr. 2 Autostart sulky 1600 m. Ponyer u. 130 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Hesteejerforeningen Lunden
9Isilon Alassë Nathalie K HansenAutostart sulky1:52,31:51,1 160013:06,31:56,4
8MaxzimusCamilla Germann JensenAutostart sulky1:56,81:57,6 160023:07,11:56,9
7FinallySofie QuistAutostart sulky2:00,52:00,1 160033:14,62:01,6
6Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisAutostart sulky2:00,82:03,7 160043:14,62:01,6
5Prins GFreia Møller JørgensenAutostart sulky2:10,42:10,6 160053:25,9*2:08,7
4Ljungens LadyMathilde PedersenAutostart sulky2:18,02:19,0 160063:52,02:25,0
3HelgeMatilde DrewsenAutostart sulky-2:40,2 160074:08,52:35,3
2Fröken BlixtraNicolai HaagensenAutostart sulky-3:02,2 160084:34,32:51,4
1UteMike DambergAutostart sulky-3:05,6 160094:43,12:56,9
RØDLøb nr. 3 Både monté og Sulky 2.23 1200 m. MiddeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Beslagsmed Bjarke Haagensen
2AkleiaNathalie K HansenMonté2:39,22:40,9 106012:48,4*2:38,9
4Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:07,82:08,9 134022:51,1*2:07,7
1ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:47,7 102032:52,92:49,5
5ElvirussSofie QuistSulky1:58,32:01,2 142042:53,02:01,8
6Herbert fra ÅstedetLiva DegnSulky1:58,41:58,4 144052:55,72:02,0
3Gloria’s CumulusNatasja Lisa Folkmann-StaackSulky2:37,02:39,4 1080Diskdisk
GRØNLøb nr. 4 Sulky 4.10 900 m. Ligaløb - BronzeRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Skovshoved Hotel
2MaggieFreja Krogh KrarupSulky3:44,93:43,0 100013:43,9*3:43,9
3Cæsar IChristina Krogh BielSulky3:42,13:41,2 102023:44,3*3:39,9
4FisenMathilde PedersenSulky3:32,43:35,8 104033:46,73:38,0
1Queen Ella LøvstrupSulky3:42,33:48,4 980Udgået
5FlamingoMegan Marie Feldbæk CulbertSulky3:00,53:18,6 1140NC
HVIDLøb nr. 5 Sulky 3:08 1100 m. Ligaløb - SølvRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Hesteejerforeningen Lunden
2UteMike DambergSulky3:05,63:05,6 11201NC
9HelgeMatilde DrewsenSulky2:39,02:40,2 13002NC
6Emmeros CelineLærke Møller JørgensenSulky2:33,62:45,6 12403NC
4Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky2:58,83:00,7 11404NC
7Ravanelly SilverMalou Barnkob BroSulky2:25,92:43,9 12605NC
1StarNatasja Lisa Folkmann-StaackSulky3:01,33:08,4 11006NC
3Miss Magic Ella LøvstrupSulky3:06,73:04,2 1120Udgået
5Thybo's LokeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:54,22:55,4 1180Disk
8Trolleby MelonMegan Marie Feldbæk CulbertSulky2:29,42:42,6 1280NC
SORTLøb nr. 6 Sulky 2.40 1200 m. Ligaløb - GuldRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Beslagsmed Bjarke Haagensen
5Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:00,82:03,7 156013:10,62:02,2
4Prins GFreia Møller JørgensenSulky2:09,12:10,6 148023:13,52:10,7
1Gloria’s CumulusNatasja Lisa Folkmann-StaackSulky2:37,02:39,4 120033:15,22:42,7
7MaxzimusCamilla Germann JensenSulky2:00,11:57,6 164043:19,92:01,9
3Ljungens LadyMathilde PedersenSulky2:18,02:19,0 138053:21,22:25,8
6FinallySofie QuistSulky1:59,92:00,1 160063:22,62:06,6
2HedvigEmilie Selmann Sulky2:29,62:33,6 126073:22,92:41,0
8Isilon Alassë Nathalie K HansenSulky1:50,91:51,1 1720Disk
LYS BRUNLøb nr. 7 Sulky 2.50 1000 m. MiddeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Beslagsmed Bjarke Haagensen
1MaggieFreja Krogh KrarupSulky3:44,93:43,0 76012:43,5*3:35,1
3FisenMathilde PedersenSulky3:32,43:35,8 78022:43,9*3:30,1
4FlamingoMegan Marie Feldbæk CulbertSulky3:00,5*3:22,6 *84032:46,63:18,3
8AkleiaNathalie K HansenSulky2:25,82:29,1 114042:48,52:27,8
12Herbert fra ÅstedetLiva DegnSulky1:58,41:58,4 144052:50,2*1:58,2
6Fröken BlixtraMikkel Klitgaard KnudsenSulky3:02,23:02,2 94062:50,4*3:01,3
11ElvirussSofie QuistSulky2:00,32:01,2 140072:51,52:02,5
10Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:07,82:08,9 132082:51,72:10,1
5StarNatasja Lisa Folkmann-StaackSulky3:01,33:08,4 90092:52,13:11,2
9AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:10,92:14,6 1260103:01,62:24,1
7Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:49,1 1000113:05,83:05,8
2Cæsar IChristina Krogh BielSulky3:42,13:41,2 760

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne