Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Aalborg Ponytravklub - Ikaros

Løbsdato torsdag 13. maj 2021 1. LøbsdagResultater
HVIDPrøveløb Prøveløb monté/Sulky 3.55 800 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2TriltaVictoria Freiheit ReussPrøveløb pony sulky2:58,33:05,0 102013:16,23:12,4Godkendt pony
1Bamse StarJulie Nørgård LaursenPrøveløb pony sulky3:21,43:55,3 80023:23,94:14,9Godkendt pony
3PepsiMathilde Urth PedersenPrøveløb kusk sulky2:43,32:43,3 116033:28,72:59,9Godkendt kusk
GULLøb nr. 1 Både monté og Sulky 2.50 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7Karamellen (S)Emily LindhardtMonté2:25,62:23,4 118012:40,8*2:16,3
8LucilMads VesterlundSulky1:58,62:01,9 140022:43,5*1:56,8 g
4Sunds OboyMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté2:50,32:32,1 112032:45,9*2:28,1 g
3FameWilliam SvaneSulky2:33,62:33,6 110042:46,6*2:31,5
5Viki HolmIda Bak JensenSulky2:27,52:27,5 116052:47,6*2:24,5
1PepsiJonas Urth PedersenSulky2:43,32:43,3 104062:50,12:43,6
6Barnhoeve's ClaireLucas KirkSulky2:21,62:24,5 118072:50,22:24,2
2BullerJulie Nørgård LaursenSulky2:35,72:41,6 106083:01,22:50,9
BLÅLøb nr. 2 Både monté og Sulky 3.40 800 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3VerdandiEmil Friis PedersenSulky2:58,12:58,1 98012:50,8*2:54,3
4LopezFrederik S IversenSulky2:47,32:50,7 104022:58,02:51,2 g
2Tøsen MagicMathilde Urth PedersenMonté3:14,03:14,0 90033:00,13:20,1 g
1KalleJonas Urth PedersenSulky3:23,83:31,6 84043:08,63:44,5
5Båtares GrimMathias AndersenSulky2:29,42:48,9 1040Disk
RØDLøb nr. 3 Både monté og Sulky 2.50 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6Karamellen (S)Emily LindhardtMonté2:25,62:23,4 130012:58,5*2:17,3 g
8LucilMads VesterlundSulky1:58,62:01,9 154022:59,4*1:56,5
4Viki HolmIda Bak JensenSulky2:27,52:27,5 126033:05,2*2:27,0 g
2FameWilliam SvaneSulky2:33,62:33,6 122043:06,7*2:33,0
7Sunds OboyMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky1:56,42:12,1 142053:07,12:11,8 g
5Barnhoeve's ClaireLucas KirkSulky2:21,62:24,5 130063:08,12:24,7 g
3BobbiVictoria Freiheit ReussSulky2:19,82:28,1 126073:38,92:53,7
1BullerEmma Frederikke KristensenSulky2:35,72:41,6 116083:39,33:09,1
GRØNLøb nr. 4 Både monté og Sulky 3.35 800 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3VerdandiEmil Friis PedersenSulky2:58,12:58,1 96012:44,2*2:51,0
1KalleJonas Urth PedersenSulky3:23,83:31,6 82023:02,73:42,8
2Tøsen MagicMathilde Urth PedersenMonté3:14,03:14,0 880Disk
4LopezMalou Lerfors SørensenSulky2:47,32:50,7 1000Disk
5Båtares GrimMartine ChristensenSulky2:29,42:48,9 1020Disk

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne