Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF

Løbsdato lørdag 19. juni 2021 4. løbsdagResultater
RØDLøb nr. 1 Sulky 3.18 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5IdunSofie Eg JørgensenSulky2:53,42:53,4 114013:21,82:57,0 g
2Felix SmithCarl Kamp JensenSulky3:11,93:11,9 104023:25,63:17,7
3Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:08,6 104033:25,93:18,0
4GubbanVictoria Lønborg OlssonSulky3:00,63:00,6 110043:27,93:09,0
1Lukas LundgårdJohanne Anker ThuneSulky3:18,83:18,8 100053:29,43:29,4
GULLøb nr. 2 Monté 3.31 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7Tomtebo FiaLine Eg JørgensenMonté2:40,92:30,2 140013:27,6*2:28,3
4Sæmi fra GrundførFrederik FeldstedtMonté3:06,73:00,0 118023:30,3*2:58,2
1Frede's Golden QualityKarla MarholmMonté3:28,43:31,9 100033:30,53:30,5
2FiffiWilliam FeldstedtMonté3:34,83:30,0 100043:32,4*3:32,4
5Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonté2:53,72:53,7 122053:38,62:59,2 g
6DjokoJohanne Anker ThuneMonté2:26,92:34,2 136063:44,62:45,1
3SpiritKarla Lydiksen VadstrupMonté3:07,63:07,6 112073:49,03:24,5
BLÅLøb nr. 3 Sulky 4.30 800 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Felix SmithJosefine Holst KøhrsenSulky3:11,93:11,9 112013:34,0*3:11,1
4Lukas LundgårdJohanne Anker ThuneSulky3:18,83:18,8 108023:39,53:23,2
2ZorroIsabella HenriksenSulky3:48,04:06,8 88033:40,04:10,0
7ObelixVictoria Lønborg OlssonSulky3:06,73:08,2 114043:44,53:16,9
3Frøken PippiCarl Kamp JensenSulky3:34,13:34,1 100054:07,04:07,0
1Nørkærs LuccaEmilie Kamp JensenSulky4:14,64:14,6 84063:52,94:37,3
6Østergårds PrinsFrederik FeldstedtSulky3:04,03:08,6 1140Diskg opløb
GULLøb nr. 4 Monté 3.31 1200 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7Tomtebo FiaLine Eg JørgensenMonté2:40,92:30,2 168014:05,3*2:26,0 g
1Frede's Golden QualityKarla MarholmMonté3:28,43:31,9 120024:09,3*3:27,8
5Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonté2:53,72:53,7 146034:11,4*2:52,2
4Sæmi fra GrundførFrederik FeldstedtMonté3:06,73:00,0 140044:13,8*3:01,3
2FiffiWilliam FeldstedtMonté3:34,83:30,0 120054:15,1*3:32,6
3SpiritKarla Lydiksen VadstrupMonté3:07,63:07,6 134064:28,73:20,5
6DjokoJohanne Anker ThuneMonté2:26,92:34,2 164074:44,32:53,4
GRØNLøb nr. 5 Sulky 3.50 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2ZorroIsabella HenriksenSulky3:48,04:06,8 94013:49,54:04,1
1Nørkærs LuccaJosefine Holst KøhrsenSulky4:14,64:14,6 90023:50,44:16,0
6IdunSofie Eg JørgensenSulky2:53,42:53,4 132033:52,02:55,8
5GubbanVictoria Lønborg OlssonSulky3:00,63:00,6 128043:56,73:04,9
3Frøken PippiEmbla Elisabeth BrixSulky3:34,13:34,1 108054:05,33:47,1
4WiccaChillie FogedSulky3:28,43:10,0 122064:18,13:31,6

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne