Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 29. maj 2021 8. løbsdag - DM for kuske, der handicappes efter 8:2Resultater
GULLøb nr. 1 Sulky 3.50 800 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Stutteri Menhammer
4Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky3:05,23:07,7 98013:05,43:09,2
3StarNatasja Lisa KousholtSulky3:13,03:13,0 96023:06,33:14,1
7AkleiaNathalie K HansenSulky2:32,72:33,9 120033:06,72:35,6
1FisenMathilde PedersenSulky3:38,13:45,0 82043:07,43:48,5 g
5MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky2:56,33:03,2 100053:07,73:07,7 g ej på plads i præsentation
6FindusClara Winther VeelSulky3:01,33:01,5 10203:08,03:04,3 g
2FieSofie PihlSulky3:16,83:17,8 9403:15,93:28,4
BLÅLøb nr. 2 Sulky 3.53 1000 m. DM for kuske 1. afdRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Stutteri Menhammer
5Anemone Af VeddingeGry Bruun Sulky2:47,12:50,2 136013:39,6*2:41,5 g
2GoliathCecilie Germann JensenSulky3:35,83:38,4 106023:45,7*3:32,9
3Baron V D JapigwegJohanne Anker ThuneSulky3:20,03:34,7 108033:48,23:31,3 g
7Trolleby MelonFrederik S IversenSulky2:29,42:46,1 140043:50,92:44,9
1Queen Victoria Melanie FiskerSulky3:42,33:53,0 100053:51,23:51,2 g
8Mormors LindeElla LøvstrupSulky2:43,52:43,6 14203:53,02:44,1 g
6Prins FelixSofie PihlSulky2:44,22:47,6 14003:59,52:51,1 g
9Bambola SetNatasja Lisa KousholtSulky2:37,12:37,3 14804:09,42:48,5
4Miss Magic Clara Winther VeelSulky3:25,23:27,6 1120Disk
RØDLøb nr. 3 Sulky 3:00 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Stutteri Menhammer
7HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:32,92:36,3 116012:55,5*2:31,3 g
3Isilon NirmëNikoline DrewsenSulky2:47,12:50,8 10602NCg
4Gloria’s CumulusNatasja Lisa KousholtSulky2:43,02:43,7 11003NC
1IcemannSofie PihlSulky2:56,83:03,6 10004NCg advarsel ej hilse på dommer
11Bentley ZCecilie Germann JensenSulky2:11,42:11,7 13605NC
2Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:59,0 1000NCg
5Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:41,32:43,2 1100NC
6Ravanelly SilverMalou Barnkob BroSulky2:25,92:37,2 1140NC
8JensenJonathan Winther VeelSulky2:32,22:34,0 1160NC
9LevinjoCamilla Germann JensenSulky2:28,52:29,1 1200NC
10Mormors TurboFiluca Wermelin-LarsenSulky2:20,12:22,1 1260NCg advarsel ej hilse på dommer
12Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:51,81:53,1 1600NC
GRØNLøb nr. 4 Sulky 3.50 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Stutteri Menhammer
3StarNatasja Lisa KousholtSulky3:13,03:13,0 120013:44,3*3:06,9 g
1FisenMathilde PedersenSulky3:38,13:45,0 102023:47,13:42,6 g
4Ushayrah Mikkel Klitgaard KnudsenSulky3:05,23:07,7 122033:48,83:07,5
6FindusClara Winther VeelSulky3:01,33:01,5 126043:48,93:01,7 g
2FieSofie PihlSulky3:16,83:17,8 116053:48,93:17,3 g
5MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky2:56,33:03,2 12603:49,43:02,1 g
7Sun MaidNikoline DrewsenSulky2:58,72:58,7 12803:49,52:59,3 g
HVIDLøb nr. 5 Sulky 3.10 1000 m. DM for kuske 2. afdRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Stutteri Menhammer
3FilurFrederik S IversenSulky3:00,33:02,9 104013:05,2*2:58,1 g
1Farsøs KatieSofie PihlSulky3:03,93:09,8 100023:05,23:05,2
6Prins FelixCecilie Germann JensenSulky2:44,22:47,6 114033:07,0*2:44,0 g
8Mormors LindeVictoria Melanie FiskerSulky2:43,52:43,6 116043:24,52:56,3 g
7Trolleby MelonJohanne Anker ThuneSulky2:29,42:46,1 114053:26,73:01,3
5Musse MørkClara Winther VeelSulky2:57,72:59,6 10603:26,73:15,0 g
9Bambola SetGry Bruun Sulky2:37,12:37,3 12003:29,02:54,2 g
2H: G: Sven-ArneNatasja Lisa KousholtSulky3:03,93:05,8 1020Disk
4CandyElla LøvstrupSulky3:01,73:02,0 1040Disk
SORTLøb nr. 6 Sulky 2.20 1300 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Stutteri Menhammer
3Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:00,82:00,8 150013:04,22:02,8 g
1Bentley ZCamilla Germann JensenSulky2:11,42:11,7 138023:05,02:14,1 g
4Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:51,81:53,1 160033:06,01:56,3 g
5Tip TopMikkel PedersenSulky1:41,71:42,3 178043:10,41:47,0 g
2ElvirussNicolai HaagensenSulky2:02,72:03,9 1460Disk
LYS BRUNLøb nr. 7 Sulky 3:00 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Stutteri Menhammer
5Anemone Af VeddingeAdam KøhlerSulky2:47,12:50,2 126013:25,9*2:43,4 g
9HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:32,92:36,3 138023:26,5*2:29,6 g
3Sun MaidNikoline DrewsenSulky2:58,72:58,7 120033:31,8*2:56,5 g
2Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:59,0 120043:32,02:56,7
12LevinjoCamilla Germann JensenSulky2:28,52:29,1 144053:32,3*2:27,4 g
14AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:12,32:15,3 16003:35,32:14,6 g
10JensenJonathan Winther VeelSulky2:32,22:34,0 14003:35,62:34,0
6Gloria’s CumulusNatasja Lisa KousholtSulky2:43,02:43,7 13203:35,82:43,5
8Ravanelly SilverMalou Barnkob BroSulky2:25,92:37,2 13803:37,82:37,8
4Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,22:55,0 12403:37,92:55,7
1IcemannSofie PihlSulky2:56,83:03,6 12003:38,33:01,9
7Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:41,32:43,2 13203:42,02:48,2 g
11AkleiaNathalie K HansenSulky2:32,72:33,9 1400Disk
13Mormors TurboFiluca Wermelin-LarsenSulky2:20,12:22,1 1520Henvist til prøveløb
LILLALøb nr. 8 Sulky 3.53 1000 m. DM for kuske 3. afdRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Stutteri Menhammer
3Baron V D JapigwegFrederik S IversenSulky3:20,03:34,7 108013:41,43:25,0 g
1Queen Gry Bruun Sulky3:42,33:53,0 100023:45,43:45,4
2GoliathElla LøvstrupSulky3:35,83:38,4 106033:46,5*3:33,7
5Farsøs KatieNatasja Lisa KousholtSulky3:03,93:09,8 122043:48,53:07,3
8CandyClara Winther VeelSulky3:01,73:02,0 128053:48,8*2:58,8 g
7FilurSofie PihlSulky3:00,33:02,9 12803:49,4*2:59,2 g
9Musse MørkCecilie Germann JensenSulky2:57,72:59,6 13003:50,0*2:56,9 g
6H: G: Sven-ArneVictoria Melanie FiskerSulky3:03,93:05,8 12603:58,23:09,0
4Miss Magic Johanne Anker ThuneSulky3:25,23:27,6 11204:10,73:43,8

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne