Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF

Løbsdato lørdag 21. november 2020 Pony DM 2020 samt sæsonafslutning JPVFResultater
GULLøb nr. 1 Autostart sulky 1640 m. DM under 130 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6TysseCecilie Germann JensenAutostart sulky1:43,41:49,6 *170013:25,42:00,8
4Isilon Alasse Nathalie K HansenAutostart sulky-1:57,6 *170023:26,22:01,3
7Zico C.C.Sif Berggreen LarsenAutostart sulky2:03,01:58,8 *170033:29,72:03,4 g
1NeithCamilla Germann JensenAutostart sulky1:56,72:02,4 *170043:37,52:07,9
9Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisAutostart sulky2:06,62:00,8 *170053:39,42:09,1
2Tomtebo FiaLine Eg JørgensenAutostart sulky2:08,42:13,9 *170063:40,32:09,6
5HS Didi Li PomNicolai HaagensenAutostart sulky1:53,31:59,0 *170073:42,72:11,0 g
8H.G.ArianaNikoline DrewsenAutostart sulky2:00,22:10,0 *170083:48,02:14,1 g
3B.B.S TrogenNoah Mathias HolseAutostart sulky1:55,82:11,0 *170093:48,72:14,5 g
BLÅLøb nr. 2 Autostart sulky 1140 m. DM under 115 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6AmayaIda Marie Absalonsen HeerisAutostart sulky2:16,82:14,7 114012:44,82:24,6 g
2Anemone Af VeddingeSigne HenriksenAutostart sulky2:45,62:49,9 114023:05,6*2:42,8 g
1ZingoLiva Lahrmer SnedkerAutostart sulky2:37,32:43,1 114033:11,62:48,1
3Thybo's LokeMike DambergAutostart sulky3:05,92:58,0 114043:16,5*2:52,4 g
4MovitzSofie QuistAutostart sulky-3:01,2 1140UdgåetSyg - 7 dages startforbud
5HedvigEmilie Selmann BørgesenAutostart sulky2:42,02:34,6 1140UdgåetSyg - 7 dages startforbud
GRØNLøb nr. 3 Autostart sulky 1140 m. DM under 100 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6Wonderful WinnieNoah Mathias HolseAutostart sulky2:35,62:50,6 114013:26,83:01,4 g
1Ushayrah Selma CurtisAutostart sulky-3:05,9 114023:29,33:03,6 g
5Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenAutostart sulky3:27,23:08,4 114033:39,0*3:12,1 g
4Granit IIAdam KøhlerAutostart sulky2:38,32:43,2 114043:39,53:12,5 kusk udelukket 5/12-12/12 for ureglementeret drivning
7Farsøs KatieEmilie Austin MunkholmAutostart sulky3:10,73:06,9 114053:42,13:14,8
2Lyngholm's JubiiMagnus SkovsenAutostart sulky-4:40,0 114065:45,75:03,2 g
3Björn MoNicolai HaagensenAutostart sulky2:50,73:08,1 1140Disk
GRÅLøb nr. 4 Autostart monté 1640 m. DM i MontéRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Zico C.C.Sif Berggreen LarsenAutostart monté2:00,61:55,8 *170013:29,02:02,9
1TysseCamilla Germann JensenAutostart monté2:05,21:57,4 *170023:44,72:12,2 g
5Léttir fra HøjvangSigne MadsenAutostart monté2:34,82:29,4 *170034:07,7*2:25,7 g
3AkleiaNathalie K HansenAutostart monté2:52,12:46,1 *170044:39,6*2:44,5
4ElwisSigne HenriksenAutostart monté-2:46,6 *1700UdgåetSyg - 7 dages startforbud
HVIDLøb nr. 5 Sulky 3.30 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3GubbanVictoria Lønborg OlssonSulky3:10,13:10,1 110013:27,5*3:08,6
5Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky3:07,63:08,4 112023:27,6*3:05,4
14Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:09,82:12,9 158033:30,02:12,9 g
11AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:36,1 134043:31,02:37,5
2Felix SmithJosefine Holst KøhrsenSulky3:12,33:12,3 110053:32,43:13,1 Advarsel for ikke at holde bane i opløbet
10ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:43,1 128013NC
4FiffiFrederik FeldstedtSulky3:47,03:10,0 1100144:16,63:53,3
1SpiritChillie FogedSulky3:02,43:17,8 10603:33,63:21,5
12DisneyMagnus SkovsenSulky2:15,42:15,4 15603:36,12:18,5
6Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:02,33:03,7 11403:36,43:09,8
9Anemone Af VeddingeSigne HenriksenSulky2:47,12:49,9 12403:37,62:55,5 g
15MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:02,52:02,5 17203:52,42:15,1
13AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:12,32:14,7 15603:53,12:29,4
7ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,22:58,2 11803:58,23:21,9
8Anton JSAMalte MadsenSulky2:44,32:54,2 1200Disk
LYS BRUNLøb nr. 6 Sulky 4.30 800 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Nørkærs LuccaJosefine Holst KøhrsenSulky4:18,84:29,6 80013:38,14:32,6
5Lukas LundgårdJohanne Anker ThuneSulky3:26,73:26,7 104023:38,13:29,7
7Østergårds PrinsFrederik FeldstedtSulky3:04,03:13,2 112033:39,03:15,5
3Frøken PippiCarl Kamp JensenSulky3:36,93:37,3 100043:40,13:40,1 Advarsel for ikke at holde bane i opløbet
6TitaniNathalie K HansenSulky3:08,43:15,0 110053:40,53:20,5
8Dixie IISigne MadsenSulky2:43,73:02,6 11803:41,03:07,3
4Tarzan IIMalte MadsenSulky3:33,13:33,1 10203:43,63:39,2 g
2ZorroLiva DegnSulky3:48,03:54,1 9203:47,54:07,3
SORTLøb nr. 7 Monté 3.30 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:29,42:29,4 168014:08,3*2:27,8
2Frede's Golden QualityFrederik FeldstedtMonté3:28,43:28,4 120024:32,93:47,4 g
1Holmgaardens QuincyWilliam FeldstedtMonté3:48,43:50,4 120034:35,83:49,8
3Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonté2:55,22:55,2 144044:39,33:14,0
4OpalLiva DegnMonté2:38,12:43,3 154054:46,53:06,0 g
LILLALøb nr. 8 Sulky 2.30 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Tomtebo FiaSofie Eg JørgensenSulky2:03,52:13,9 134012:57,22:12,2 g
2DisneyMagnus SkovsenSulky2:15,42:15,4 132022:58,3*2:15,1
4Mormors P. StjärnaCamilla Germann JensenSulky2:09,82:12,9 136033:04,52:15,7 g
5MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:02,52:02,5 146043:12,52:11,8 g
7Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:55,81:57,6 154053:13,72:05,8
6Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:00,82:00,8 15003:22,22:14,8
1ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:25,1 1240UdgåetSyg - 7 dages startforbud
LYS GRØNLøb nr. 9 Sulky 4.30 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6ObelixVictoria Lønborg OlssonSulky3:06,73:20,4 134014:33,43:24,0 Advarsel for ej at holde spor i opløbet
3Frøken PippiEmbla Elisabeth BrixSulky3:36,93:37,3 124024:34,63:41,5
5Lukas LundgårdJohanne Anker ThuneSulky3:26,73:26,7 130034:40,33:35,6 g
4Tarzan IIMalte MadsenSulky3:33,13:33,1 126044:47,93:48,5
1Nørkærs LuccaEmilie Kamp JensenSulky4:18,84:29,6 100054:55,84:55,8
2ZorroLiva DegnSulky3:48,03:54,1 11604:55,84:15,0
7FiffiWilliam FeldstedtSulky3:47,03:10,0 14205:11,4*3:39,3
ROSALøb nr. 10 Sulky 3.30 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:13,2 130014:09,13:11,6
1SpiritEmilie Kamp JensenSulky3:02,43:17,8 128024:12,13:17,0
8Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,22:58,0 142034:12,92:58,1
6Dixie IISigne MadsenSulky2:43,73:02,6 138044:13,63:03,8
5GubbanVictoria Lønborg OlssonSulky3:10,13:10,1 132054:15,53:13,6 g
2TitaniNathalie K HansenSulky3:08,43:15,0 13004:18,53:18,8
4Felix SmithIsabella HenriksenSulky3:12,33:12,3 13204:31,13:25,4
7ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,22:58,2 14204:34,63:13,4
9Anton JSAMalte MadsenSulky2:44,32:54,2 1440Udgået7 dages startforbud

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne