Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF

Løbsdato lørdag 31. oktober 2020 Halloween løbResultater
LYS BRUNPrøveløb Prøveløb monté/Sulky 3.10 900 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2OpalLiva DegnPrøveløb pony monté2:38,12:43,3 10403:27,63:19,6Godkendt pony
1FiffiWilliam FeldstedtPrøveløb pony sulky-3:10,0 9003:31,93:55,4Ikke godkendt
GULLøb nr. 1 Monté 3.50 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Laban STRSigne HenriksenMonté2:48,52:59,2 128013:30,8*2:44,7
4Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonté2:56,82:56,8 130023:47,8*2:55,2
2Frede's Golden QualityFrederik FeldstedtMonté3:49,63:30,0 110033:49,2*3:28,4
6Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:30,22:30,2 15403:50,0*2:29,4
1Holmgaardens QuincyWilliam FeldstedtMonté3:48,43:50,4 10003:51,13:51,1
5Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté2:53,12:53,1 13204:02,03:03,3
BLÅLøb nr. 2 Sulky 4.30 800 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Lukas LundgårdJohanne Anker ThuneSulky3:32,23:32,2 102013:33,4*3:29,2
8Østergårds PrinsWilliam FeldstedtSulky3:04,03:12,1 112023:39,83:16,3
3Frøken PippiChillie FogedSulky3:36,93:43,2 96033:39,83:49,0
6AnnaJulie Eg JørgensenSulky3:10,43:21,3 108043:41,23:24,8
7ObelixVictoria Lønborg OlssonSulky3:06,73:20,4 10803:41,73:25,3
2ZorroLiva DegnSulky3:48,03:53,0 9203:55,54:16,0
1Nørkærs LuccaCarl Kamp JensenSulky4:18,84:21,3 820
4Tarzan IIMalte MadsenSulky3:33,13:33,1 1020Udgået
RØDLøb nr. 3 Sulky 3.30 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3GubbanVictoria Lønborg OlssonSulky3:10,43:10,4 110013:29,83:10,7
5Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:02,33:02,3 116023:33,13:03,7
1SpiritJosefine Holst KøhrsenSulky3:02,43:12,8 108033:33,63:17,8
7Tomtebo FiaLine Eg JørgensenSulky2:03,52:11,4 160043:34,22:13,9
2Felix SmithEmilie Kamp JensenSulky3:12,33:12,3 1100Disk
4Dixie IIIsabella HenriksenSulky2:43,73:02,6 1160Henvist til prøveløb
6Anton JSAMalte MadsenSulky2:44,32:54,2 1200Udgået
GRØNLøb nr. 4 Monté 3.30 1200 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Laban STRSigne HenriksenMonté2:48,52:59,2 140013:49,7*2:44,1
5Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté2:53,12:53,1 146024:13,72:53,8
1Frede's Golden QualityFrederik FeldstedtMonté3:49,63:30,0 120034:14,3*3:31,9
4Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonté2:56,82:56,8 14204:18,53:02,0
2FiffiWilliam FeldstedtMonté3:49,43:30,0 12004:19,5*3:36,3
6Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:30,22:30,2 16804:20,22:34,9
HVIDLøb nr. 5 Sulky 4.30 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3Frøken PippiEmbla Elisabeth BrixSulky3:36,93:43,2 120014:20,73:37,3
5Lukas LundgårdJohanne Anker ThuneSulky3:32,23:28,2 130024:28,7*3:26,7
6AnnaJulie Eg JørgensenSulky3:10,43:21,3 134034:33,03:23,7
2ZorroLiva DegnSulky3:48,03:53,0 11605:08,04:25,5
1Nørkærs LuccaJosefine Holst KøhrsenSulky4:18,84:21,3 1040
4Tarzan IIMalte MadsenSulky3:33,13:33,1 1260Udgået
7Dixie IIIsabella HenriksenSulky2:43,73:02,6 1480Henvist til prøveløb
SORTLøb nr. 6 Sulky 3.12 1000 m. Frit handicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
8Tomtebo FiaSofie Eg JørgensenSulky2:03,52:11,4 146013:17,52:15,3
7DjokoJohanne Anker ThuneSulky2:11,02:29,4 128023:18,12:34,8
4GubbanVictoria Lønborg OlssonSulky3:10,43:10,4 100033:18,83:18,8
1SpiritChillie FogedSulky3:02,43:12,8 100043:21,03:21,0
2Felix SmithEmbla Elisabeth BrixSulky3:12,33:12,3 10003:24,63:24,6
3Østergårds PrinsFrederik FeldstedtSulky3:04,03:12,1 10003:28,23:28,2
5Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:02,33:02,3 10603:33,73:21,6
6Anton JSAMalte MadsenSulky2:44,32:54,2 1100Udgået

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne