Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 15. august 2020 Royal Sulky Cup 1. indl. afdResultater
GULLøb nr. 1 Sulky 3.37 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Stald Primax
5Ushayrah Noah Mathias HolseSulky3:27,83:25,9 84012:49,0*3:21,2
3Miss Magic Laurits LønstrupSulky3:36,33:37,9 80022:59,73:44,6 g
2Queen Maddie Sophia Fellbæk CulbertSulky3:42,33:42,0 78033:01,33:52,4
4Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:32,6 82043:03,93:44,3
1FisenMathilde PedersenSulky3:48,03:46,0 76053:39,14:48,3
6Musse MørkMia DahlquistSulky3:22,13:22,1 860Disk
ROSALøb nr. 2 Sulky 3:07 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Stald Primax
1H: G: Sven-ArneElla LøvstrupSulky3:03,93:16,9 76012:23,03:08,2
5Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:55,02:58,5 84022:29,82:58,3 Bøde for trængning
3Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky3:07,63:07,6 80032:30,83:08,5
4Prins FelixLaurits LønstrupSulky2:59,93:02,6 82042:34,93:08,9
6Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:57,3 84052:43,83:15,0 g
2TitaniNathalie K HansenSulky3:08,43:08,4 800Disk
RØDLøb nr. 3 Sulky 2.45 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Stald Primax
5Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:28,7 88012:11,42:29,3 g
2Bambola SetElla LøvstrupSulky2:41,22:53,1 76022:13,82:56,1
1Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,22:56,8 74032:16,43:04,3
4Ravanelly SilverMia DahlquistSulky2:25,92:41,0 82042:25,32:57,2 g
3Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:43,82:45,5 800Disk
LYS BRUNLøb nr. 4 Sulky 2.12 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Stald Primax
1AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:37,8 66011:44,52:38,3
2HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:35,42:35,4 68021:47,62:38,2
5Tip TopMikkel PedersenSulky1:44,21:44,2 102031:50,41:48,2
3B.B.S TrogenNoah Mathias HolseSulky2:03,52:12,6 80041:54,02:22,5 g
4FinallySofie QuistSulky2:12,22:12,2 80051:55,32:24,1 g
HVIDLøb nr. 5 Sulky 2.20 1200 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Stald Primax
2Ushayrah Noah Mathias HolseSulky3:27,8*3:21,9 *84012:43,5*3:14,6 g
5ElvirussSofie QuistSulky2:05,72:05,7 134022:49,02:06,1
7Tip TopMikkel PedersenSulky1:44,21:44,2 162032:49,61:44,7
4Ernst MalkinCaroline Juul SperlingSulky1:54,52:19,6 120042:49,62:21,3
1Miss Magic Maddie Sophia Fellbæk CulbertSulky3:36,33:37,9 78052:51,03:39,2
6Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:55,81:56,8 144062:51,51:59,1 g
3MovitzEmilie Selmann BørgesenSulky3:04,73:03,4 92072:51,53:06,4
SORTLøb nr. 6 Sulky 3:01 1600 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Mini Royal Sulky Cup præsenteret af Stald Primax
5Trolleby MelonLaurits LønstrupSulky2:29,43:19,1 146014:19,22:57,5
12HedvigEmilie Selmann BørgesenSulky2:35,42:35,4 186024:44,4*2:32,9
10Thybo's LokeMike DambergSulky2:54,22:56,8 164034:48,32:55,8 g
8Wonderful WinnieNoah Mathias HolseSulky2:36,03:01,3 160044:52,03:02,5 g
3Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:32,6 136054:52,23:34,9
6Farsøs KatieElla LøvstrupSulky3:03,93:09,5 152064:53,63:13,2 g
4Samba IIDiana Holm JohansenSulky3:26,73:27,7 140074:53,63:29,7
11Ravanelly SilverMia DahlquistSulky2:25,92:41,0 180084:54,12:43,4
2Queen Maddie Sophia Fellbæk CulbertSulky3:42,33:42,0 130094:58,43:49,5
9Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,32:57,3 1640104:59,33:02,5
13AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:13,02:13,0 2180115:02,62:18,8 g
1FisenMathilde PedersenSulky3:48,03:46,0 1280Opgav
7Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky3:07,63:07,6 1540Opgav
GULLøb nr. 7 Sulky 2.45 2000 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Lille Royal Sulky Cup præsenteret af Stald Primax
3Prins FelixLaurits LønstrupSulky2:59,93:02,6 180015:14,0*2:54,4 g
5Bambola SetElla LøvstrupSulky2:41,22:53,1 190025:19,02:47,9
4Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:55,02:58,5 184035:23,52:55,8 g
9FinallySofie QuistSulky2:12,22:12,2 250045:28,6*2:11,4
7AkleiaNathalie K HansenSulky2:34,32:37,8 210055:28,72:36,5
6Bergholdt´s AbbyMathilde LandergrenSulky2:43,82:45,5 200065:29,02:44,5
2H: G: Sven-ArneMia DahlquistSulky3:03,93:16,9 168075:30,03:16,4 g
10Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:05,82:08,1 258085:36,12:10,3
8B.B.S TrogenNoah Mathias HolseSulky2:03,52:12,6 248095:48,82:20,6 g, bøde ej trække ud med fejlende pony
1Musse MørkMathilde DrescherSulky3:22,13:22,1 1640Udgået
ROSALøb nr. 8 Sulky 2:08 2000 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Lille Royal Sulky Cup præsenteret af Stald Primax
2Ernst MalkinCaroline Juul SperlingSulky1:54,52:19,6 184013:58,32:09,5
5ElvirussSofie QuistSulky2:05,72:05,7 204024:10,3*2:02,7 g
1Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:28,7 172034:13,02:27,1 g
3OberonLuna SnitgaardSulky2:13,12:14,8 190044:15,92:14,7 g
4FudgeRasmus E JensenSulky2:06,12:08,0 200054:16,82:08,4 g
6HS Didi Li PomNicolai HaagensenSulky1:50,02:04,2 206064:20,72:06,6
7Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:02,22:02,2 210074:38,62:12,7
8H.G.ArianaNoah Mathias HolseSulky1:57,71:57,7 218084:45,72:11,1
9Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:55,81:56,8 2200Disk

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne