Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Charlottenlund Ponytravklub - CPK

Løbsdato lørdag 7. marts 2020 Sæson startResultater
GRØNPrøveløb Prøveløb pony sulky 3.40 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Køge korn
4JohnMie DeichmannPrøveløb pony monté2:53,02:46,0 110013:27,63:08,7Godkendt pony
1ElshildJonas HansenPrøveløb pony sulky-3:40,0 100023:27,93:27,9Godkendt pony
2KingenSelma CurtisRutineløb3:48,63:20,0 100033:29,5*3:29,5
3Kamas Wabi SabiNoah Mathias HolsePrøveløb pony sulky-3:20,0 100043:30,23:30,2Godkendt pony
GULLøb nr. 1 Sulky 3.54 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Køge korn
3Filippa MoTäppas BlombergSulky4:05,44:00,0 78012:44,5*3:30,9
4Stjernens GibellKaya Rós BrandssonSulky3:53,83:53,8 80022:58,9*3:43,6
1FridaLaurits LønstrupSulky3:46,84:11,3 74033:03,64:08,1
5Samba IIDiana Holm JohansenSulky3:26,73:34,3 88043:06,93:32,4
6Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:32,6 88053:17,83:44,8 g
2FisenMathilde PedersenSulky4:04,74:09,4 760Udgået7 dages startforbud
ROSALøb nr. 2 Sulky 3.14 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Køge korn
5Prins FelixEmilie Austin MunkholmSulky2:59,93:09,8 82012:30,93:04,0
4Farsøs KatieSelma CurtisSulky3:03,93:14,2 80022:32,03:10,0
6Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,33:07,2 82032:32,03:05,4 g
7Isilon NirmëNikoline DrewsenSulky3:03,83:04,2 84042:26,6*2:54,5 g
2Musse MørkMatilde DrewsenSulky3:28,23:28,2 74052:37,73:33,1
3H: G: Sven-ArneMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky3:03,93:23,8 76062:47,53:40,4 g
1MilleCecilie SoelbergSulky3:07,83:28,8 740Udgået7 dages startforbud
RØDLøb nr. 3 Sulky 2.55 800 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Køge korn
7Ravanelly SilverMia DahlquistSulky2:25,92:40,0 88012:27,72:47,8 g
5Bambola SetElla LøvstrupSulky2:41,22:51,4 82022:28,33:00,9
2Mormors LindeNoah Mathias HolseSulky2:51,12:58,6 78032:29,23:11,3
3Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:55,02:55,0 80042:29,63:07,0 g
4Björkens FriscoWilma A JohanssonSulky2:52,82:52,8 82052:39,63:14,6
1Thybo's LokeMike DambergSulky3:00,23:00,3 780
6VedorSofie QuistSulky2:43,22:51,3 820Udgået7 dages startforbud
LYS BRUNLøb nr. 4 Sulky 2.12 800 m. Frit handicap med middeldistanRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Køge korn
3ElvirussSofie QuistSulky2:08,32:12,2 80011:45,82:12,3 g
4Skott's RallyIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:05,92:05,9 84021:46,92:07,3 g
1Wincent WegaTäppas BlombergSulky2:28,32:28,3 72031:54,02:38,3
5Ernst MalkinCaroline Juul SperlingSulky1:54,51:58,1 90041:59,42:12,7
2Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:27,0 72051:59,42:45,8 g
HVIDLøb nr. 5 Sulky 3.54 1200 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Køge korn
3Filippa MoTäppas BlombergSulky4:05,44:00,0 118013:59,1*3:22,6
4Stjernens GibellKaya Rós BrandssonSulky3:53,83:53,8 120024:27,2*3:42,7
5Samba IIDiana Holm JohansenSulky3:26,73:34,3 132034:34,23:27,7
1FridaLaurits LønstrupSulky3:46,84:11,3 112044:38,74:08,8 g
6Baron V D JapigwegMathilde DrescherSulky3:20,03:32,6 132054:56,73:44,8
2FisenMathilde PedersenSulky4:04,74:09,4 1120Udgået7 dages startforbud
SORTLøb nr. 6 Sulky 3.14 1200 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Køge korn
4Farsøs KatieSelma CurtisSulky3:03,93:14,2 120013:47,43:09,5
5Prins FelixEmilie Austin MunkholmSulky2:59,93:09,8 122023:50,13:08,6
2Musse MørkMatilde DrewsenSulky3:28,23:28,2 112033:53,93:28,8 g
1MilleCecilie SoelbergSulky3:07,83:28,8 1120Udgået7 dages startforbud
3H: G: Sven-ArneElla LøvstrupSulky3:03,93:23,8 1140 Disk-gim
6Björn MoNicolai HaagensenSulky2:39,33:07,2 1240Opgav
7Isilon NirmëNikoline DrewsenSulky3:03,83:04,2 1260Disk
GULLøb nr. 7 Sulky 2.55 1200 m. Frit handicap med middeldistanceRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Køge korn
5Bambola SetElla LøvstrupSulky2:41,22:51,4 122013:32,02:53,8
7Ravanelly SilverMia DahlquistSulky2:25,92:40,0 132023:35,72:43,4 g
2Mormors LindeNoah Mathias HolseSulky2:51,12:58,6 118033:36,13:03,1 g
3Katriona MMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky2:55,02:55,0 120043:36,23:00,2
1Thybo's LokeMike DambergSulky3:00,23:00,3 116053:39,13:08,9 g
4Björkens FriscoWilma A JohanssonSulky2:52,82:52,8 122063:42,63:02,5
6VedorSofie QuistSulky2:43,22:51,3 1220Udgået7 dages startforbud
ROSALøb nr. 8 Sulky 2.12 1200 m. Frit handicap med middeldistanRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Køge korn
3AmayaIda Marie Absalonsen HeerisSulky2:20,12:23,1 110012:33,8*2:19,8 g
4ElvirussSofie QuistSulky2:08,32:12,2 120022:42,02:15,0 g
1Wincent WegaTäppas BlombergSulky2:28,32:28,3 106032:47,12:37,6 g
2Ljungens LadyMikkel PedersenSulky2:24,82:27,0 108042:50,22:37,6 g
5Rain IILaura Spuhr NielsenSulky2:04,42:04,4 128052:53,32:15,4
6Ernst MalkinCaroline Juul SperlingSulky1:54,51:58,1 134063:19,52:28,9

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne