Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Bornholms Ponytravklub - BHPT

Løbsdato søndag 1. november 2020 Bornholms mesterskabs dagResultater
GULLøb nr. 1 Sulky 3.47 1100 m. BM Sulky 1RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Bornholms Travselvskab
3PusleJulie Sjøholm JensenSulky3:33,63:31,7 118014:11,8*3:33,4
2LucasAicha Louise NørregaardSulky3:44,73:42,7 112024:11,93:44,9
13DolceOliva Marie MunkSulky3:04,23:02,5 136034:15,33:07,7
7Musse MørkEmilie Austin MunkholmSulky3:14,73:14,7 128044:15,43:19,5
12Farsøs KatieMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky3:03,93:04,3 136054:19,13:10,5
11JackiLaura Kofod BagerSulky3:06,53:04,8 136064:19,23:10,6
8TitaniIsabella SamsonSulky3:08,43:14,5 128074:19,43:22,7
5BasseEmmalee AnderssonSulky3:32,03:30,1 118084:23,53:43,3
10Tini-TimTabea Anne MunkSulky3:44,53:10,0 132094:27,2*3:22,4
1SmilaRasmus Alfred Kofoed JensenSulky3:46,33:47,7 1100104:43,74:17,9
4StarNatasja Lisa KousholtSulky3:32,63:30,7 1180Disk
6Prieem Balle’s BalderNicole Rømer JensenSulky3:20,33:18,5 1260Disk
9Isilon NirmëNikoline DrewsenSulky2:54,53:11,2 1300Disk
BLÅLøb nr. 2 Sulky 2.56 1100 m. BM Sulky 2RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Bornholms travselvskab
1Donna AllaraXenia AnderssonSulky2:58,32:56,7 110013:16,0*2:58,2
2Prins FelixMatilde DrewsenSulky2:51,52:51,5 112023:16,62:55,5
5Mormors LindeSelma CurtisSulky2:43,72:43,7 118033:16,92:46,9
9FinallySofie QuistSulky2:06,92:06,9 152043:19,32:11,1
4Gloria’s CumulusNatasja Lisa KousholtSulky2:45,92:45,9 116053:20,52:52,8
6AkleiaNoah Mathias HolseSulky2:34,32:36,1 124063:22,22:43,1
10Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:55,81:56,6 166073:27,62:05,1
8Mormors TurboFiluca Wermelin-LarsenSulky2:20,12:20,1 138083:34,22:35,2
3Bambola SetElla LøvstrupSulky2:41,22:46,2 1160Disk
7Ravanelly SilverMia DahlquistSulky2:25,92:35,9 1240Disk
RØDLøb nr. 3 Sulky 3.47 900 m. Frit handicap RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Pony fotograf Lene Rasmussen
2StarNatasja Lisa KousholtSulky3:32,63:30,7 96013:19,5*3:27,8
6Donna AllaraXenia AnderssonSulky2:58,32:56,7 116023:27,92:59,2
4TitaniNoah Mathias HolseSulky3:08,43:14,5 106033:28,63:16,8
9Isilon Alasse Nathalie K HansenSulky1:55,81:56,6 176043:28,81:58,6
7Bambola SetElla LøvstrupSulky2:41,22:46,2 122053:30,92:52,9
8Ravanelly SilverMia DahlquistSulky2:25,92:35,9 132063:35,32:43,1
1SmilaJulie Sjøholm JensenSulky3:46,33:47,7 90073:45,34:10,3
3Prieem Balle’s BalderNicole Rømer JensenSulky3:20,33:18,5 1020Disk
5Isilon NirmëNikoline DrewsenSulky2:54,53:11,2 1060Disk
LILLALøb nr. 4 Monté 3.41 1100 m. BM MonteRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Bornholms Travselvskab
2PusleJulie Sjøholm JensenMonté3:25,23:26,0 118014:03,53:26,4
1MoonLightEmmalee AnderssonMonté3:43,73:41,7 110024:06,43:44,0
6Mormors TurboFiluca Wermelin-LarsenMonté2:53,12:40,1 152034:07,2*2:42,6
5FiboXenia AnderssonMonté2:46,52:41,8 150044:12,52:48,3
4AkleiaNathalie K HansenMonté2:46,12:46,1 146054:23,83:00,7
3DolceTabea Anne MunkMonté3:25,43:25,4 1180Disk
HVIDLøb nr. 5 Sulky 3.42 900 m. Frit HandicapRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Inger Rasmussen mindeløb
7Prins FelixMatilde DrewsenSulky2:51,52:51,5 116013:21,72:53,9
1LucasAicha Louise NørregaardSulky3:44,73:42,7 90023:21,8*3:44,2
6Farsøs KatieMaddie Sophia Fellbæk CulbertSulky3:03,93:04,3 108033:24,23:09,1
5JackiLaura Kofod BagerSulky3:06,53:04,8 108043:25,83:10,6
9FinallySofie QuistSulky2:06,92:06,9 158053:25,82:10,3
3Musse MørkEmilie Austin MunkholmSulky3:14,73:14,7 102063:26,53:22,5
4Tini-TimOliva Marie MunkSulky3:44,53:10,0 106073:28,2*3:16,4
2BasseRasmus Alfred Kofoed JensenSulky3:32,03:30,1 96083:30,13:38,9
8Mormors LindeSelma CurtisSulky2:43,72:43,7 1220Disk

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne