Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Aalborg Ponytravklub - Ikaros

Løbsdato torsdag 26. november 2020 8. ponyløbsdag -JuleløbResultater
RØDLøb nr. 1 Både monté og Sulky 4:02 800 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4FameWilliam SvaneSulky2:53,22:53,2 112013:01,6*2:42,1 g
1RainEmily LindhardtMonté4:02,24:02,2 80023:13,3*4:01,6
3Manse Star STRFrederik S IversenSulky2:59,83:04,1 106033:14,33:03,3
7Barnhoeve's ClaireLucas KirkSulky2:25,82:27,0 132043:18,22:30,2
2KalleJonas Urth PedersenSulky3:23,83:31,6 92053:18,43:35,7
5PepsiMathilde Urth PedersenMonté2:53,02:53,0 112063:24,53:02,6
9LucilMads VesterlundSulky1:58,61:55,5 168073:25,02:02,0 g
6LopezMalou Lerfors SørensenSulky2:47,32:50,7 114083:28,43:02,8 g
8Sunds OboyMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky1:56,41:56,4 16609NC
BLÅLøb nr. 2 Prøveløb monté/Sulky 2.48 1000 m. Frit grundlagRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3BobbiMartine ChristensenPrøveløb kusk sulky2:19,82:28,1 114013:23,92:58,9Godkendt kusk
1Båtares GrimEmma Frederikke KristensenPrøveløb kusk sulky2:29,42:48,9 100023:24,03:24,0Godkendt kuskg
2BullerJulie Nørgård LaursenPrøveløb kusk sulky2:35,72:41,6 104033:25,43:17,5Godkendt kusk
RØDLøb nr. 3 Både monté og Sulky 4:02 1000 m. Frit grundlagRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3FameWilliam SvaneSulky2:53,22:53,2 140013:57,4*2:49,6
2Tøsen MagicMathilde Urth PedersenMonté3:14,43:15,0 124024:00,5*3:14,0 g
7Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:05,82:08,1 188034:04,72:10,2
6Barnhoeve's ClaireLucas KirkSulky2:25,82:27,0 164044:06,12:30,1
4PepsiJonas Urth PedersenSulky2:43,32:43,3 148054:08,02:47,6
1RainEmily LindhardtMonté4:02,24:02,2 100064:08,74:08,7 g
9LucilMads VesterlundSulky1:58,61:55,5 210074:32,72:09,9
5Allgunnens JaguarFrederik S IversenSulky2:33,22:33,2 158084:39,22:56,7
8Sunds OboyMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky1:56,41:56,4 2080Udgået7 dages startforbud
BLÅLøb nr. 4 Ungdomsløb Sulky 2.48 1000 m. Frit grundlagRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
3FudgeRasmus E JensenUngdomsløb Sulky2:06,12:10,0 130012:53,82:13,7
1Båtares GrimClara Rusbjerg PedersenUngdomsløb Sulky2:29,42:48,9 100022:55,12:55,1 g
2BullerVictoria Freiheit ReussUngdomsløb Sulky2:35,72:41,6 104033:20,93:13,2

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne