Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato søndag 20. september 2020 Ponydag inkl. Ungdomsløb Resultater
GULLøb nr. 1 Både monté og Sulky 4.25 700 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté2:56,52:58,4 104013:08,33:01,1 g
1Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky3:07,63:07,6 98023:09,83:13,7
2CandyLykke JürgensenSulky3:01,93:01,9 102033:11,63:07,8 g
3ToogoodtobetrueLiva Lahrmer SnedkerSulky2:58,52:59,6 104043:16,83:09,2 g
4BeautyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky2:46,72:59,3 1040Disk
BLÅLøb nr. 2 Både monté og Sulky 2.50 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Axl WeeSeppe Van Der HaegenSulky2:28,82:29,6 136013:09,7*2:19,5
3Zickat Oliver KristoffersenSulky2:31,32:36,8 130023:19,52:33,5 g
7Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:19,62:19,6 146033:25,12:20,5 g
2Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:39,02:39,0 128043:26,52:41,3
1Laban STRMalou Celine Hammerich NielsenSulky2:39,42:39,4 128053:28,82:43,1 g
8DisneyMagnus SkovsenSulky2:18,12:19,1 146063:29,62:23,6 g
4Sharifa MMolly Josefine RasmussenSulky2:27,72:30,9 136073:32,62:36,3 g
6ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:28,2 138083:34,92:35,7
LYS BRUNLøb nr. 3 Prøveløb monté/Sulky 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Laban STRKatrine Aastrup JakobsenRutineløb2:39,42:39,4 11203:10,92:50,4
1Anemone Af VeddingeCia Mørk Christensen Prøveløb kusk sulky2:47,12:49,7 11203:11,02:50,5Godkendt kusk
GRØNLøb nr. 4 Både monté og Sulky 4.25 900 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Pejnarve FerryVictoria Melanie FiskerSulky2:19,62:19,6 170013:57,72:19,8
1Lyngholm's JubiiMagnus SkovsenSulky4:23,34:23,3 90024:04,74:31,9 g
4ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,52:59,6 132034:10,33:09,6 g
3CandyLykke JürgensenSulky3:01,93:01,9 132044:10,53:09,8 g
2Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky3:07,63:07,6 128054:10,93:16,0
GRÅLøb nr. 5 Både monté og Sulky 3:00 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté2:56,52:58,4 100012:53,2*2:53,2
6Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:28,82:25,6 124022:53,3*2:19,8
7DisneyMagnus SkovsenSulky2:18,12:19,1 130032:58,6*2:17,4
8Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:04,32:04,3 144043:00,12:05,1
3Anemone Af VeddingeSigne HenriksenSulky2:47,12:49,7 106053:00,12:49,9 g
4Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:39,02:39,0 114063:00,3*2:38,2 g
1BeautyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky2:46,72:59,3 100073:04,73:04,7 g
5ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:28,2 122083:13,92:38,9

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne