Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Fyns Ponytrav og Galop klub - FPTG

Løbsdato søndag 25. oktober 2020 Amerikanerdag med ungdomsløbResultater
LYS BLÅUndervisning Undervisningsløb sulky 600 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Lyngholm's JubiiJosefine Karin SkovsenUndervisningsløb sulky4:23,34:31,9 600NC
2Steengaardens LunaElla GommesenUndervisningsløb sulky3:53,44:17,0 620NC
3AnakinOliver LyholmUndervisningsløb sulky3:55,84:03,6 640NC
4CandyViola Firouzi LarsenUndervisningsløb sulky3:01,73:01,7 700NC
5Sharifa MMie Faxøe Enghave LauridsenUndervisningsløb sulky2:27,72:30,9 780NC
GULLøb nr. 1 Både monté og Sulky 2.30 1500 m. Hurtigste tid 1.30RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4DisneyMagnus SkovsenSulky2:15,82:15,8 166013:45,2*2:15,7
5Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:04,32:04,3 182023:45,6*2:04,0 g
2ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:24,3 156033:56,82:31,8 g
1Sharifa MLiva Lahrmer SnedkerSulky2:27,72:30,9 150044:10,72:47,1 g
3Axl WeeSeppe Van Der HaegenSulky2:17,02:17,0 1640Henvist til prøveløbgrundet uregerlighed
BLÅLøb nr. 2 Både monté og Sulky 3:00 1200 m. Hurtigste tid start 2 31RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1BeautyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky2:46,72:59,3 120013:25,42:51,2 g
4Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:36,92:36,9 138023:33,7*2:34,9
3ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:46,2 130033:36,02:46,2
5Zickat Oliver KristoffersenSulky2:31,32:33,5 140043:37,72:35,5 g
2Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté2:53,22:53,2 124053:44,73:01,2
RØDLøb nr. 3 Både monté og Sulky 4.30 1000 m. Hurtigste tid start 3.01RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2Steengaardens LunaCia Mørk Christensen Sulky3:53,44:17,0 106014:34,64:19,1 g
4We'can'do af HjortholmMolly Josefine RasmussenSulky3:15,23:15,2 138024:39,43:22,5 g
1Lyngholm's JubiiMagnus SkovsenSulky4:23,34:31,9 100034:40,04:40,0 g
3Daniella WestAmalie SandersSulky4:38,94:10,0 108044:57,3*4:35,3
5Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky3:07,63:11,5 1400Udgået7 dages startforbud
GRØNLøb nr. 4 Både monté og Sulky 2.50 1200 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Zickat Oliver KristoffersenSulky2:31,32:33,5 132013:19,2*2:30,9 g
6Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:04,32:04,3 164023:20,6*2:02,3
5DisneyMagnus SkovsenSulky2:15,82:15,8 150033:23,1*2:15,4
3ElwisAdam KøhlerSulky2:17,02:24,3 142043:37,82:33,4 g
2Loverboy BrilliantMille-Mi RosenfeldtSulky2:09,92:27,5 138053:38,42:38,3 g
4Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:17,02:17,0 1480Udgået
HVIDLøb nr. 5 Både monté og Sulky 4.30 700 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5BeautyIda Faxøe Enghave LauridsenSulky2:46,72:59,3 106013:06,92:56,3
9Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:36,92:36,9 120023:07,0*2:35,8
6Arwen Malou Celine Hammerich NielsenMonté2:53,22:53,2 110033:10,4*2:53,1 g
2We'can'do af HjortholmMolly Josefine RasmussenSulky3:15,23:15,2 96043:13,53:21,6
7ZingoSeppe Van Der HaegenSulky2:33,82:46,2 114053:17,82:53,5
8Granit IIAdam KøhlerSulky2:34,42:43,2 116063:18,32:50,9
1Gentleman Cecilie SandersSulky4:02,34:02,3 78073:30,84:30,3
3Søndergårds MikaMads Steen Biering PetersenSulky3:07,63:11,5 980Udgået
4CandyCia Mørk Christensen Sulky3:01,73:01,7 1040Disk

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne