Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Billund Ponytravklub

Løbsdato søndag 6. september 2020 PonydagResultater
GULLøb nr. 1 Både monté og Sulky 3:00 1000 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Knud Erik Hansen
2Axl WeeSeppe Van Der HaegenSulky2:28,82:32,7 118012:56,52:29,6
3DisneyMagnus SkovsenSulky2:18,12:18,1 130023:04,32:21,8
4Ljungens NinaMaria MøllerSulky2:01,62:08,7 140033:06,02:12,9 g
6NeithCamilla Germann JensenSulky1:55,72:02,4 148043:07,82:06,9
1Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:39,02:39,0 1140Udgået7 dages startforbud
5Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,52:03,4 1460Udgået7 dages startforbud
BLÅLøb nr. 2 Både monté og Sulky 4:00 960 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Knud Erik Hansen
6ElwisGry Bruun Monté2:51,72:51,7 134013:43,2*2:46,6
4FilurSofie MøllerSulky3:00,33:09,1 122023:44,23:03,8 g
7ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:48,6 136033:47,92:47,6 g
8ViktoryCamilla Germann JensenSulky2:43,82:43,8 140043:48,6*2:43,3 g
5ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:00,5 128053:49,92:59,6 g
3GubbanVictoria Lønborg OlssonSulky3:29,13:10,0 122063:52,3*3:10,4 g
2GoliathThilde Ibsgaard Fjelsted Sulky3:35,83:46,2 102074:10,34:05,4
1Must BeSilke Vindbjerg Sulky4:39,44:10,0 96084:58,55:10,9
9LevinjoCecilie Germann JensenSulky2:40,82:40,8 1440Udgået7 dages startforbud
RØDLøb nr. 3 Ungdomsløb Sulky 3.30 1040 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Knud Erik Hansen
3Sharifa MKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:27,72:35,1 140013:33,02:32,1
2Laban STRMalou CordtUngdomsløb Sulky2:42,32:44,2 134023:36,7*2:41,7
1Kong ArthurCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:40,52:47,8 130034:05,53:08,8
GRØNLøb nr. 4 Både monté og Sulky 3:00 1060 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Knud Erik Hansen
1Axl WeeLiva Lahrmer SnedkerSulky2:28,82:32,7 124013:06,42:30,3 g
2DisneyMagnus SkovsenSulky2:18,12:18,1 138023:11,92:19,1
5TysseCamilla Germann JensenMonté1:53,31:53,3 168033:17,51:57,6
3MaxzimusCecilie Germann JensenSulky2:04,32:04,3 154043:22,12:11,2 g
4Karamellen (S)Rasmus Sejer ChristensenSulky1:52,52:03,4 1540Udgået7 dages startforbud
HVIDLøb nr. 5 Både monté og Sulky 4:00 940 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Knud Erik Hansen
8ZingoLiva Lahrmer SnedkerSulky2:33,82:48,6 134013:42,72:46,2 g
5ToogoodtobetrueSeppe Van Der HaegenSulky2:58,53:00,5 124023:44,13:00,7 g
6ElwisGry Bruun Monté2:51,72:51,7 132033:44,3*2:49,9 g
2NicoPhilip Mejer Sulky3:22,93:25,9 110043:47,83:27,1 g
10ViktoryCamilla Germann JensenSulky2:43,82:43,8 138053:47,92:45,1
4FilurArina PrylipkoSulky3:00,33:09,1 120063:52,63:13,8
9Kong ArthurRasmus Sejer ChristensenSulky2:40,52:47,8 134073:57,02:56,9
3ObelixVictoria Lønborg OlssonSulky3:06,73:12,6 118083:57,23:21,0
1KaroSidsel Ibsgaard Fjelsted Sulky3:44,24:02,8 94094:03,54:19,0
7Olympia's JesschiwaMaria MøllerSulky2:49,22:49,2 1340104:09,73:06,3
11LevinjoCecilie Germann JensenSulky2:40,82:40,8 1400Udgået7 dages startforbud
12Tregaardes CristianoMalou Bak DjervadSulky2:39,02:39,0 1420Udgået7 dages startforbud
SORTLøb nr. 6 Ungdomsløb Sulky 3.30 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Knud Erik Hansen
1Laban STRMalou CordtUngdomsløb Sulky2:42,32:44,2 140013:43,1*2:39,4
2Sharifa MKatrine Aastrup JakobsenUngdomsløb Sulky2:27,72:35,1 148023:43,42:30,9
3Bentley ZCecilie AnovUngdomsløb Sulky2:12,02:12,0 176033:54,92:13,5 g
LYS BRUNLøb nr. 7 Prøveløb pony sulky 1200 m. Prøve- og RutineløbRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
2BourbonSofie MøllerPrøveløb pony sulky-3:10,0 12004:01,73:21,4Godkendt pony
1Lille Grådals GhostPhilip Mejer Prøveløb pony sulky4:32,43:40,0 12004:44,9*3:57,4 g

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne