Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Skive Ponytrav klub - SKPT

Løbsdato søndag 3. juni 2018 Grandprix finalerResultater
GULLøb nr. 1 Både monté og Sulky 4:00 1000 m. d-finaleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Mys TrolletPatrick Richard LarsenSulky2:39,02:44,1 146013:53,92:40,2
1FiestaMille SkovSulky-4:20,0 92024:01,44:22,4
2LulleGry Bruun Sulky4:39,14:20,0 92034:01,6*4:22,6
3Bådsgårds BarcardiMarcus Anton JensenSulky4:14,34:17,8 940Disk
BLÅLøb nr. 2 Både monté og Sulky 4:00 1000 m. c-finaleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
1Vangs BanditOliver JensenSulky3:43,13:43,1 108013:59,8*3:42,0
4RöskvaCecilie AnovSulky3:16,53:16,5 122024:06,33:21,9
8Tejas MorianRasmus E JensenMonté2:31,32:31,3 158034:06,92:36,3
3Pippi IIEmil Friis PedersenSulky3:28,23:28,2 116044:08,13:33,9
6WonderEmma L ChristensenSulky2:35,32:38,4 152054:11,42:45,4
7OliverPhillip D Bang PedersenSulky2:23,62:36,7 154064:13,22:44,4
5Søndervangs LiseMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté2:55,92:55,9 136074:22,43:12,9
2MaleneSigurd Hvass JespersenSulky3:32,73:32,7 1120Udgået
GRØNLøb nr. 3 Både monté og Sulky 4:00 1000 m. b-finaleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Enghavens Show StarSofie StamhusMonté2:40,52:40,5 150013:59,6*2:39,7
7PreminoMarc Lejsner ChristensenSulky2:07,62:08,9 186024:00,92:09,5
6FudgeRasmus E JensenMonté2:20,72:20,7 170034:04,22:23,6
8Zico C.C.Frederik Bay KristensenSulky1:52,12:04,4 192044:04,52:07,3
5BrunetSif Berggreen LarsenMonté2:38,52:38,5 152054:07,92:43,1
3MumrikEmily S. Bang PedersenSulky3:20,23:24,0 118064:11,73:33,3
2ManseOliver JensenSulky3:28,13:28,1 116074:13,53:38,5
1JasminLucas KirkSulky3:59,83:59,8 112084:33,34:04,0
GULLøb nr. 4 Både monté og Sulky 4:00 1000 m. a-finaleRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6DjamGry Bruun Monté3:01,53:01,5 13201NC
7Hedens TabinaPatrick Richard LarsenSulky2:57,12:58,9 13402NC
3ObelixFreja Klitgaard LarsenSulky3:15,23:16,1 12203NC
1Tarzan IIMalte MadsenSulky3:56,83:56,8 10204NC
9River CokeThorunn Mina Ulvedal Arnarson Monté2:50,42:50,4 14005NC
4Manse Star STRFrederik S IversenSulky3:00,03:09,3 12606NC
11Pejnarve YankeeVictoria Melanie FiskerSulky2:10,22:14,3 17807NC
10Zmilla VanillaMarc Lejsner ChristensenSulky2:41,92:41,9 14808NC
8Bella llOskar Toft OlesenSulky2:52,52:55,9 13609NC
2Bådsgårds BeautyLaurids LarsenSulky3:52,03:52,0 1060Disk
5Rikke Fra TvorupSigne ScherphofSulky2:58,83:04,2 1300Disk

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne