Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Bornholms Ponytravklub - BHPT

Løbsdato lørdag 30. juni 2018 DM Monte (Ændringer kan forekomme)Resultater
GULLøb nr. 1 Autostart monté 1000 m. DM U 110 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Travtræner Kim Mortensen
2PusleJulie Sjøholm JensenAutostart monté3:39,53:37,7 100013:36,6*3:36,6
1Røgens AmalieFiluca Wermelin-LarsenAutostart monté4:21,84:19,4 10002NC
3DaisyTabea Anne MunkAutostart monté3:33,03:35,9 1000Disk
BLÅLøb nr. 2 Autostart monté 1580 m. DM U 120 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Foreningen af Travheste-ejere på Bornholm
3FudgeRasmus E JensenAutostart monté2:20,72:22,1 158014:24,02:47,1
2Eddie StarSofia Støttrup NielsenAutostart monté3:10,43:10,4 158025:08,63:15,3
1BeautySelma S GrageAutostart monté3:17,23:17,2 1580Disk
RØDLøb nr. 3 Sulky 3.54 800 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Taxi Vognmand Folkmann-Staack
3UR KåreMille-Marie Neerup JensenSulky2:36,02:37,8 118013:07,42:38,8
1SmilaJulie Sjøholm JensenSulky3:53,13:53,8 80023:15,84:04,8
4Slätt La MindyMads MogensenSulky2:02,52:14,1 140033:17,72:21,2
5Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1:47,91:50,3 170043:17,81:56,4
2BasseXenia AnderssonSulky3:46,63:48,1 820Disk
GRØNLøb nr. 4 Autostart monté 1580 m. DM U 128 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Healthy Horse Bornholm
5Zico C.C.Sif Berggreen LarsenAutostart monté2:00,62:06,6 158013:33,12:14,9
4Ernst RomeoKamilla GilsgaardAutostart monté2:00,82:13,1 158023:36,42:17,0
3Tejas MorianRasmus E JensenAutostart monté2:31,32:31,3 158034:25,72:48,2
2AkleiaNathalie K HansenAutostart monté3:00,82:59,4 158044:44,5*3:00,1
1Schnoor´s Mitzy GirlCilja Folman WesthAutostart monté3:14,33:12,6 158055:00,7*3:10,3
HVIDLøb nr. 5 Autostart monté 1580 m. DM U 135 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Dansk Montéforening
3Una fra SkovbogårdSelma S GrageAutostart monté1:42,91:44,5 158013:18,82:05,8
1Foxie LadyOliva Marie MunkAutostart monté3:18,23:16,4 1580Disk
2DiamondLiva GrubbeAutostart monté2:48,92:47,4 1580Disk
SORTLøb nr. 6 Autostart monté 1580 m. DM U 148 cmRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Travtræner Frank Mikkelsen
7TazzmanienMichelle K HøstrupAutostart monté1:52,31:51,9 158013:08,11:59,1
3Hesteklewa BlancheLea BjerregårdAutostart monté2:48,42:47,0 158024:09,2*2:37,7
2Søndervangs LiseMathilde Caroline Kirkegård KühnelAutostart monté2:55,92:55,9 158035:33,43:31,0
1Skovgæret's ValdoSimone LindevangAutostart monté3:11,63:10,1 1580Disk
4LisaCamilla SamsonAutostart monté2:44,82:45,6 1580Disk
5LueNikoline DrewsenAutostart monté2:35,62:35,6 1580Disk
6Flickas PrideNoah Nickolai KirkegårdAutostart monté2:11,42:11,4 1580Disk
LYS BRUNLøb nr. 7 Sulky 3.40 1100 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Daniels Transport & Foder
4Schnoor´s Mitzy GirlCilja Folman WesthSulky3:17,93:16,1 124013:55,5*3:09,9
5BeautySelma S GrageSulky3:00,63:03,0 132024:05,83:06,2
6ValleKatja Fie KofoedSulky3:23,33:00,0 134034:07,4*3:04,6
2BasseXenia AnderssonSulky3:46,63:48,1 106044:15,54:01,0
1SmilaJulie Sjøholm JensenSulky3:53,13:53,8 104054:16,34:06,4
8Ernst RomeoKamilla GilsgaardSulky1:47,81:56,4 208064:18,52:04,3
3TitaniNathalie K HansenSulky3:32,53:20,0 1220Disk
7NannaMille-Marie Neerup JensenSulky2:38,62:51,4 1420Disk
LILLALøb nr. 8 Monté 2.59 1300 m. Afventer tid fra 1.StartRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: AJ Transport & Flytning
8Flickas PrideNoah Nickolai KirkegårdMonté2:11,42:11,4 178013:36,6*2:01,7
1AkleiaNathalie K HansenMonté3:00,82:59,4 130023:50,3*2:57,2
3DiamondLiva GrubbeMonté2:48,92:47,4 140033:53,5*2:46,8
9Zico C.C.Sif Berggreen LarsenMonté2:00,62:06,6 184043:55,22:07,8
5LisaCamilla SamsonMonté2:44,82:45,6 140053:57,32:49,5
7FudgeRasmus E JensenMonté2:20,72:22,1 164064:32,72:46,3
2Søndervangs LiseMathilde Caroline Kirkegård KühnelMonté2:55,92:55,9 132075:57,54:30,8
4Hesteklewa BlancheLea BjerregårdMonté2:48,4*2:37,7 *1480Disk
6LueNikoline DrewsenMonté2:36,12:35,6 1500Disk
LYS GRØNLøb nr. 9 Sulky 2.10 1400 m. RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Amatørkusk Micki Kofod-Mortensen
3Slätt La MindyMads MogensenSulky2:02,52:14,1 136012:59,42:11,9
1UR KåreMille-Marie Neerup JensenSulky2:36,02:37,8 116023:00,8*2:35,9
5TazzmanienMichelle K HøstrupSulky1:45,31:47,2 170033:05,21:48,9
2Tejas MorianRasmus E JensenSulky2:11,82:14,9 134043:05,92:18,7
4Kålmans PrinsenKamilla GilsgaardSulky1:47,91:50,3 166053:21,12:01,1
6Una fra SkovbogårdSelma S GrageSulky1:40,61:45,1 1740DiskNedlagt protest over disk pga galop
LYS BLÅLøb nr. 10 Monté 4:00 1000 m. Afventer tid fra 1.StartRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
Sponsor: Byens Briller & Kontaktlinser Åkirkeby
2PusleJulie Sjøholm JensenMonté3:39,5*3:36,6 110013:54,7*3:33,4
1Røgens AmalieFiluca Wermelin-LarsenMonté4:21,84:19,4 92024:00,8*4:21,7
6Eddie StarSofia Støttrup NielsenMonté3:10,43:10,4 126034:04,23:13,8
4TitaniXenia AnderssonMonté3:34,63:20,0 120044:06,9*3:25,8
3DaisyTabea Anne MunkMonté3:33,03:35,9 112054:21,23:53,2
5Foxie LadyOliva Marie MunkMonté3:18,23:16,4 122065:01,74:07,3
7Skovgæret's ValdoSimone LindevangMonté3:11,63:10,1 1260Disk
8ValleKatja Fie KofoedMonté3:03,73:00,0 1340Disk

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne
Herunder er en liste med afviklede løb, hvor resultaterne er klar, ved Bornholms Ponytravklub - BHPT.
Klik e.v.t. på løbsdato, for at se resultater.
Listen er sorteret efter dato, med de nyeste øverst.
LøbsdatoBemærkninger
søndag 10. oktober 2021
lørdag 25. september 2021Kun for hjemmebane
lørdag 11. september 2021Ponyeventdag - BM Monte
tirsdag 7. september 2021
fredag 3. september 2021
tirsdag 24. august 2021
søndag 22. august 2021BM - Kun for hjemmebane kuske
tirsdag 10. august 2021
tirsdag 3. august 2021Alladins Mindeløb
tirsdag 27. juli 2021
tirsdag 20. juli 2021
tirsdag 13. juli 2021
lørdag 26. juni 2021Ponyeventdag
tirsdag 15. juni 2021
fredag 4. juni 2021
mandag 24. maj 20211 medhjælper pr. Kusk
lørdag 10. april 2021Ponyeventdag - 1 medhjælper pr. Kusk - Fortrinsret til hjemmebane kuske
søndag 1. november 2020Bornholms mesterskabs dag
tirsdag 13. oktober 2020
lørdag 12. september 2020Travskoledag
lørdag 1. august 2020
lørdag 11. juli 2020Travskoledag
lørdag 27. juni 2020Travskoledag
lørdag 19. oktober 2019
lørdag 12. oktober 2019
lørdag 5. oktober 2019
lørdag 28. september 2019
lørdag 14. september 2019Showløbs finale & Indledende afdeling til Liga løb & Fast riders cup
fredag 6. september 2019
tirsdag 3. september 2019
tirsdag 27. august 2019
søndag 18. august 2019Bornholms mesterskabs dag
lørdag 10. august 2019Åben stald
tirsdag 23. juli 2019
tirsdag 16. juli 2019
tirsdag 9. juli 2019
tirsdag 25. juni 2019BM Monté
lørdag 15. juni 2019Travskoledag
lørdag 8. juni 2019
onsdag 5. juni 2019
fredag 31. maj 2019
lørdag 25. maj 2019Eliteløbsdag med indledende afd. Pony Liga
lørdag 18. maj 2019
fredag 10. maj 2019
lørdag 4. maj 2019
lørdag 27. april 2019
lørdag 20. april 2019
lørdag 6. april 2019Prøveløb/licens prøve
lørdag 20. oktober 2018
lørdag 13. oktober 2018
lørdag 29. september 2018
tirsdag 11. september 2018
tirsdag 4. september 2018
tirsdag 28. august 2018
torsdag 23. august 2018
søndag 19. august 2018Skandinavisk Spil
tirsdag 31. juli 2018
tirsdag 24. juli 2018Skandinavisk Spil
søndag 22. juli 2018Rutineløb prøveløb
tirsdag 17. juli 2018Skandinavisk Spil
tirsdag 10. juli 2018
lørdag 7. juli 2018Prøve/rutineløb
lørdag 30. juni 2018DM Monte (Ændringer kan forekomme)
tirsdag 19. juni 2018
søndag 10. juni 2018Skandinavisk Spil
tirsdag 5. juni 2018Skandinavisk Spil
tirsdag 29. maj 2018
tirsdag 22. maj 2018
fredag 11. maj 2018Skandinavisk Spil
torsdag 3. maj 2018
mandag 30. april 2018Prøveløb
lørdag 28. april 2018
lørdag 21. april 2018Skandinavisk Spil
lørdag 14. april 2018
lørdag 21. oktober 2017
lørdag 14. oktober 2017Afholdt den 14 oktober
lørdag 7. oktober 2017
lørdag 30. september 2017
lørdag 23. september 2017
lørdag 9. september 2017
søndag 3. september 2017
tirsdag 29. august 2017
søndag 20. august 2017
tirsdag 1. august 2017
tirsdag 25. juli 2017x
fredag 21. juli 2017x
tirsdag 11. juli 2017x
tirsdag 4. juli 2017x
onsdag 21. juni 2017x
fredag 26. maj 2017x
lørdag 20. maj 2017x
lørdag 29. april 2017
lørdag 22. april 2017
lørdag 15. april 2017
lørdag 22. oktober 2016
lørdag 15. oktober 2016
lørdag 8. oktober 2016
lørdag 1. oktober 2016
lørdag 17. september 2016
tirsdag 6. september 2016
tirsdag 30. august 2016
søndag 21. august 2016
tirsdag 2. august 2016
tirsdag 26. juli 2016
tirsdag 19. juli 2016
fredag 15. juli 2016
tirsdag 12. juli 2016
tirsdag 5. juli 2016
tirsdag 28. juni 2016Xdata bhpt
tirsdag 14. juni 2016Xdata bhpt
tirsdag 7. juni 2016
tirsdag 31. maj 2016Xdata bhpt
tirsdag 24. maj 2016
tirsdag 17. maj 2016
lørdag 30. april 2016
lørdag 16. april 2016
lørdag 17. oktober 2015
lørdag 3. oktober 2015
lørdag 26. september 2015
tirsdag 8. september 2015
tirsdag 1. september 2015
søndag 23. august 2015
tirsdag 11. august 2015
tirsdag 28. juli 2015
tirsdag 21. juli 2015
tirsdag 14. juli 2015
tirsdag 7. juli 2015
tirsdag 30. juni 2015
tirsdag 23. juni 2015
tirsdag 16. juni 2015
fredag 5. juni 2015
tirsdag 26. maj 2015
fredag 15. maj 2015
lørdag 2. maj 2015
lørdag 25. april 2015
lørdag 18. april 2015
lørdag 18. oktober 2014
lørdag 11. oktober 2014
lørdag 27. september 2014
tirsdag 16. september 2014
tirsdag 9. september 2014
tirsdag 2. september 2014
søndag 24. august 2014
tirsdag 12. august 2014
tirsdag 22. juli 2014
tirsdag 15. juli 2014
tirsdag 8. juli 2014
tirsdag 24. juni 2014
tirsdag 17. juni 2014
tirsdag 10. juni 2014
torsdag 5. juni 2014
lørdag 24. maj 2014
tirsdag 20. maj 2014
tirsdag 13. maj 2014
lørdag 26. april 2014
lørdag 19. april 2014
lørdag 26. oktober 2013
lørdag 12. oktober 2013
lørdag 5. oktober 2013
lørdag 21. september 2013
tirsdag 10. september 2013
tirsdag 3. september 2013
søndag 18. august 2013
lørdag 10. august 2013
tirsdag 30. juli 2013
tirsdag 23. juli 2013
tirsdag 16. juli 2013
tirsdag 9. juli 2013
tirsdag 2. juli 2013
tirsdag 18. juni 2013
tirsdag 11. juni 2013
onsdag 5. juni 2013
tirsdag 28. maj 2013
lørdag 18. maj 2013
lørdag 11. maj 2013
fredag 10. maj 2013
lørdag 27. april 2013
lørdag 20. oktober 2012
lørdag 13. oktober 2012
lørdag 6. oktober 2012
lørdag 29. september 2012
lørdag 22. september 2012
tirsdag 4. september 2012
søndag 19. august 2012
fredag 17. august 2012
lørdag 11. august 2012
tirsdag 31. juli 2012
tirsdag 24. juli 2012
tirsdag 17. juli 2012
torsdag 12. juli 2012
tirsdag 10. juli 2012
tirsdag 3. juli 2012
tirsdag 19. juni 2012
tirsdag 5. juni 2012
lørdag 19. maj 2012
lørdag 12. maj 2012
tirsdag 20. september 2011
søndag 21. august 2011
lørdag 6. august 2011
tirsdag 2. august 2011
tirsdag 19. juli 2011
tirsdag 12. juli 2011
tirsdag 28. juni 2011
tirsdag 14. juni 2011
tirsdag 31. maj 2011
Xdata bhpt