Pony væddeløb. Planer, tilmelding og resultater.

SæsonplanTilmeldingProgrammerResultaterMesterskabStatistik
Vælg e.v.t. en anden bane:ÅlBhBiChKvOdÅrLfSkSp

Resultater for

Jydsk Pony VæddeløbsForening - JPVF

Løbsdato søndag 25. november 2018 15.LøbsdagResultater
RØDLøb nr. 1 Sulky 3.50 1000 m. kl.12.00RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
6LokanOliver KristoffersenSulky3:43,43:43,4 102013:42,4*3:38,0 ny rekord
2BetteIsabella HenriksenSulky4:29,14:40,1 82023:50,64:41,2
8Østergårds PrinsMaia G. AndersenSulky3:08,53:08,5 122033:51,73:09,9
4Tarzan IIMalte MadsenSulky3:52,33:57,8 96043:52,44:02,1
3ZorroLiva DegnSulky3:53,14:03,4 94053:53,84:08,7
5JVB's MiniChillie FogedSulky3:33,73:50,3 10003:59,73:59,7
9Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:48,03:05,2 12404:05,83:18,2
7Felix SmithFrederik FeldstedtSulky3:26,43:30,8 11004:06,53:44,1
1Nørkærs LuccaEmilie Kamp JensenSulky4:24,34:50,1 800Disk
GRØNLøb nr. 2 Monté 3.20 1000 m. kl.12.25RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Atlantic AtlasNadia ElsborgMonté2:53,82:53,8 116013:25,22:56,9
3KosmoDagmar Frost PedersenMonté3:03,63:03,6 108023:28,03:12,6
2BellaIben SøgaardMonté3:01,83:39,3 92033:28,13:46,2
4Kalla fra ValhallaRebecca Hesselbjerg TaulborgMonté2:56,12:59,2 112043:42,43:18,6
1Møgelholtgårds TrilleIsabella HenriksenMonté3:31,03:39,7 920Disk
6Grímur fra EngholmSofie H LangeMonté2:08,42:08,4 1560Udgik
7Flickas PrideNoah Nickolai KirkegårdMonté2:01,72:02,2 1640Disk
BLÅLøb nr. 3 Sulky 3.30 1100 m. kl.12.50RekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Østergårds PrinsLine G AndersenSulky3:08,53:08,5 122013:48,3*3:07,1 ny rekord
2LokanOliver KristoffersenSulky3:43,43:43,4 *106023:50,9*3:37,8 ny rekord
3Frøken PippiNikolaj Grann MadsenSulky3:41,73:41,7 104033:52,83:43,8
4Prins FelixCecilie Møller OhlsenSulky3:10,03:11,4 120043:57,13:17,6
1Tarzan IIMalte MadsenSulky3:52,33:57,8 9804:02,34:07,2
6Søndervangs ZitaMathilde Caroline Kirkegård KühnelSulky2:48,03:05,2 12404:05,03:17,6
7SpiritMathilde Jensen ToftSulky3:02,43:04,7 12604:19,83:26,2
8WonderEmma L ChristensenSulky2:35,32:35,3 1480Disk
GULLøb nr. 4 Monté 2.50 1100 m. kl.13.15 - Tuttens æresløbRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
7Léttir fra HøjvangSigne MadsenMonté2:33,72:33,7 122013:10,92:36,5
6Atlantic AtlasNadia ElsborgMonté2:53,82:53,8 *110023:11,1*2:53,7 ny rekord
3GarnisMaja K SøgaardMonté2:59,63:02,0 102033:14,83:11,0
1BellaIben SøgaardMonté3:01,83:39,3 86043:14,93:46,6
2KosmoDagmar Frost PedersenMonté3:03,63:03,6 102053:15,63:11,8
4Kalla fra ValhallaRebecca Hesselbjerg TaulborgMonté2:56,12:59,2 10403:17,03:09,4
5Isaiah GallawayIsabella HenriksenMonté2:57,42:58,5 1040Disk
8OpheliaFie IpsenMonté2:23,32:30,4 1240Disk
9Grímur fra EngholmSofie H LangeMonté2:08,42:08,4 1460Opgav
SORTLøb nr. 5 Sulky 3.10 1100 m. kl.13.40 - Tuttens æresløbRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Tarpans HanetteMelissa N C VesterholmSulky3:02,53:02,5 114013:29,43:03,7
8GaivaFie IpsenSulky2:03,72:08,6 162023:30,22:09,8
1ZorroLiva DegnSulky3:53,14:03,4 86033:33,94:08,7
6Dixie IIMaia G. AndersenSulky2:51,22:54,8 120043:34,22:58,5
2Bølle BobSidse A SkrubbeltrangSulky3:36,73:39,0 9603:45,83:55,2
3Emmeros CeasarVictoria Lønborg OlssonSulky2:36,63:19,3 10403:49,93:41,1
4Baunegårdens AladdinSigne MadsenSulky3:04,03:04,0 11404:03,83:33,9
7Julius IILine G AndersenSulky2:46,32:53,5 1200Disk
HVIDLøb nr. 6 Monté 2.50 1100 m. kl.14.05 - oldboysRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Léttir fra HøjvangCharlotte DegnRutineløb2:33,72:33,7 122013:12,02:37,4
1GarnisPernille HenriksenRutineløb2:59,63:02,0 102023:15,13:11,3
2Kalla fra ValhallaCamilla HesselbjergRutineløb2:56,12:59,2 104033:17,83:10,2
3Isaiah GallawayMariann VesterholmRutineløb2:57,42:58,5 10403:22,73:14,9
5Don HudsonChristina OlssonRutineløb2:26,52:32,5 12203:23,72:47,0
6Grímur fra EngholmKirstine ØstergaardRutineløb2:08,42:08,4 14603:33,92:26,5
LILLALøb nr. 7 Sulky 3.30 1000 m. kl.14.30 - oldboysRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
4Tarzan IIKim MadsenRutineløb3:52,33:57,8 88013:30,73:59,4
10BellaPoul SøgaardRutineløb3:01,83:18,1 106023:35,53:23,3
9Emmeros CeasarChristina OlssonRutineløb2:36,63:19,3 106033:36,63:24,3
5JVB's MiniKarin FogedRutineløb3:33,73:50,3 92043:39,43:58,5
8Felix SmithPernille SørensenRutineløb3:26,43:30,8 10003:40,23:40,2
3ZorroFlemming DegnRutineløb3:53,14:03,4 8603:41,94:18,0
6Frøken PippiMarie-Louise FeldstedtRutineløb3:41,73:41,7 9403:43,73:58,0
2BetteMette ThomsenRutineløb4:29,14:40,1 7403:46,45:05,9
1Nørkærs LuccaNanna B. HansenRutineløb4:24,34:50,1 7203:47,85:16,4
7Bølle BobAnnemarie Helm-PetersenRutineløb3:36,73:39,0 9604:14,04:24,6
ORANGELøb nr. 8 Sulky 3:00 1100 m. kl.14.55 - oldboysRekordGrundlagDistancePlaceringInd tidKm. tidBem.
5Tarpans HanetteMarlene WestRutineløb3:02,53:02,5 108013:13,8*2:59,4
7Julius IIMorten G AndersenRutineløb2:46,32:53,5 114023:30,73:04,8
9GaivaBettina IpsenRutineløb2:03,72:08,6 154033:31,42:17,3
6Dixie IIHanne AndersenRutineløb2:51,22:54,8 114043:32,03:06,0
1Prins FelixChristian KampRutineløb3:10,03:11,4 10403:33,03:24,8
8WonderNiels Jørgen ChristensenRutineløb2:35,32:35,3 12803:33,92:47,1
2Søndervangs ZitaSøren Kirkegård PedersenRutineløb2:48,03:05,2 10603:34,83:22,6
3SpiritCharlotte AndersenRutineløb3:02,43:04,7 10803:38,53:22,3
4Baunegårdens AladdinPoul SøgaardRutineløb3:04,03:04,0 10803:39,53:23,2

* Hvis baggrundsfarven er gul, så er grundlag eller distance ændret på løbsdagen, i forhold til programmet.
Hvis baggrundsfarven for km. tid er grøn, er det en ny rekord, for den aktuelle løbstype!

Du kan e.v.t. printe resultaterne